ford focus 2

Jak vyměnit žárovku v interiéru Ford Focus 2 restyling

Jak si vybrat výměnu potkávacích světel na Ford Focus 2

Výrobci poskytují Fordu vynikající osvětlení, ale standardní potkávací světlo Ford Focus 2 vyhoří asi po roce a půl používání. Aby ušetřili peníze, mnozí majitelé automobilů volí výměnu žárovky sami.

Svítilny na Ford Focus se liší účelem: jedno potkávací světlo (n7), jedno dálkové světlo (n1), jedno pro směrová světla (PY21W) a poslední pro rozměry (W5W). V tomto článku budeme analyzovat, jak se vyměňuje žárovka potkávacího světla Ford Focus 2.

Tento model je vybaven jednovláknovým halogenovým spotřebním materiálem typu H7 o výkonu 55 až 60 W.

Kdy a co změnit

Pokud potkávací světlo pro Ford Focus 2 ještě nevyhořelo, ale již špatně svítí (dává slabý, nerovnoměrný světelný tok), musíte naléhavě hledat náhradu: bude svítit hůře. To je způsobeno zakalením baňky. V halogenových žárovkách se vlákno a žárovka přehřívají, v důsledku toho se vlákno ničí, sklo se zakalí.

Vyplatí se nainstalovat nový spotřební materiál, než definitivně přestane fungovat, protože k tomu může dojít v nejneočekávanější chvíli. A při jízdě po silnici a dokonce i v noci nemusí být následky nejpříjemnější.

Ford svítí

Je těžké uvést přesné datum, kdy je potřeba lampu vyměnit, záleží na mnoha faktorech. Pokud spotřební materiál vyhoří 2–3 měsíce po výměně, může to mít několik důvodů:

 1. Pokles napětí. Špatně fungující regulátor generátoru může vést k napěťovým rázům, a proto vyhoří vlákno ve svítidlech.
 2. Falešný. Na trhu se často objevují padělky. Bezohlední prodejci je prodávají za cenu původního originálu, ale nekvalitní spotřební materiál nefunguje dobře nebo rychle selže. Buď opatrný!
 3. Příliš vysoký proud v okruhu osvětlení. Vlákno se rozpadne a vyhoří.
 4. Lampa během instalace selhala. Halogenový spotřební materiál se nesmí brát bez rukavic: při přímém kontaktu s pokožkou se rozkládá.
 5. Vadná pojistková skříňka.
Zajímavé:
Jak změnit spojku ford focus 2.

Je problematické najít příčinu sami, je lepší kontaktovat autoservis.

Pokud dojde na silnici k nehodě kvůli vadným světlometům, odpovědnost nese výhradně majitel vozu.

Jakákoli lampa s charakteristikami H7 a 55W je vhodná jak pro restylovanou verzi, tak pro Ford Focus 2 dorestyle. Je důležité zkontrolovat kvalitu světelného výkonu. Zkušeným řidičům se nedoporučuje vybírat si spotřební materiál s barevným sklem vyrobeným „pro xenon“, protože navzdory nápadnosti jsou extrémně nepraktické.

Je lepší instalovat originální lampy. Jejich vlastnosti perfektně sedí a kabeláž rozhodně nezkazí. Instalováno z továrny společností General Electric s číslem článku 17123, pokud byl vůz smontován v zahraničí. Ford reystaling sestava Vsevolozhsk je doplněna „Electric“ nebo „Philips“ s číslem článku 12972 PR.

Výměna potkávacích světel Ford Focus 2

Ford Focus 2 restyling, v závislosti na konfiguraci, se prodává jak se sadou mlhových světel, tak bez nich. Výměna vadných PTF nebo instalace se provádí nezávisle s minimálními dovednostmi, protože všechny změny jsou zajištěny konstrukcí vozu.

Znalecký posudek
Specialista na IT technologie, elektroenergetiku a elektroniku
Pokládejte otázky „Specialistovi na modernizaci systémů výroby energie“

Svépomocná výměna a oprava světlometů na Ford Focus 2 Relé P1 a P2, umístěné na vnitřní straně pojistkové skříňky, jsou zodpovědné za zapnutí potkávacích a dálkových světel. Zeptejte se, jsem v kontaktu!

Demontáž světlometu a výměna žárovek Ford Focus 2 video | Ventilátor Ford Focus

 1. Otevřete kapotu, pomocí šroubováku oddělte držák světlometu. Není třeba odšroubovávat světlomet.
 2. Povolte šrouby směrem dolů pomocí šroubováku.
 3. Jednotku světlometů pohybujeme paralelně s pohybem vozu směrem k nám.
 4. Posouváme západky na zadní straně světlometu FF2.
 5. Vyjmeme konektor a posuneme jej stranou. Toto musí být provedeno opatrně, aby nedošlo k poškození kabeláže.
 6. Odpojte konektor od žárovky.
 7. Zatlačíme na držák pružiny a odstraníme vypálený spotřební materiál.
 8. Vložíme kazetu nového spotřebního materiálu místo předchozího.
 9. Instalujeme nový H7.
Zajímavé:
Jak umýt čerpadlo elektrického posilovače řízení na Ford Focus 2.

Volba výrobce

Všechny halogeny se snižují podle typu konstrukce – vlákno, žárovka z křemenného nebo karbidového skla, inertní plyn.

Spotřební materiál musí mít vysoký zdroj, rovnoměrný světelný tok a optimální barevnou teplotu.

Aby světlomety vašeho Ford Focus 2 dobře svítily večer nebo v noci, musíte si vybrat lampu se světlem co nejblíže dennímu světlu.

Originál Osram H7

Osram je německá levná značka, lampa stojí 200-300 rublů. Napětí je 12 V. Světlo má spíše nažloutlý nádech, což kupujícího zpočátku rozruší.

Halogenový Osram H7

Lampa však dobře osvětluje vozovku a za deštivého počasí je žlutost lepší než bílé světlo. Životnost závisí na používání, ale průměrná hodnota je rok. Výkon 55W. Světelný tok je rovnoměrný. Skvělá kvalita za málo peněz.

Philips H7 Vision Plus

Společnost Philips je také známá, spotřební materiál je již mnohem dražší – 900 rublů. Za tak vysokou (ve srovnání s ostatními) cenu poskytují zářivky Philips rovnoměrné světlo. Jeho jas neovlivňují otřesy, vibrace ani změny teploty. Světlo je bílé se žlutým nádechem.

Další plus: tento spotřební materiál se vyznačuje nízkou spotřebou energie, což snižuje zatížení baterie Focusu. Napětí 12 V, výkon 55 wattů.

Koito Whitebeam H7

Vysokoteplotní halogenové žárovky vyrobené v Japonsku. Cena kolem 1500. Jasně bílý světelný tok. Napětí 12V.

Přestože výrobci zajišťují bezpečnost používání těchto spotřebních materiálů, vyskytly se případy, kdy se plast světlometu roztavil. Za mlhy nebo deštivého počasí není bílé světlo vidět, nažloutlé je mnohem lepší. Doba provozu se pohybuje od 3 do 5 měsíců.

Standardní Behr-Hella H7

Korejské levné standardní lampy. Životnost se liší v závislosti na používání, ale v průměru je u Focusu šest měsíců. Napětí 12 V, výkon 55 wattů.

Zajímavé:
Jak zkontrolovat uchycení motoru ford focus 2.

Světlo je velmi jasné, rovnoměrné, se žlutavým nádechem. Na mokrou vozovku je dobře vidět. Snadná výměna svépomocí. Cena je 150 rublů.

Demontáž světlometu a výměna žárovek Ford Focus 2+video

Jak vyměnit žárovku (boční světlo, dálkové světlo, potkávací světlo nebo blinkr) na Ford Focus 2? Výměna žárovek Ford Focus 2 nemusí nutně vyžadovat cestu do servisního střediska. Vše, co k tomu potřebujete, je 8 klíč (pohodlnější je použít nástrčný klíč). Demontáž světlometu Ford Focus je velmi jednoduchá, na rozdíl od demontáže jeho předního blatníku. Odšroubujte jeden jediný šroub světlometu Ford Focus.

jak demontovat světlomet ford focus 2

Dále je světlomet držen „západkami“. Snadno se odtrhnou. Obvykle snadno uvolní světlomet, pokud jej přitáhnete k sobě. Ale pokud ne, použijte šroubovák.

Výměna žárovky předního světlometu Ford focus 2

Výměna žárovky potkávacích světel Ford Focus

(viz foto výše) Nyní odpojte napájecí zástrčku jednotky světlometu. Červené šipky označují 4 upevňovací prvky ochranného krytu světlometu, pod kterým jsou umístěny žárovky. Je třeba je odcvaknout stisknutím uší dolů.

Jak můžete vidět na fotce níže, jak samotný kryt (zevnitř), tak vnitřek světlometu jsou čisté a suché. A to díky gumovému těsnění víka. Sledujte jeho integritu.

Výměna lampy se provádí velmi pečlivě. Na pravé straně vidíme žárovku dálkového světla, vlevo žárovku potkávacího světla, motorek seřízení světlometů a žárovku parkovacího světla, zvýrazněnou červeným kroužkem.

Na stranách jeho zástrčky jsou dvě antény, stiskněte je prsty a vytáhněte žárovku. Když vyměníte žárovku a vložíte ji do objímky světlometu, pokud se chvěje, otočte ji ve směru hodinových ručiček a držte ji za zástrčku.

Potkávací světlo pro Ford Focus 2: výměna restylingové žárovky, předběžná úprava, výběr

Zajímavé:
Proč nefunguje ventilátor topení Ford Focus 2008 z roku 1.8.

Navíc o týden později vyhořel levý. Teď jsem koupil pár dalších lamp, ta přeživší je na náhradní, vyměním. Dovolte mi upozornit vás na západku v kroku 5.

Znalecký posudek
Specialista na IT technologie, elektroenergetiku a elektroniku
Pokládejte otázky „Specialistovi na modernizaci systémů výroby energie“

Výměna tlumeného světla za Ford Focus 2 restal a dorestyl Při nesprávné instalaci svítilna vypadne z objímky a může spálit pouzdro světlometu a světlo bude nesprávně nasměrováno. Zeptejte se, jsem v kontaktu!

Jak vyměnit žárovku v interiéru Ford Focus 2 restyling

DEMONTÁŽ VNITŘNÍCH OSVĚTLENÍ, VÝMĚNA ŽÁROVEK

Na vozech v různých modifikacích jsou instalovány dvě vnitřní svítilny – v přední a zadní části kabiny nebo pouze přední vnitřní svítilna.
Třítlačítková svítilna s svítilnou obecného osvětlení a dvěma směrovými svítilnami je umístěna v obložení stropu v přední části kabiny uprostřed.
Před provedením práce je nutné odpojit svorku vodiče od „záporné“ svorky baterie nebo vypnout vnitřní osvětlení.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

Pro sejmutí krytu pomocí plochého šroubováku vypáčte upevňovací pružinu v jeho přední části (ze strany čelního skla).

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

Strop přední části posuneme dolů a překonáme odpor fixační pružiny.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

Pomocí plochého šroubováku vypáčte kryt za jeho zadní stranou.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

Strop odvodíme z otvoru v čalounění stropu.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

Otočte kazetu s vypálenou lampou proti směru hodinových ručiček, dokud se nezastaví.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

Vyjmeme stínidlo lampy.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

Vyjmeme lampu z objímky.
Vnitřní svítidla používají 5W žárovky W5W.
Chcete-li plafond odstranit, odpojte drátěné bloky od konektoru plafondu.
U některých vozidel může být v přední části kabiny instalována jednotlačítková stropní svítilna s jednou svítilnou obecného osvětlení. Výměna lampy v takovém stínítku se provádí stejným způsobem.
Chcete-li odstranit stropní svítidlo nainstalované v zadní části kabiny.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

. použijte plochý šroubovák k vypáčení upevňovací pružiny zepředu.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

Pomocí plochého šroubováku vypáčte kryt za jeho zadní stranou.

Zajímavé:
Jak správně nasadit potahy sedadel na Ford Focus 2.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

. a vyjměte strop z otvoru v čalounění stropu.
Vyjmeme kryt s lampou a vyměníme lampu stejným způsobem, jak je znázorněno na předním krytu.

VÝMĚNA SVÍTIDLA V OSVĚTLENÍ KUFRU, DEMONTÁŽ OSVĚTLENÍ

U vozu sedan je stropní světlo umístěno v horním panelu kufru na pravé straně. Před výměnou žárovky se doporučuje odpojit svorku vodiče od záporné svorky baterie.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

K vypáčení stínidla použijte plochý šroubovák s tenkou čepelí.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

Vyjměte stínidlo z otvoru v panelu.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

Otočte kazetu ve směru hodinových ručiček až na doraz a oddělte ji od stínidla.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

Vyjmeme lampu z objímky.
Osvětlení kufru využívá žárovku W5W s výkonem 5W.
U vozu s karoserií hatchback je světlo kufru umístěno vpravo v plastové poličce.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

K vypáčení stínidla použijte plochý šroubovák s tenkou čepelí.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

Vyjmeme stínidlo z otvoru v poličce.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

Otočte kazetou proti směru hodinových ručiček až na doraz a oddělte ji od stínidla.

Ford Focus II. Demontáž osvětlení interiéru a zavazadlového prostoru, výměna lamp

Vyjměte lampu z objímky
Osvětlení kufru využívá žárovku W5W s výkonem 5W.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button