Škoda

Kdy vyměnit kola na Škodě Romster

Výměna předních a zadních brzdových kotoučů ve Škodě Roomster

Při provozu automobilu, aby se předešlo poruchám a zajistil se bezpečný pohyb, je nutné, aby všechny díly byly v dobrém provozním stavu a všechny systémy fungovaly přesně. Moudří majitelé aut proto pravidelně absolvují technické prohlídky ve specializovaných centrech.

Brzdové kotouče jsou v důsledku stálého zatížení a tření díly nejvíce náchylné k opotřebení. Doporučuje se sledovat jejich stav, stejně jako stav brzdových destiček.

SLUŽBY ÚDRŽBY A OPRAV ZAVĚŠENÍ NA STANICE AUTOBAN*

Druh práce Uzávěrka Cena
Diagnostika stavu komponentů podvozku (více viz) od 500 rublů
Výměna brzdových kotoučů od 1000 rublů

*Všechny ceny jsou pouze informativní. Přesnější cenu zjistíte na čerpací stanici po diagnostice.

Kdy vyměnit brzdové kotouče?

Životnost brzdových kotoučů závisí na mnoha faktorech:

 • Jízdní charakter
 • Operační podmínky
 • Značky a modely dílů
 • Ujeté kilometry a mnoho dalších.

Výměna předních a zadních brzdových kotoučů Škoda Roomster

Z tohoto důvodu je předpovídání, kdy selžou, poměrně problematické. Průměrná životnost kotoučů vyžaduje dvě nebo tři výměny brzdových destiček u některých moderních zahraničních automobilů může dosáhnout 150 tisíc kilometrů.

Měli byste se také zaměřit na obecné známky opotřebení brzdových destiček, konkrétně:

 • Zvýšená brzdná dráha
 • Nestabilita vozidla při brzdění
 • Brzdový pedál se stává „měkkým“
 • Hladina brzdové kapaliny klesá

Některé příznaky se shodují s příznaky, které se objevují při nutnosti výměny brzdových destiček, a proto se doporučuje měnit tyto díly současně.

Zajímavé:
Jak vyměnit pojistku pro zapalovač cigaret Škoda octavia a7.

Výměna předních a zadních brzdových kotoučů Škoda Roomster na čerpací stanici Avtobahn

Jakmile zjistíte nutnost výměny brzdových kotoučů, neváhejte se obrátit na odborníka, aby provedl potřebnou technickou kontrolu a údržbu. Proč je lepší navštívit specializovaná centra, než provádět opravy sami? Odpověď je velmi jednoduchá: pouze s pomocí speciálního vybavení a s patřičnou kvalifikací může být váš vůz opraven v souladu s požadavky a standardy značky.

Kontaktováním servisu Avtobahn si můžete být jisti, že veškeré práce na výměně předních a zadních brzdových kotoučů Škody Roomster provedou vysoce kvalifikovaní řemeslníci.. Zaměstnáváme výhradně profesionály, kteří všechny potřebné manipulace provedou efektivně a v co nejkratším čase a samotná dílna je vybavena veškerým nejmodernějším vybavením potřebným pro diagnostiku a opravy. Zároveň našim klientům nabízíme detailní odhad, který dává ucelený obrázek o tom, za co platíte. Optimální ceny a kvalitní servis: důvěřujte profesionálům z dílny Autobahn, protože auta jsou doslova náš život, a my se postaráme o to, aby vás váš „železný kůň“ stále hnal po silnicích!

Výměna brzdových destiček a kotoučů Škoda Roomster 2008 1.9 TDi

Výměna brzdových destiček a kotoučů

Včasná výměna brzdových kotoučů a destiček pro Škoda Roomster 2008 1.9 TDi je zárukou bezpečnosti vašich cest. Nikdo nemusí vysvětlovat, jak důležitá je správná a spolehlivá funkce brzdového systému automobilu. A jeho spolehlivost do značné míry závisí na stavu kotoučů a destiček.

Kdy je třeba vyměnit brzdové destičky a rotory?

Intervaly výměny kotoučů a brzdových destiček jsou uvedeny v návodu k obsluze vozidla. Zpravidla pro podložka tento interval je 15-40 tisíc kma disky by se mělo změnit každá třetí výměna podložky. Ve skutečnosti se však výměny často musí provádět častěji. Životnost kotoučů a destiček závisí nejen na doporučeních výrobce, ale také na stylu jízdy, kvalitě instalovaných náhradních dílů, stavu vozovky a mnoha dalších faktorech.

Zajímavé:
Jak odstranit vnější kliku dveří Škoda Octavia A5.

Spolehlivost brzdového systému závisí nejen na kvalitě dílů, ale také na jejich správné instalaci. Klienti naší služby jsou pojištěni proti instalaci padělaných náhradních dílů pochybného původu. Používáme pouze výrobcem schválené náhradní díly a spotřební materiál. Garantujeme také, že práce na výměně brzdových kotoučů a destiček na voze Škoda Roomster 2008 1.9 TDi provedou odborníci s příslušnou kvalifikací a zkušenostmi.

Přední brzdové kotouče a destičky se musí vyměňovat častěji. Na zadních kolech fungují třecí části brzdového systému mnohem déle. Sledování jejich stavu je však stejně důležité pro včasnou výměnu zadních brzdových kotoučů a destiček.

Co signalizuje, že je čas vyměnit destičky a kotouče?

Pokud zaznamenáte jakékoli změny ve fungování brzdového systému Škoda Roomster 2008 1.9 TDi, okamžitě kontaktujte servisní středisko. Následující příznaky budou důvodem k obavám:

 • Kovové vrzání, křupání, drcení při brzdění;
 • Zvýšená brzdná dráha;
 • Klesá při sešlápnutí brzdového pedálu;
 • Auto při brzdění táhne do strany.

Pokud si nejste jisti stavem kotoučů a destiček na vašem voze, naši technici provedou diagnostiku brzdového systému a dají doporučení k výměně.

Výměna brzdových destiček a kotoučů: cena za práci
služba Stát
Výměna brzdových destiček Od 1₽
Výměna brzdových kotoučů Od 1₽

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button