ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda Rapid

Kdo vyrábí motory pro vozy Škoda

Modely
Služba
O nás
Kde se montuje ŠKODA?

Volkswagen AG vyniká svými vysokými standardy. Jako jeden z předních členů tohoto velkého konglomerátu garantuje ŠKODA také dokonalou kvalitu všech svých produktů bez ohledu na geografickou polohu výrobního závodu. Výrobní závody, kde se montuje 95 % nových vozů ŠKODA vstupujících na ruský trh, se nacházejí ve dvou městech – Kaluze a Nižním Novgorodu.

Lokalizace výrobních procesů umožňuje snížit konečné náklady na produkty, a tím je zpřístupnit většímu okruhu potenciálních vlastníků. Bezchybná kvalita, kterou je česká značka známá, přitom zůstává nezměněna. Pokud se například rozhodnete koupit v tuzemsku montovanou Škodu OCTAVIA A7, dostanete stejný vůz, ale za výhodnější cenu.

V obou závodech, kde se ŠKODA vyrábí, je na základě smluvního schématu zavedena celocyklová výroba. To znamená, že originální díly budoucího modelu jsou dodávány do dílen, kde procházejí fázemi jako svařování, dvojité základní nátěry, lakování a antikorozní úprava speciálními směsmi Volkswagen.

Kromě toho jsou v ruských podnicích instalovány pohonné jednotky, převodovky, jsou instalována sedadla, sklo a další zařízení. Ve všech fázích je neustálá kontrola, ať už se jedná o kontrolu konzistence odstínů smaltu karoserie nebo přesnost lícování mechanismů a komponentů.

Továrny disponují nejmodernějším vybavením a samozřejmě personálem skutečných profesionálů, kteří mají stejnou kvalifikaci jako jejich kolegové z Česka a Německa. Je to proto, že tak velký světový výrobce, jako je ŠKODA, si váží své pověsti a prostě si nemůže dovolit zanedbávat kvalitu vozů, které vyrábí.

Zajímavé:
Jak odstranit zadní stěrač na Škoda Roomster.

Kde se montují motory ŠKODA?

V září 2015 byla otevřena motorárna v Kaluze, kde se motory ŠKODA MPI 1.6 montují dodnes. Výrobní etapy zahrnují opracování bloku válců, klikové hřídele a přímou montáž celého spalovacího motoru a po dokončení výroby se provádí testování všech funkcí.

Proč byla vybrána právě tato pohonná jednotka? Je to jednoduché – tento atmosférický motor je instalován v mnoha modelech, například v RAPID a OCTAVIA, a je nejoblíbenější mezi ruskými motoristy.

Je třeba poznamenat, že motory Kaluga patří do progresivní rodiny EA 211 Konstrukční vlastnosti těchto spalovacích motorů jim umožňují rychle se přizpůsobit provozní teplotě, spotřebovávají méně paliva a přispívají k lepšímu vytápění kabiny v zimě.

ŠKODA aktivně spolupracuje s výrobci motorových komponentů z Ruska. Například bloky válců a polotovary hlav válců jsou společnosti Nemak dodávány z Uljanovska. Dodavatel má prokazatelnou historii spolupráce s mnoha známými značkami, jako jsou Mercedes-Benz, BMW a Ferrari.

Kde se SKODA RAPID vyrábí?

RAPID patří do rozpočtového segmentu automobilů, a proto by jeho cena měla být co nejkonkurenceschopnější. Montáž tohoto modelu byla proto organizována v závodě v Kaluze, kde se ŠKODA RAPID vyrábí již pět let.

Kde se ŠKODA KODIAC montuje?

Zpočátku se pohodlný a solidní crossover KODIAQ k nám dodával z České republiky. Ale kvůli celním nuancím a organizaci přepravy nebyly jeho náklady zcela přijatelné, a přesto byl o model v Rusku velký zájem. Koncern se přirozeně rozhodl o lokalizaci.

V rekordním čase byla zorganizována výroba v Nižním Novgorodu, kde se ŠKODA KODIAC montuje pro ruský trh.

Kde se montuje ŠKODA OCTAVIA?

OCTAVIA tradičně zůstává jedním z hlavních tahounů prodeje českého koncernu v Rusku. Model si získal důvěru a bezmezné sympatie Rusů svou spolehlivostí, pohodlím a harmonickou kombinací ceny a kvality.

Zajímavé:
Jak vypadají ráfky kol na Škodě Kodiak.

Vzhled nové modifikace tohoto vozu přiměl koncern k posílení své pozice v Rusku. V březnu loňského roku byla organizována lokalizovaná výroba v Nižném Novgorodu, kde se ŠKODA OCTAVIA montuje metodou CKD (full cycle).

Motory Škoda: popis, technické specifikace, jaký olej použít

Škoda

Škoda Auto je český výrobce automobilů, který vyrábí osobní vozy pod značkou Škoda. Sídlo společnosti se nachází v Mladé Boleslavi (Česká republika). V roce 1991 se Škoda připojila jako čtvrtá značka do skupiny, která již zahrnovala značky Volkswagen, Audi a SEAT. Katalog obsahuje motory pro modely Škoda: Fabia | Felicia | Octavia | Rychlý | Roomster | Skvělé | Yeti.

Motor EA827/EA113 1.8

Motor EA827/EA113 1.8

Motor EA113 1.8 segmentu Volkswagen EA827 byl uveden na trh v roce 1983. Tento motor se vyráběl v karburátorové i vstřikovací verzi. Kromě rozdílů v systému vstřikování měl spalovací motor EA113 1.8 přeplňovanou a atmosféricky plněnou verzi. Turbína se na tomto motoru objevila v roce 1994. Nárůst výkonu motoru zvýšil poptávku po vozech, do kterých byl instalován. Přečtěte si více o Engine EA827/EA113 1.8 …

Motor EA827 1.6

Motor EA827 1.6

Motor EA827 o objemu 1.6 litru byl vyvinut již v roce 1985. Jednalo se o blok s klikovou hřídelí s krátkým zdvihem 77.4 mm a průměrem válců 81 mm. Motor s jedním vačkovým hřídelem a osmi ventily v hlavě válců (SOHC 8V). Verze motoru s technologií vstřikování na sací hřídel byly vybaveny variabilním časováním ventilů. Seřizování ventilových vůlí u tohoto motoru není nutné, protože Konstrukce motoru obsahuje hydraulické kompenzátory. Přečtěte si více o motoru EA827 1.6…

Motor EA211 1.4 TSI TFSI

Motor EA211 1.4 TSI TFSI

Motory 1.4 TSI řady EA211 jsou vybaveny systémem přeplňování turbodmychadlem spárovaným s mezichladičem, který je instalován v sacím potrubí. V závislosti na úpravě motoru jsou turbíny instalovány v různých typech. Hlavní výhodou nové řady oproti staré je nižší hmotnost spalovacího motoru a ekonomičtější spotřeba paliva. Přečtěte si více o motoru EA211 1.4 TSI TFSI…

Zajímavé:
Kolik oleje je v motoru passat b7 1.6 tdi.

Motor EA211 1.2 TSI TFSI

Motor EA211 1.2 TSI TFSI

V roce 2012 byl jeden z nejoblíbenějších motorů řady VAG EA111 (1.2L TSI, 1.4L TSI) nahrazen zcela novým motorem EA211. Hlava válců (hlava válců) u nové řady motorů je otočena o 180°, což má za následek, že výfukové potrubí je integrováno do hlavy válců a umístěno vzadu. Pohon rozvodu byl vybaven ozubeným řemenem místo řetězu – nyní se rozvodová sada vyměňuje podle plánu každých 80-90 tisíc km. a je finančně méně nákladný. Samotný blok válců je vyroben z hliníkové slitiny, avšak s litinovými vložkami. Přečtěte si více o motoru EA211 1.2 TSI TFSI…

Motor EA113 1.8T

Motor EA113 1.8T

Před námi je upravená verze známého atmosférického čtyřválcového motoru VW 1.8 litru, jehož hlavní inovací je použití přeplňování turbodmychadlem. Motor využívá 20ventilovou hlavu válců, 5 ventilů na válec, se systémem variabilního časování ventilů na sacím hřídeli. Existují hydraulické zvedáky, takže u 1.8T nebudete muset nastavovat ventily. Pohon rozvodu používá řemen, který by se měl měnit nejlépe každých ~60.000 113 km, pokud se řemen přetrhne, motor ohne ventily. Přečtěte si více o motoru EA1.8 XNUMXT…

Motor EA111 1.4 TSI TFSI

Motor EA111 1.4 TSI TFSI

Přeplňované spalovací motory modelu EA111 (1.2 TSI, 1.4 L TSI) se začaly montovat do vozů VAG již v roce 2005. Tyto spalovací motory mají širokou škálu různých modifikací a nahradily čtyřválcové atmosférické motory o objemu 2.0 litru. Vůbec prvním motorem z této řady byl přeplňovaný motor 1.4 TSI. Hlavním rysem této řady motorů je přeplňování turbodmychadlem. Jedna část úprav spalovacího motoru této řady byla vybavena standardním turbodmychadlem „TD02“, výkonnější modifikace byly vybaveny dvojicí – turbínou KKK K03 a kompresorem Eaton TVS. Druhá verze je díky této kombinaci přeplňování dynamičtější, výrazně se zvyšuje výkon spalovacího motoru a odpadá nevýhoda přeplňovaných motorů – prodleva turba. Přečtěte si více o motoru EA111 1.4 TSI TFSI…

Zajímavé:
Co je lepší Škoda Octavia A 5 nebo Volkswagen Passat B6.

Motor EA111 CFNA/CFNB

Motor EA111 CFNA/CFNB

Motor Polo 1.6 16V má tovární označení CFNA. Jedná se o benzínový, čtyřdobý, 4válcový, řadový, 16ventilový, dvouvačkový motor. Pod kapotou stojí napříč. Motor má systém plynule proměnného časování sacích ventilů, díky čemuž je pružný ve všech provozních rozsazích. Motor má bezkontaktní zapalovací systém se čtyřmi cívkami. Celý chod pohonné jednotky je řízen elektronickou řídící jednotkou. Přečtěte si více o motoru EA111 CFNA/CFNB…

Motor EA113 2.0 TFSI

Motor EA113 2.0 TFSI

Dvoulitrový motor řady EA113 TFSI byl uveden na trh v roce 2004 a byl vyvinut na základě atmosférického motoru s přímým vstřikováním paliva VW 2.0 FSI. Hlavní rozdíl mezi oběma motory není těžké odhadnout z prvního přidaného písmene – nový motor je vybaven přeplňováním turbodmychadlem. Není to jediný rozdíl, pohonná jednotka musí být na vysoký výkon patřičně připravena, místo hliníkového bloku válců je u TFSI použit litinový s upraveným vyvažovacím mechanismem se dvěma vyvažovacími hřídeli, jiná je kliková hřídel s tlustými nápory. použité písty na zesílených ojnicích jsou upraveny pro nižší kompresní poměr. Přečtěte si více o motoru EA113 2.0 TFSI…

Motor EA111 1.2 TSI/TFSI

Motor EA111 1.2 TSI/TFSI

Motor 1.2 TSI, zástupce segmentu EA111, v mnohém připomíná 1.4 TSI. Hlavním poznávacím znakem je však úprava hlavy válců. Ve verzi 1.2 TSI je hliníkový blok válců s litinovými mokrými vložkami. Průměr skupiny pístů je zmenšen na 71 mm (původně byl tento údaj 76,5 mm.) Přečtěte si více o motoru EA111 1.2 TSI / TFSI .

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button