ŠkodaŠkoda OctaviaVw passat b3

Jak odvzdušnit spojku na passatu b3

Spojka VW Passat je klíčovou součástí převodovky, která přebírá veškerou zátěž během činnosti mechanismu řazení. Zařízení spolehlivě chrání konstrukci před přetížením a neumožňuje přenos vibrací na tělo. Správný provoz hydraulické jednotky je možný, pokud v potrubí spojky není vzduch. K odstranění vzduchu se provádí speciální odvzdušňovací postup. Jak odvzdušnit hydraulický pohon spojky Passat? Odpověď na otázku najdete v našem článku.

Odvzdušnění spojky Volkswagen Passat

Nejprve se připravte na akci: postavte vůz na stojany nebo zvedněte přední část karoserie, abyste měli přístup k odvzdušňovacímu šroubu. Pozvěte asistenta. Nyní můžete zahájit hlavní práci.

Jak odvzdušnit spojku Passat:

  1. Najděte pomocný válec, je umístěn v přepážce motorového prostoru pod vyrovnávací nádržkou brzdové kapaliny. Odstraňte nečistoty z uzávěru a sejměte jej.
  2. Na dřík ventilu připojte pryžovou hadičku, jejíž druhý konec spusťte do nádoby s brzdovou kapalinou s ponořením 2-3 cm. Použijte stejnou kapalinu, která je již v systému.
  3. Požádejte partnera, aby několikrát sešlápl pedál a nechal na něm nohu v nejnižší poloze. Odšroubujte ventil, aby mohl uniknout vzduch. Hadice zůstane spuštěna do naplněné nádoby.
  4. Když při sešlápnutém pedálu odšroubujete odvzdušňovací ventil, ze systému vyteče brzdová kapalina. Zároveň bude vycházet přebytečný vzduch. Podívejte se do nádoby; objeví se bubliny. Pokračujte v procesu.
  5. Ujistěte se, že bublinky z odčerpané kapaliny zmizely, požádejte asistenta, aby pedál uvolnil. Utáhněte ventil.
  6. Opakujte proces několikrát, abyste zcela odstranili vzduch ze systému.
  7. Ujistěte se, že hladina pracovní kapaliny je normální, v případě potřeby přidejte složení ke značce Maximum.
Zajímavé:
Jak přizpůsobit Škoda Octavia A5 1.8 tsi.

Rada: pokud nemáte nikoho, kdo by vám pomohl odvzdušnit hydraulický pohon agregátu, zajistěte pedál šikovným předmětem a klidně pokračujte v postupu sami.

Závěr

Jak je patrné z návodu, odvzdušnění hydraulického systému spojky Passat není obtížné. Práce lze provést ve vlastní garáži, aniž byste museli hledat placenou pomoc od autoservisu. Hlavně dodržujte bezpečnostní požadavky: chraňte si ruce, obličej a další části těla před vniknutím brzdové kapaliny na otevřené plochy. Mějte také na paměti, že kompozice se může při kontaktu s horkými prvky vznítit.

Na karoserii Škoda Octavia III A7 byly instalovány následující typy převodovek:

  1. Manuální převodovka Octavia A7
  2. Automatický.

Podle předpisů VAG se převodový olej v automatické převodovce Volkswagen Tiguan mění při ujetých 60 000 km. Plánovaná práce je zajištěna.

Zadní brzdový systém Škoda Karok 2018-2023 vyrobené společností CONTITEVES (dceřiná společnost ATE Group)

Direct Schalt Getriebe nebo jednoduše DSG instalované na následujících typech motorů Škoda Octavia II A5

Pro auta Audi Q5 II (FY karoserie) obavy VAG vyvinul několik typů brzdových systémů. Typ brzdového systému je určen VIN a PR-kódem vozu.

Výměna rozvodového řemene Volkswagen doporučený výrobcem pro nájezd 120 000 km. Zároveň jsou zkušenosti s výměnou řemene Rozvodový řemen pro Volkswagen Polo, používané v taxících.

Odvod vzduchu z pohonu spojky

Pouze s hydraulickou spojkou

Ovladač spojky se musí odvzdušnit, když se pedál spojky nevrací nebo se vrací pomalu, nebo když je otevřen hydraulický systém.

Protože hydraulická spojka používá brzdovou kapalinu, musíte si také přečíst příslušné informace v části „Odvzdušnění brzdového systému“.

Zvedněte přední část vozu.

Zkontrolujte hladinu brzdové kapaliny ve společné vyrovnávací nádržce a v případě potřeby ji doplňte po značku „max“.

Zajímavé:
Kdo vyměnil tlačku ventilu ford focus 2.

Odstraňte prachové krytky z odvzdušňovacího ventilu na pomocném válci a na třmenu přední kotoučové brzdy.

Opatrně otevřete odvzdušňovací ventily.

Umístěte průhlednou hadici na odvzdušňovací ventil umístěný na třmenu kotoučové brzdy.

Naplňte hadici brzdovou kapalinou. Chcete-li to provést, otevřete odvzdušňovací ventil umístěný na třmenu. Pomalu sešlápněte brzdový pedál (pomocí asistenta) a držte jej v této poloze. Zavřete odvzdušňovací ventil a uvolněte brzdový pedál. Poté ventil znovu otevřete a znovu sešlápněte brzdový pedál. Pokračujte v tomto procesu, dokud nebude hadice zcela naplněna brzdovou kapalinou. Uzavřete prstem otvor v hadici, abyste zabránili vytečení brzdové kapaliny.

Pozor: Hladina kapaliny ve vyrovnávací nádržce by neměla klesnout příliš nízko, v případě potřeby ji doplňte novou brzdovou kapalinou.

Umístěte konce hadic s čepem na odvzdušňovací ventil na pomocném válci spojky a otevřete oba ventily.

Sešlápněte brzdový pedál, zavřete ventil na třmenu a poté uvolněte brzdový pedál. Tento postup opakujte, dokud se do kompenzační nádrže nedostanou žádné vzduchové bubliny. Hladinu v nádržce přitom neustále doplňujte novou brzdovou kapalinou.

Zavřete odvzdušňovací ventily na pomocném spojkovém válci a na třmenu kotoučové brzdy. Odstraňte hadici a na odvzdušňovací ventily nasaďte protiprachové uzávěry.

Se sešlápnutým spojkovým pedálem otevřete odvzdušňovací ventil na hlavním válci a znovu jej zavřete, jakmile začne vytékat brzdová kapalina.

Doplňte hladinu kapaliny ve vyrovnávací nádrži ke značce „kontrola“.

Zkontrolujte funkci brzdového systému a spojky.

Upozornění: Zde popsaný proces odvzdušnění bez správného nástroje může v systému zanechat vzduch. To lze zjistit škrábavými zvuky při řazení a nesprávným vypínáním spojky. V tomto případě je nutné urychleně odstranit vzduch ze systému v dílně pomocí vhodného zařízení. V dílně se odvádí vzduch z hydraulického pohonu spojky, obvykle pomocí odvzdušňovače. Zařízení vytváří tlak v brzdové kapalině (maximálně 2,5 bar). Při použití zařízení je vzduch odstraněn nejprve z hlavního a poté z pracovního válce.

Zajímavé:
Jak troubit na Škodu Fabia.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button