ford focus 3

Jak opravit problémy s volnoběhem ve Ford Focus 3

Focus 3, 2litr, robot, najeto 160tis.V úterý jsem narazil na problém plovoucích volnoběžných otáček! Při studeném motoru dochází k problémům

Dobrý den!
Focus 3, 2litr, robot, najeto 160tis.
V úterý jsem narazil na problém s plovoucí volnoběžnou rychlostí! Když je motor studený, nejsou žádné problémy, problémy začínají poté, co uvíznu v dopravní zácpě! Pohybuji se v provozu, sundávám nohu z plynového pedálu (šlápnu na brzdu) a otáčky zůstávají na 1500 a neklesají (to může trvat až 30 sekund a někdy i déle), pak začnou klesat a klesají na 500 ( na pokraji zastavení, motor se třese)
Nejzajímavější je, že pokud po zácpě pojedete po okruhu slušnou rychlostí (110), problém na chvíli zmizí (zřejmě kvůli proudění vzduchu v motorovém prostoru) a znovu se objeví v zácpě. A pokud zatížíte motor zapnutím klimatizace, posun otáček není tak výrazný jako bez klimatizace.
Jezdil jsem takto 4 dny, v sobotu bylo rozhodnuto zkontrolovat ventil kanystru (systém ventilace plynové nádrže Ventil je funkční (nepropouští vzduch, při napájení 12 voltů je aktivován).
Důkladně jsem vyčistil škrticí klapku (s demontáží), po manipulacích jsem provedl zkušební jízdu a po 10 minutách jsem si uvědomil, že problém přetrvává, navíc se rozsvítila kontrolka na palubní desce, kód chyby P0171:00-68 ( systém příliš chudý, řada válců 1)
MŮŽE SE NĚKDO SETKÁT S PODOBNOU PORUCHOU, PROSÍM O ŘEŠENÍ.

Zajímavé:
Co je součástí ambiente konfigurace Ford Focus 3 2016.

Dr.Zoidberg

Nový člen

P0171 chyba v horní lambdě

Denis Semochkin

Nový člen

Možná se lambda sonda pohybuje, ale to není jisté.

DoM1n1K

Nový člen

Vyměňte ventil EVAP. Vhodné pro UAZ Patriot. Měl jsem to taky.

BQzX0ztGgKk.jpg

Vladimir Vinogradov

Nový člen

Batman Razakov

Nový člen

Napsal jsem, že jsem ventil sundal a zkontroloval přivedením napětí na něj a funguje (je slyšet cvaknutí, což znamená, že se ventil otevře) a v zavřeném stavu (neprochází vzduch) jsem ho vyfoukl)
Pokud jsem v elektrotechnice pochopil, ventil funguje.
Je pravda, že úplně nerozumím jeho algoritmu pro práci na teplém motoru (dnes jsem udělal pozorování), buď cvrliká (to znamená, že je k němu přiváděno pulzní napětí z ECU), nebo je tichý. A to se opakuje asi každou minutu.

Jevgenij Novikov

Nový člen

Nemusí se zavřít a dochází k úniku vzduchu, což způsobuje kolísání otáček a dává chybu směsi.

Jevgenij Novichikin

Nový člen

U dvoulitrových motorů je to běžný problém s ventilem.

Vitalij Kohút

Nový člen

Může se zahřát a zaseknout v otevřené poloze.

Dazhbog

Nový člen

Obecně se jedná o chybu chudé směsi, to znamená, že vzduch může unikat někam do sání. Je nutné zkontrolovat úniky vzduchu, možná i jen těsnění pod sacím potrubím nebo dokonce pod stejným tělesem škrticí klapky. Prohlédněte si všechna výfuková potrubí klikové skříně včetně.

Ford Focus 3. Při volnoběhu klepe teplý motor

Klepání motoru při volnoběžných otáčkách je celkem snadné diagnostikovat. Stačí si poslechnout motor stetoskopem. Tímto způsobem můžete přesně určit zdroj zvuku a poté provést práci, abyste zjistili příčinu poruchy a odstranili ji. Je vhodné poslouchat motor v různých provozních režimech. Různé klepání se totiž v různých rychlostech projevují různě. To vám také umožní přesněji identifikovat problém.

Zajímavé:
Jak nastavit rádio na ford focus 3.

Nejběžnějším klepáním pozorovaným při volnoběžných otáčkách je klepání ventilů. Zvuk se přitom při vysokých rychlostech prakticky nepozoruje. Což se děje v důsledku vyšší hladiny hluku produkovaného motorem. Problém v tomto případě spočívá v nesprávném nastavení ventilu. S odstraněním příčiny není třeba otálet. Zvýšená vůle vede ke zvýšenému opotřebení mechanismu distribuce plynu.

V závislosti na charakteristice motoru může dojít k seřízení buď dotažením vahadel nebo výměnou podložek. U „devítek“ může klepání indikovat opotřebení pohárků hlavy válců. To nemá vliv na jízdní výkon, ale není možné problém vyřešit. Je to dáno právě zpřísněním seřízení ventilů.

Hydraulické kompenzátory

Všichni řidiči vědí, že motory vybavené hydraulickými kompenzátory po nastartování klepou. Po zahřátí to zmizí. Pokud klepání pokračuje a je slyšet pouze při volnoběhu, je to známka nedostatku oleje. Zkontrolujte hladinu maziva v klikové skříni motoru. V případě potřeby přidejte olej na požadovanou úroveň. Pokud problém není v nízkém množství maziva, zkontrolujte olejové čerpadlo. Může být vadný. V tomto případě na volnoběh prostě nedodává hlavě válců olej.

Kvůli tomu klepou hydraulické kompenzátory, které ke svému provozu vyžadují určitý tlak oleje v systému. V každém případě problém opravte, protože nedostatek mazání vede ke zvýšenému opotřebení částí hlavy válců.

Když se píst opotřebuje, může se také objevit klepavý zvuk. Při poslechu ji najdeme ve střední části válce. Kromě toho bude klepání pozorováno pouze při volnoběžných otáčkách a mírně vyšších. Při otáčkách nad 2000 k tomu nedojde. To se děje z následujících důvodů. Píst se uvolňuje rovnoměrně. Ale v každém případě horní část pevněji přiléhá, ​​drží ji na svém místě kompresní kroužky, které se podle potřeby roztahují. Při provozu při nízkých otáčkách plášť opotřebovaného pístu vibruje. Po nabrání rychlosti se stabilizuje a klepání zmizí.

Zajímavé:
Jak spustit testovací režim ford focus 3.

Když se takový problém objeví, je nevyhnutelná generální oprava motoru. Samozřejmě můžete vyměnit pouze písty. Ale pro větší spolehlivost byste měli vyměnit vložky klikového hřídele a brousit je. Jinak hrozí v budoucnu zaseknutí klikového hřídele.

Ojnice. Někdy může být příčinou klepání ojnice. Přesněji jeho pouzdro. Ve skutečnosti (v tomto případě) dojde ke klepání při jakékoli rychlosti. Ale bude dobře slyšet pouze na volnoběh nebo při brzdění motorem. V ostatních případech jej lze slyšet pouze poslechem jednotky.
Oprava je téměř stejná jako v případě pístů. A s opravami byste neměli otálet. Následkem zlomení pouzdra je obvykle „pěst přátelství“. To znamená, že ojnice prorazí otvor v bloku válců.

Další důvody. Někdy může klepání nastat z jiných důvodů. Klepání při volnoběhu může znamenat opotřebení ložisek vačkového hřídele. Zvuk je dost mdlý. Může pocházet z přední nebo zadní části motoru. Zvuk klepání vačkového hřídele je často mylně považován za problém s ložiskem čerpadla. To je způsobeno blízkou polohou těchto částí. Pokud dojde k poruše čerpadla, motor se začne přehřívat.

Závěr. Motor je srdcem auta. Jakékoli problémy s ním by proto měly být vyřešeny co nejrychleji. Klepání v motoru při volnoběžných otáčkách je ve většině případů známkou poruchy. Včasná identifikace zdroje hluku vám umožní odstranit poruchu co nejrychleji a s minimem nákladů. Zanedbání tohoto příznaku může vést k vážnějším problémům.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button