Volkswagen passat b6

Jak zjistit verzi motoru passat b6

У benzínový motor 1.6 l (BSE) Vačkový hřídel je poháněn od klikového hřídele přes ozubený řemen. Vačkový hřídel pohání 2 ventily na každém válci přes válečkové vahadlo. Blok a hlava válců jsou vyrobeny z hliníkové slitiny. Větrání klikové skříně se provádí přes hlavu válců bez použití samostatného potrubí.

У benzínové motory 1.6 l FSI (BLF/BLP) Vačkové hřídele jsou poháněny bezúdržbovým řetězem. Vačkové hřídele sání a výfuku jsou umístěny v samostatné skříni namontované na hlavě válců a každý pohání 2 ventily v každém válci.

У benzínové motory 2.0 l FSI Vačkový hřídel výfuku je poháněn od klikového hřídele přes rozvodový řemen (viz obrázek vpravo) a vačkový hřídel sání je poháněn od vačkového hřídele sání přes válečkový řetěz. Prostřednictvím řídicí jednotky motoru se plynule nastavuje časování sacích ventilů podle provozních podmínek pomocí hydraulického seřizovače lopatek. Vačkové hřídele působí na ventily prostřednictvím válečkových vahadel s hydraulickými podpůrnými prvky.

У dieselové motory 1.9 l a 2.0 l (BKC/BLS a BMP) vačková hřídel. umístěný v hlavě válců, přes válečkové vahadlo a hydraulické tlačníky pohání 8 šikmo umístěných ventilů. Hydraulická zdvihátka automaticky vyrovnávají vůle ventilů. Vačkový hřídel je poháněn od klikového hřídele přes ozubený řemen.

Dieselový motor VKR má hliníkovou hlavu s příčným průtokem se dvěma výfukovými a dvěma sacími ventily na válec. Ventily jsou umístěny svisle a jsou poháněny dvěma vačkovými hřídeli (viz obrázek vpravo). Vyvažovače spočívají na hydraulických kompenzátorech vůle ventilů. Vačkové hřídele jsou poháněny přes ozubený řemen od klikového hřídele. Vačkový hřídel výfuku v tomto případě kromě ovládání výfukových ventilů pohání také vstřikovače agregátu. umístěn centrálně mezi čtyřmi ventily každého válce. Vačkový hřídel sání spolu s ovládáním sacích ventilů pohání duální čerpadlo, které na jedné straně dodává palivo do vstřikovačů čerpadel a na straně druhé vytváří podtlak pro posilovač brzd.
Zajímavé:
Jak odstranit bojo passat b6.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button