ŠkodaŠkoda Rapid

Kdy je plánován prodej nové Škody Rapid 2019?

Do vydání nového modelu zbývá velmi málo času, ale zatím český liftback nabízí jednu z nejvýhodnějších nabídek na trhu v Rusku. Pro Škodu Rapid 2019 v nové karoserii jsou konfigurace a ceny uspořádány v širokém rozmezí. Technické specifikace nabízejí na výběr: 3 typy motorů, mechanické, automatické a robotické převodovky. Výchozí verze je vybavena osvědčenou atmosférickou pohonnou jednotkou o výkonu 90 koní. a 5stupňovou manuální převodovkou. Cena nového produktu od oficiálních prodejců začíná na 646 000 rublech. Celkem se čtyřmi dostupnými úrovněmi výbavy můžete získat 12 různých možností. Pro budoucí model, kdy bude místní shromáždění organizováno v Rusku, bude zachováno podobné uspořádání. A kromě toho se může objevit terénní verze Scout se zvýšenou světlou výškou, ochranným plastovým body kitem po obvodu a ližinami na zavazadla na střeše. Podle posledních zpráv bude datum uvedení nové generace na ruský trh příští rok.

Vybavení základní konfigurace Entry v ceně 646 000 rublů je rozpočtového charakteru. Aktivní a pasivní bezpečnost zajišťuje čelní airbag řidiče a stabilizační systém ESP. Prvotní výbavu tvoří přední elektrická okna, dvousměrně nastavitelný sloupek řízení a výška sedadla řidiče, centrální zamykání, palubní počítač a zadní sedačka rozkládací v poměru 60/40. Z technických charakteristik verze Entry vyplývá použití pouze základního motoru o výkonu 90 koní a 5stupňové manuální převodovky. Další výbavový stupeň Active na seznamu může nabídnout dva typy motorů a převodovek. Ceník začíná na 699 000 rublech a do seznamu standardní výbavy se přidává airbag pro spolujezdce a dálkové ovládání centrálního zamykání. Zvýšen na 110 koní pohonná jednotka bude stát dalších 68 tisíc rublů a abyste měli k dispozici 6stupňovou automatickou převodovku, budete se muset rozdělit o dalších 45 tisíc rublů.

Zajímavé:
Co umí Škoda Columbus.

Seznam možností nabízených za příplatek v balíčku Active je poměrně rozsáhlý. Dále si můžete vybrat: zadní kameru, parkovací senzory, přední boční airbagy, klimatizaci, vlastní audiosystém s MP3, vyhřívaná sedadla a zpětná zrcátka s elektrickým nastavením, mlhová světla, hands free telefon a Bluetooth. Třetí výbavový stupeň Ambition kromě kamery, parkovacích senzorů a bočních airbagů dostává v základní výbavě veškerou volitelnou výbavu předchozí verze. Navíc je možné objednat takové užitečné věci, jako je klimatizace, dešťové a světelné senzory, bi-xenonové světlomety, pasivní tempomat, standardní navigační systém a asistent rozjezdu do kopce. V základu jsou dále elektricky ovládaná zadní okna, osvětlená odkládací schránka, držák na brýle, plastové spony pro zajištění nákladu v zavazadlovém prostoru a dvoutónový zvukový signál. Příplatky za nucený motor a automat jsou podobné. Cena Ambition v hodnotě 954 000 rublů zahrnuje úpravu s turbomotorem o výkonu 125 koní a 7stupňovým robotem se dvěma spojkami.

Čtvrtá vlajková loď Style paketu je pozoruhodná přítomností ambientního osvětlení interiéru, přední středové loketní opěrky, koženého čalounění řadicí páky a parkovací brzdy, látkových koberečků, multifunkčního volantu, chlazené odkládací schránky a deštníku pod spolujezdcem. sedadlo. Vrchní obložení lze zvenku odlišit 15palcovými hliníkovými koly, zadními LED světly a chromovanou vložkou masky chladiče a ozdobnými lištami. Klimatizace, přední boční airbagy a pasivní tempomat jsou součástí standardní výbavy verze Style. U vlajkové verze Style začíná cena na 856 000 rublech. Za výkonnější motor (110 k) a 6stupňovou automatickou převodovku budete muset zaplatit dalších 68 a 45 tisíc rublů. Možnost s turbomotorem o výkonu 125 koní a robotickou převodovkou stojí 999 000 rublů.

Nové tělo

Navzdory vnitřní firemní hierarchii je Škoda Rapid 2019 v nové karoserii liftback modernějším vozem než sdružený Volkswagen Polo. Model byl navržen s maximálním důrazem na praktičnost, od prostornějšího kufru s neomezenými možnostmi transformace až po takové vychytávky, jako je deštník pod sedadlem spolujezdce a škrabka na sníh ve dvířkách palivové nádrže. Nová karoserie druhé generace bude v nabídce znamenat přítomnost terénní verze se zvýšenou světlou výškou. Velká pozornost bude věnována vylepšení potahových materiálů, pokročilejší zvukové izolaci a složení základního balíčku, který bude obsahovat dříve nedostupné elektronické asistenty. Jak je u novinek zvykem, model naroste v celkových rozměrech, což slibuje další prostor pro cestující i zavazadla. Mezi další úspěchy patří snížení pohotovostní hmotnosti a nižší aerodynamický koeficient Cx.

Zajímavé:
Proč Škoda A7 jí olej.

Технические характеристики

Základní úprava stále potěší použitím atmosféricky plněné (atmosférické) pohonné jednotky o výkonu 90 koní ve spojení s 5stupňovou manuální převodovkou. Původní technické specifikace Škody Rapid 2019 uvádějí zrychlení na stovky za 11,4 sekundy, maximální rychlost 185 km/h a průměrnou spotřebu 5,8 litru na 100 km. Automatická převodovka se pro tuto verzi nenabízí, ale pokud chcete, můžete se blíže podívat na úpravu s motorem o výkonu 110 koní. Pasové údaje hlásí 10,3 (11,6) sekund na dosažení první stovky, zrychlení končí na 195 (191) km/h a účinnost je 5,9 (5,1) litrů na 100 km. Údaje uvedené v závorkách platí pro verzi se 6stupňovou automatickou převodovkou. Nejpůsobivější jsou technické vlastnosti verze vybavené turbomotorem o výkonu 125 koní a 7stupňovou robotizovanou převodovkou se dvěma spojkami. Značku 100 km/h vidíte na tachometru přesně za 9,0 sekund, rychlostní strop končí na 208 km/h a průměrná spotřeba benzínu je 5,3 litru na 100 km.

Datum vydání

Pokud mluvíme o datu vydání Škody Rapid 2019 s novou karoserií v Rusku, pak bychom měli uvést druhou polovinu příštího roku. Pro ruský trh bude tato premiéra znamenat především organizaci místní montáže, která pomůže udržet úroveň vybavení a ceny na patřičné úrovni. Systém nouzové reakce ERA-GLONASS bude také vyžadovat řadu nárazových testů, aby se zjistila jeho funkčnost ve spojení s modelem v nové karoserii. Na rozdíl od evropského trhu budou pro Rusko stejně jako doposud k dispozici pohonné jednotky o zdvihovém objemu 1,6 litru bez použití přeplňování turbodmychadlem. Progresivní robot se 2 spojkami také naznačuje spojenectví pouze s nejsilnějším motorem (125 k) – tato úprava bude použita pouze pro verze GT. Aktualizované a revidované úrovně výbavy a ceny pro novou generaci budou oznámeny blíže k datu vydání v Rusku, které je naplánováno na druhou polovinu příštího roku.

Zajímavé:
Která společnost si vybrat brzdové destičky pro Škoda Fabia 2.

Poznámka: ceny uvedené v textu mohou být orientační a vztahují se k vozům příštího modelového roku nebo k novinkám v blízké budoucnosti. Navíc se nebere v úvahu případné slevy a speciální nabídky v showroomech oficiálních prodejců. Počet úprav s odpovídajícími motory a převodovkami se také může lišit. Podrobnější informace naleznete v přiložených dokumentech (tabulkách).

Škoda Rapid 2019

Škoda Rapid 2019

Škoda Auto poprvé představila kompaktní pětidveřový liftback s názvem Rapid v roce 2012. Pětimístný vůz obsadil v produktové řadě české automobilky mezeru mezi modely Fabia a Octavia. Malý osobní automobil si rychle získal oblibu zejména ve východoevropských zemích. To umožnilo výrobci organizovat montáž modelu ve čtyřech zemích najednou (Česká republika, Rusko, Ukrajina, Kazachstán).

K rychlé popularitě vozu přispěly následující hlavní výhody:

 • dostupné náklady;
 • ekonomický provoz;
 • rozpoznatelný design;
 • vysoká spolehlivost.

Škoda Rapid 2018

Mezi vlastnosti vyráběného malého vozu první generace patří také široká škála pohonných jednotek, která zahrnuje devět různých motorů.

Navzdory stabilní poptávce po voze, ale s ohledem na poměrně dlouhou dobu uvedení první verze, Škoda oznámila zahájení výroby nové modifikace vozu Rapid v roce 2019.

Nová Škoda Rapid 2019

Внешний вид

U aktualizované verze 2019 Škoda Rapid společnost neplánuje revoluční změny v designu a mezi hlavní vylepšení patří:

 • zvětšené čelní sklo, které zlepší viditelnost a ovladatelnost v městském prostředí;
 • zvýšený úhel kapoty se zvětšenými lisovacími žebry;
 • design optiky hlavy s ostrým úhlem;
 • masivní vertikální vložky masky chladiče;
 • stupňovitý přední nárazník s malým spodním spoilerem;
 • aerodynamická boční zrcátka s vestavěnými směrovými světly;
 • zvýšená linie bočních oken;
 • lichoběžníkové přední lisování;
 • stupňovitá záď s dlouhými kompaktními překryty;
 • malé sklo zadních dveří;
 • tenký plastový body kit po celém obvodu karoserie.

Zadní nárazník Škoda Rapid 2019 Přední nárazník Škoda Rapid 2019

Dokončené úpravy vzhledu učiní vůz méně přísným, ale zároveň přidají další dynamické prvky nové karoserii modelu Škoda Rapid 2019.

Zajímavé:
Jaká sada klíčů pro Škoda Octavia A 5.

Škoda ukázala, jak bude všemi očekávaný model Rapid z roku 2019 vypadat, na příkladu modelu Vision RS, který debutoval na pařížském autosalonu v říjnu 2018. Exteriér nového produktu jasně ukazuje, že „nabitý“ Rapid přitáhne pozornost mladého publika s takovými řešeními, jako jsou:

 • agresivní design;
 • klasická maska ​​chladiče ve stylu Škoda;
 • hojnost chromu a uhlíku;
 • trojúhelníkový design modulů optiky LED hlav;
 • výkonný nárazník s velkým přívodem vzduchu a úzkými pruhy světel.

Škoda Vision RS v Paříži

interiér

Na základě zveřejněných informací a prezentovaných fotografií se interiér subkompaktního vozu Škoda Rapid 2019 vyznačuje vysoce kvalitními ergonomickými parametry a decentními dokončovacími materiály.

Interiér Škoda Rapid 2019

Mezi hlavní vlastnosti interiéru bychom měli zdůraznit:

 • multifunkční volant;
 • široké deflektory klimatizačních zařízení;
 • digitální přístrojová deska s vysokým ochranným štítem;
 • rovný design středové konzoly;
 • prostorná schránka na rukavice;
 • pohodlné uspořádání všech sedadel vybavených opěrkami hlavy;
 • masivní přední tunel s klávesami pro ovládání převodovky;
 • sklopná loketní opěrka umístěná mezi předními sedadly.

Výzdobě interiéru dominuje látka proti opotřebení, dále je použit měkký plast, koberce a světlé lemy na řadě dílů.

Dodatečný komfort pro cestující ve druhé řadě přinese zvětšení velikosti malého vozu. Nové rozměry vozu jsou:

Délka 4 480 mm (+53 mm)
šíře 1 700 mm
výška 1 460 mm
Výprodej 150 mm
Rozvor kol 2 650 mm (+25 mm)

Velikost zavazadlového prostoru ve standardním stavu dosahuje 550 litrů se sklopenými zadními sedadly až na 1 500 litrů s rovnou plošinou.

Živé fotografie Škoda Rapid 2019

Technické údaje a vybavení

Hlavním designovým prvkem je použití nové platformy MQB A0, která umožnila zvětšit velikost nové Škody Rapid 2019.

Pro vybavení nového produktu pohonnými jednotkami v počáteční fázi výroby jsou k dispozici následující pohonné jednotky:

Zajímavé:
Jak to jde s oficiálními prodejci Škoda.
typ motoru Objem Moc
Benzín 1,0 l 95,0 l. z.
Benzín 1,0 l 110,0 l. z.
Benzín 1,4 l 125,0 l. z.
Benzín 1,6 l 90,0 l. z.
Benzín 1,6 l 110,0 l. z.
Diesel 1,4 l 90,0 l. z.
Diesel 1,6 l 115,0 l. z.

Pro převodovku pohonu předních kol je k dispozici velký výběr převodovek, který je zcela v souladu s počtem pohonných jednotek:

 • 5stupňová manuální převodovka;
 • Automatická převodovka střední třídy 6 a 7.

Takto široká nabídka motorů a převodovek vám umožní zvolit optimální výkon malého vozu v závislosti na očekávaných provozních podmínkách (jízda ve městě, výlety do přírody, cestování na dlouhé vzdálenosti).

Škoda Rapid 2019

Pro vybavení vozu Škoda Rapid 2019 v nové karoserii je v závislosti na možnosti konfigurace poskytována tato základní výbava:

 • tepelně stínící zasklení;
 • LED optika;
 • ostřikovač světlometů;
 • LED podsvícení zadní SPZ;
 • nastavitelný sloupek řízení;
 • LED osvětlení interiéru;
 • přídavná světla na čtení;
 • osvětlení odkládací schránky;
 • šest airbagů;
 • elektrický posilovač řízení s rychlostí měnitelnou silou;
 • Tempomat;
 • asistent stoupání do kopce;
 • klimatizace;
 • multifunkční komplex;
 • elektricky ovládaná okna;
 • elektricky vyhřívaná přední sedadla;
 • zadní parkovací senzory;
 • 17palcová kola (volitelně).

Pro ruské kupce plánuje česká společnost zachovat stávající označení výbavových stupňů Style, Ambition, Active, Entry a také možnost dokoupení dalších možností zohledňujících tuzemské provozní podmínky.

První fotografie modelu Škoda Rapid 2019

Zahájení prodeje

Zahájení prodeje novinky v Evropě je naplánováno na konec letošního roku. V Rusku dorazí aktualizovaný Rapid ve verzi liftback do značkových prodejců vozů Škoda začátkem příštího roku 2019 s vyvolávací cenou (vstupní balíček) 685 tisíc rublů a výrobce oznámí možnost výroby malého vozu v roce hatchback a kombi později.

V očekávání oficiálního představení nového Rapidu vám nabízíme recenzi modelu 2018:

Zajímavé:
Jak udělat páté dveře hlučné na Škodě A5.

 • Chevrolet Blazer 2019
 • Volvo S60 2019
 • Hyundai Tucson 2019

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button