ford focus 2

Jak zapnout mlhová světla na Ford Focus 2

Dálková světla Ford Focus 2 jsou zapnutá

Světelná výbava u druhé generace Fordu Focus nepřekvapí žádnými kudrlinkami – jedná se o klasické halogenové světlomety, potkávací a dálková světla, obrysová světla, mlhovky (jedno vzadu a dvě vpředu), režim osvětlení parkovací signalizace a zpětné světlo, které z nějakého důvodu není umístěno na straně řidiče, ale na opačné straně. Mnoho lidí má však otázku, jak zapnout dálková světla na Ford Focus 2, protože schéma spínání je trochu matoucí.

  1. Posuňte posuvník na potkávací světla.
  2. Páčku ovládání blinkrů „přitáhneme“ k sobě.

Více podrobností níže.

Jak to funguje na Ford Focus 2 a dalších autech

Dálková světla a mlhová světla na Ford Focus 2

Přední světla a mlhová světla.

Pro řidiče, kteří dlouhou dobu řídili jiná auta, může být přechod na schéma ovládání světel ve stylu Focus obtížné.

U drtivé většiny moderních vozů se optika hlavy ovládá maximálně jedním nebo dvěma tlačítky na předním panelu a levým spínačem na sloupku řízení. Všude to funguje podle tohoto schématu:

  • v neutrální poloze, když je páka otočena nahoru nebo dolů vzhledem ke sloupku řízení, se rozsvítí ukazatele směru;
  • na konci páky je namontována rukojeť, která má tři polohy – světlo nesvítí, rozměry svítí a potkávací světlo svítí;
  • nezafixovaná poloha páky při pohybu směrem k řidiči dočasně zapne dálková světla a pevná poloha od řidiče se zapnutými potkávacími světly aktivuje dálková světla.

Mnohem jednodušší. Ve Fordu Focus se ale inženýři rozhodli udělat to jinak. Ve schématu Focus pro ovládání osvětlovacích zařízení je přitom jistě racionální zrno. Na levé straně páčky chybí úchyty pro aktivaci dálkových světel, ale funkce dočasného rozsvícení dálkových světel při pohybu páčky směrem k řidiči zůstává. Obrovské množství funkcí ale dostalo samostatný knoflík na předním panelu. V závislosti na roku výroby a konfiguraci může mít tato rukojeť několik poloh a liší se funkčností.

Zajímavé:
Jak nainstalovat xenon na Ford Focus 2.

Jak zapnout dálková světla na Ford Focus 2

Stmívač světlometů pro Ford Focus 2

Náš cenný regulátor je označen šipkou.

Některé stupně výbavy druhého Focusu jsou vybaveny světelným senzorem, který se aktivuje zapnutím automatického režimu světlometů. Automatický režim se aktivuje otočným ovladačem na předním panelu. Funguje to takto: světelný senzor nainstalovaný na palubě vozu měří stupeň osvětlení prostoru a v případě nedostatečného osvětlení rozsvítí potkávací světlomety. To se hodí například při průjezdu tunely nebo při náhlé změně počasí, za soumraku, kdy může řidič zapomenout zapnout potkávací světla.

Poloha ovladače světel na tlumeném Fordu Focus 2

Přepněte regulátor do této polohy.

Ve stejné poloze ovládacího knoflíku zapneme dálkové světlo. Chcete-li to provést, musíte zatáhnout za páku sloupku řízení vlevo směrem k řidiči a držet ji v tomto stavu po dobu 2-3 sekund. Páčka se nezablokuje, ale zapnou se dálková světla a pro jejich vypnutí můžete páčku buď zatáhnout směrem k řidiči a podržet 2-3 sekundy, nebo vypnout potkávací světla pomocí knoflíku ovládání světel. Toto schéma mate mnoho začínajících řidičů Ford, ale je svým způsobem pohodlné a praktické. Neoslepujte svými dálkovými světly protijedoucí lidi a užijte si cestování!

Spínač dálkových světel pro Ford Focus 2

Zatáhněte za tuto rukojeť.

Parkovací světla

V mnoha úrovních výbavy je implementován obvod pro zapínání parkovacích světel. Chcete-li jej aktivovat, musíte umístit knoflík naproti ikoně parkovacího světla a stisknout spínač jedním kliknutím, čímž vypnete motor. Vypadá to takhle.

Páčka pro potkávací a parkovací světla Ford Focus 2

Zapněte parkovací světla.

Je to šikovná věc, když jsou rozměry zapnuté a osvětlení SPZ a palubní desky zhasnuté, aby se šetřila energie baterie. Bez ohledu na to, které přední světlo je zapnuté, můžeme mlhová světla zapnout kdykoli přitažením ovládací páky směrem k nám o jedno kliknutí. Chcete-li zapnout zadní mlhové světlo, zatáhněte za rukojeť ještě o jedno kliknutí směrem k sobě.

Zajímavé:
Jak vyměnit kryt řazení na Ford Focus 2.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button