ford focus 2

Jak vyjmout vnitřní rukojeť ford focus 2

Dveře Ford Focus II mají dvě kliky – vnější a vnitřní. Časté používání vnitřní a vnější kliky dveří poškozuje mechanismus. Někdy prvek zůstává v dobrém provozním stavu, ale zámek dveří se opotřebuje, což vám také brání otevřít dveře zavazadlového prostoru nebo jakékoli jiné dveře.

Pokud je problém v této konkrétní části, je nutné odstranit kliku dveří Ford Focus 2 a bez instalace nového prvku se neobejdete.

Proč selhává vnější rukojeť?

Vnější klika dveří se nejčastěji zlomí v důsledku opotřebení konstrukce samotného zámku. Nejzávažnějším problémem je zablokování mechanismu, po kterém mohou nastat problémy při otevírání nebo zavírání stroje. Výměna rukojeti může být také nutná v důsledku vandalů, kteří mohou prvek odtrhnout.

V každé z těchto situací je výměna jediným východiskem ze situace. Je důležité rychle reagovat na problém a jít do servisu nebo zjistit, jak vyměnit kliky na Ford Focus II sami, protože zámek se může úplně zlomit.

Konstrukce kliky zadních dveří nebo dveří řidiče vozu FF2 má velmi složitý mechanismus, takže se majitel může setkat s různými potížemi. Při používání se prvek uvolní a začne se zasekávat. V důsledku toho už majitel nemá jistotu, že jsou dveře definitivně zamčené. Skutečnost, že dveře nejsou zavřené, mohou vetřelci snadno zneužít.

Pro zvýšení vlastního pohodlí a bezpečnosti vozidla byste měli mechanismus co nejrychleji vrátit do správné stability. K tomu je rukojeť demontována – poměrně jednoduchý a rychlý postup, ale vyžaduje znalost nuancí designu dveří Focus druhé generace.

Zajímavé:
Jak zavřít matici náboje ford focus 2.

Příprava na výběr

Demontáž nevyžaduje speciální nástroje, stahováky nebo vzácné klíče, musíte si předem připravit některé nástroje:

 • Šroubovák s plochým bitem;
 • Phillips šroubovák;
 • Desetihlavý řidič.

Tato zásoba často postačuje k provedení všech nezbytných postupů. Pamatujte, že jakákoli práce by měla být prováděna při kladných teplotách vzduchu. V opačném případě mohou být křehké plastové části rukojetí snadno zlomeny, protože v mrazu se křehkost těchto výrobků zvyšuje.

Demontáž dveřních klik FF2

Chcete-li odstranit kliku dveří vozu Ford Focus druhé generace, existuje určitý algoritmus akcí. Obecně je tento návod vhodný pro každé vozidlo, které má elektricky ovládaná okna. U vozidel s ručním zdvihem se používá jiný postup otevírání dveří:

 • Mezi rukojeť a ozdobný kroužek je nutné nainstalovat plochý šroubovák a poté je od sebe oddálit otočením nástroje o 90 stupňů.
 • Uvnitř bude znatelný zamykací kroužek, který připomíná písmeno omega. Mělo by se zaháknout háčkem, který jste si předem připravili ze silného drátu.
 • Prsten táhneme drátem na stranu, dávejte pozor, protože prsten může „vystřelit“ a odletět na vzdálenost několika metrů. Abyste předešli zranění, zajistěte svou úplnou bezpečnost.

Schéma demontáže klik z předních a zadních dveří FF2 s elektrickým ovládáním oken je téměř zcela identické. Rozdíly jsou v tom, že konstrukce neposkytuje zámek na zadní straně a ze spodní části krytu běží 2 šrouby, nikoli 3 jako vpředu.

Podívejme se na postup demontáže klik z předních dveří. Prvním krokem je odstranění krytu podle následujícího schématu:

 • Vyjmeme svorku z baterie, protože pod obložením dveří je kabeláž.
 • Ručně nebo pomocí plochého šroubováku musíte vyzvednout trojúhelníkový prvek zakrývající mechanismus nastavení vnějších zpětných zrcátek. Vypáčte část zleva, poté zprava, rozhoupejte se a zkuste ji přitáhnout k sobě. V tomto případě je možné vrzání – pochází ze dvou ocelových dílů držících samotný trojúhelník.
 • Uprostřed dvířek je kapsa s jedním samořezným šroubem, který je potřeba vyšroubovat pomocí šroubováku a křížového nástavce. Kapsa by měla zůstat na svém místě.
 • Pouzdro má ve spodní části speciální vybrání, kde jsou další 3 šrouby – použijte stejný šroubovák a odšroubujte je.
 • Bez větší námahy uchopíme spodní kapsu a začneme tahat lem k sobě. Mezi obložením a dveřmi však použijte plochý šroubovák. Přitáhněte nástroj k sobě, uslyšíte cvaknutí ocelových svorek. Od této chvíle může rám vnitřní kliky dveří rychle vyletět ze svého sedla. Zpočátku se tedy nemůžete tohoto rámu dotknout, aby nedošlo k poškození součásti.
 • Zkuste uvolnit pouzdro. Pokud je patrné, že je držen pouze nahoře, měli byste použít trochu síly a pohnout jí zespodu, abyste zlomili háček v oblasti skla. Poté lze pouzdro vytáhnout.
Zajímavé:
Jak odstranit víko palivové nádrže na Škodě Fabia.

Vyndali jsme tedy kryt a tím je první část veškeré práce dokončena. Dále byste měli začít demontovat zámek dveří druhého Focusu. Dodržujeme následující pořadí akcí:

 1. Pomocí plastové svorky přidržte uvolňovací tyč dveří. Tato tyč má spojení jak s rukojetí, tak s jádrem, což zajišťuje úplné spojení struktury válce s uzamykacím mechanismem klíče. Pokud zámek funguje normálně a není nutné jádro demontovat, neměli byste se tyče dotýkat.
 2. Pomocí šroubováku s plochou pálkou uvolněte tyč rukojeti ze západek. Plastový prvek můžete vypáčit zvednutím nástroje. Pokud je vše provedeno správně, tah vyjde poměrně snadno.
 3. Vezmeme stejný šroubovák a vytáhneme jádro z ocelového držáku ve tvaru U, vypáčíme ho a uvolníme.
 4. Opatrně zatlačte jádro dovnitř zámku pomocí plochého šroubováku.

Práce se zámkem je dokončena, dále je třeba využít přístup, který jste získali ke klice dveří. Jeho demontáž se provádí podle následujícího schématu:

 • Pomocí klíče s nástavcem a desetibodovým nástrčným klíčem odšroubujte každý šroub, který drží dveřní prvek.
 • Pomocí plochého šroubováku zatlačte na vnitřní západku umístěnou uprostřed rukojeti. Poté lze rukojeť snadno sejmout.

Závěry

Obecně je nepravděpodobné, že při demontáži kliky dveří Ford Focus II nastanou nějaké problémy. Existují však situace, kdy lze rukojeť vytáhnout pouze pomocí speciálního odnímatelného klíče. Toto provedení bylo zamýšleno výrobcem. Navíc mohou nastat problémy s umístěním komponentů uvnitř dvířek – to také vede k určitým potížím při vyjímání kliky.

Veškerou výše zmíněnou práci lze snadno provést svépomocí a zvládne ji i začínající majitel vozu. Ale pokud nedůvěřujete svým schopnostem, je lepší vyhledat pomoc od profesionálů. Dojezdem do renomovaného servisu svěříte svůj vůz do rukou zkušených řemeslníků, kteří snadno demontují kliku, opraví zámek a další potřebné práce.

Zajímavé:
Co zkontrolovat při nákupu Ford Focus 2.

Již tento nebo druhý den dostanete zpět plně funkční vůz, pohodlný a chráněný před útoky vetřelců. A úspora nákladů s tímto přístupem může být poměrně významná – pokud jej demontujete sami, můžete rozbít drahé díly.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button