ford focus 2

Jak najít olejové těsnění ford focus 2 drive

Ford Focus 2. Výměna těsnění hnacího oleje u automatické převodovky

Opravdu chci začít tuto poznámku slovem „děvka“. Ale máme časopis o vysoké kultuře, takže to neudělám.
Příběh je jednoduchý – Ford Focus 2 k nám přišel s utrženou botičkou na vnitřním kloubu CV. A protože hřídel stejně musíte sundat, bylo by lepší vyměnit gufero. Tak jsem uvažoval po svém.

Popisovat postup demontáže hřídele nemá žádný zvláštní smysl, hlavní postupy jsou odšroubování matice náboje a odpojení kuličky, jsou popsány v postupu výměny náboje. Poté již zbývá pouze opatrně vytáhnout hřídel (je na pojistném kroužku, takže musíte kryt stativu vypáčit pomocí montážního nástroje) a začít pracovat s těsněním:

Obecně, jak se ukazuje, toto olejové těsnění manuální převodovky se nasazuje snadno, jednoduše a přirozeně. A olejové těsnění automatické převodovky zapadá do sedadla velmi těsně. Navíc, i k jeho demontáži je zapotřebí dláto, které jej mírně rozdrtí, a teprve potom vyjde.

Takto to vypadá po odstranění:

A pak je hlavní věcí najít správný trn pro průměr sedla olejového těsnění:

Pokud to nelze provést, ani se neodvažujte jej prorazit kovovou částí. Výsledek bude vypadat nějak takto:

I se správným trnem je velmi obtížné vycentrovat olejové těsnění pro pohon, má tendenci se tu a tam pokřivit. A bez ní je všechno úplně špatné. Ropná pečeť stojí kolem tisíce rublů, to znamená, že znalosti nejsou vůbec levné.

Velmi typické je, že ani jedna kniha o Focusu 2, kterou jsem našel, nepopisovala postup práce s automatickou převodovkou. Někteří dokonce tento problém s úžasnou lehkostí obcházejí. Čtete: „Auto je vybaveno pětistupňovou převodovkou“, ale o automatické převodovce není vůbec zmínka, jako by na tomto voze nebyla nainstalována. A tento postup pokrývá pouze oficiální servisní příručka od Fordu. Samozřejmostí pro demontáž a montáž je originální stahovák a trn, resp. Analog takového trnu je zobrazen na fotografii výše.

Zajímavé:
Jak změnit termostat ford focus 2.

Takové věci obecně. Zdá se, že se není čím chlubit, ale kdybych v předvečer této Fordovy návštěvy našel takový příspěvek, můj život by byl mnohem jednodušší. Podle tohoto jednoduchého kritéria zveřejňuji tyto cenné informace a zařazuji je také do obsahu. Děkuji za pozornost, nové poruchy budou popsány v samostatných příspěvcích

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button