ford focusford focus 2

Jak vyměnit olej v posilovači řízení pro ford focus

Ahoj všichni! Před týdnem jsem si koupil FF2, vše se zdá být v pořádku, ale nelíbí se mi práce gurua, totiž jakoby tam nebyl na volnoběh. Rozhodl jsem se tedy začít tuto kapalinu vyměňovat sám. Stroj je 2008, předchozí majitel říká, že ho nikdy neměnil a barva této kapaliny je podobná barvě odpadu. Rád bych znal pár užitečných tipů od lidí, kteří se s tímto problémem již setkali. Řekněte mi lidi, kteří o tom ví. Děkuji všem, kteří odpověděli dříve.

alexxx

Moderátor motoristů Zprávy: 3691 Registrovaný: 06. ledna 2010, 01:46 Kde: Čerepovec Dík: 83 krát poděkoval: 89 krát

Re: Výměna kapaliny posilovače řízení

zpráva motorista » 29. května 2012, 22:26

Kapalinu můžete vyměňovat opatrně, bez nalévání kapaliny na motorový prostor a motor, dodržujte doporučení pro výměnu nádržky posilovače řízení, která jsou podrobně popsána v návodu. Pak přibližně cituji: „Odšroubujte uzávěr nádrže, odčerpejte kapalinu z nádrže. Například velká injekční stříkačka s hadicí, pouzdrem nebo podobně připojeným ke konci. Odšroubujeme šroub zajišťující nádrž od motoru a posuneme nádrž na stranu a zvedneme ji. Kleštěmi zmáčkneme spony zajišťující hadici výtlačného a vypouštěcího potrubí a po jedné je posouváme po hadicích dolů. Opatrně vytáhněte hadice z nádrže“
Dále moje doporučení. U výtahu nebo nadjezdu (jámy) demontujte ochranu motoru. Přední část vozu plně zvedneme tak, aby přední kola byla zavěšena. (To vše lze a nejlépe provést před vyjmutím nádrže). Pod motor v oblasti hadic posilovače řízení umístíme širokou nádobu na odpadní kapalinu a uvolněné hadice spustíme do nádoby a v této poloze je zafixujeme vhodnými prostředky. NESTARTUJ! motor, několikrát otočte volantem doprava a doleva, dokud se nezastaví, čímž vytlačíte zbývající kapalinu do nádoby. Znovu nainstalujte nádrž v opačném pořadí. Doplňte kapalinu po úroveň MAX. NESTARTUJ! motor znovu několikrát otočte kola, dokud se nezastaví v jednom nebo druhém směru. Nastartujeme motor a provedeme stejné manipulace s volantem. Dáme volant do střední polohy, zkontrolujeme hladinu kapaliny v nádrži, dolijeme na MAX. Nasadíme ochranu a sundáme auto ze stojanů. Operace je dokončena.

Zajímavé:
Jak zvýšit otáčky na Ford Focus 3.

Изображение

=Kolya= FF 2.0 Titanium, kombi, prosinec 2009, Sea Grey

Ford Focus 2 – výměna kapaliny posilovače řízení

Ti, kteří pilovali své řidičské umění na sovětských autech a později přešli na zahraniční vozy, mohou ocenit, jak snadné a jednoduché je „točit volantem“ dovážených vozů. To se nedá srovnávat s domácími auty minulé éry. Na starých vozech Žiguli a Moskvič byla pružnost řízení patrná zejména při manévrování ve stísněném prostoru. V určité chvíli se při protáčení kol zdálo, že stačí ještě málo a volant spadne z hřídele. To se nikdy nestalo, ale ovládání způsobilo znatelné nepohodlí.

U moderních automobilů, včetně Fordu Focus 2, je lví podíl sil působících na volant kompenzován hydraulickým posilovačem řízení (posilovač řízení).

V některých modifikacích Ford Focus 2 je hydraulický posilovač poháněn klikovým hřídelem motoru, v jiných – elektromotorem speciálně určeným pro tento účel, což se odráží ve zkratce (EGUR). Toto řešení je zaměřeno na úsporu paliva, optimalizaci prostoru motorového prostoru a hlavně zvýšení životnosti hydraulického posilovače, který se nepoužívá neustále, ale pouze podle potřeby.

Systém posilovače řízení má složitou konstrukci, včetně čerpadla posilovače řízení, olejové nádrže, trubek, hadic a pracovní kapaliny – speciální kapaliny, která přenáší sílu z volantu na kola. Kromě přenosu síly plní kapalina posilovače řízení řadu důležitých úkolů – chrání spolupůsobící části před korozí a přehříváním, účinně odvádí teplo, maže je, snižuje tření.

Výměna oleje posilovače řízení ve Ford Focus 2: časování, objem, barva

Stejně jako jakýkoli jiný spotřební materiál musí být kapalina posilovače řízení pravidelně vyměňována. Výrobce nedává doporučení ohledně načasování: předpokládá se, že tovární plnění kapaliny posilovače řízení je navrženo po celou dobu provozu vozidla.

Zajímavé:
Jak zatlačit ložisko na zadní část Ford Focus.

Jak však ukazuje praxe, výměna oleje posilovače řízení ve Ford Focus 2 je vyžadována v průměru každých 100 tisíc kilometrů nebo jednou za dva až tři roky. Nejedná se o absolutní ukazatele, ale pouze o přibližné pravidelné sledování.

Hydraulika je extrémně citlivá na kvalitu a vlastnosti oleje. Řada charakteristických znaků naznačuje, že je čas vyměnit olej posilovače řízení:

 • Ztmavnutí a zákal hydraulické kapaliny;
 • Vzhled hořící vůně;
 • Volant ztrácí svou dřívější snadnost otáčení.

Nezvyklý hluk doprovázející činnost čerpadla, tlučení volantu a další známky nesprávné činnosti mohou také naznačovat nutnost výměny oleje posilovače řízení. Hydraulická kapalina se musí doplnit, když její hladina v expanzní nádrži klesne. Olej se také mění po opravě systému řízení, čímž se prodlužuje životnost nových nebo restaurovaných komponentů a dílů.

Majitelé Fordu Focus 2 mají často dilema, jaký olej – červený, žlutý nebo zelený – nalít do systému posilovače řízení. V ideálním případě je třeba doplnit kapalinu, která byla původně v systému přítomna a doporučená výrobcem, kde byl konkrétní vůz smontován.

Oficiálně výrobce doporučuje speciální kapalinu se specifikací WSS-M2C2-A pro použití v systému posilovače řízení Ford Focus 204. Proto můžete vyplnit jak originální FORD WSS-M2C204-A, tak analogy – Pentosin CHF 11S, RAVENOL SSF a další, které splňují specifikace poskytnuté výrobcem automobilu. Barva hmoty nemá pro majitele zásadní význam.

K úplné výměně oleje posilovače řízení v systému posilovače řízení Ford Focus 2 bude zapotřebí až 2 litry kapaliny.

Při výběru kapaliny pro posilovač řízení je třeba dát přednost známým výrobcům automobilového spotřebního materiálu a zakoupit je ve specializovaných prodejnách. Hydraulický olej se mění zřídka, takže úspora kapaliny je extrémně nepraktická, protože je relativně levná.

Zajímavé:
Jak utáhnout řemen alternátoru na Ford Focus.

Jak sami vyměnit olej posilovače řízení ve Ford Focus 2

Technologicky nejpokročilejším, rychlým a levným způsobem se výměna oleje posilovače řízení ve Ford Focus 2 provádí v autoservisu. Proces trvá 20-30 minut. Mistři znají mnoho jemností a nuancí. Málokdo ví, že hydraulická kapalina je extrémně agresivní látka. Je nepřijatelné, aby se dostal na lak vozu a hnací řemeny, které může olej posilovače řízení poškodit.

Pokud jste ale opatrní, můžete hydraulickou kapalinu vyměnit sami. K tomu budete muset provést několik jednoduchých operací:

 • Zavěste kola auta;
 • Pomocí stříkačky o objemu 20 cmXNUMX odeberte použitou hydraulickou kapalinu z expanzní nádrže trubicí na ní umístěnou;
 • Odpojte hadice, vyjměte nádrž, opláchněte;
 • Umístěte expanzní nádrž na místo, připojte hadici přivádějící olej k hydraulickému systému;
 • Umístěte podomácku vyrobenou zátku (kus trubky příslušného průměru se šroubem zašroubovaným nebo vloženým a stlačeným svorkou) na armaturu nádrže, ke které se hodí zpětná hadice kapaliny;
 • Umístěte konec zpětné hadice kapaliny do vypouštěcí nádoby;
 • Nalijte do nádržky trochu čerstvé kapaliny posilovače řízení;
 • Odstraňte odpadní kapalinu ze systému střídavým otáčením volantu z maximální levé do pravé polohy nebo naopak. Během procesu je nutné sledovat hladinu oleje v nádrži a pravidelně jej přidávat, aby se zabránilo vniknutí vzduchu do systému;
 • Přidejte kapalinu a otáčejte volantem, dokud čistý olej posilovače řízení zcela nevytlačí použitý olej ze systému;
 • Po naplnění posilovače řízení novou kapalinou nainstalujte zpětnou hadici a spusťte vůz na kola;
 • Přidáním oleje posilovače řízení a otáčením volantu při běžícím motoru upravte optimální hladinu kapaliny v expanzní nádržce.

Je nemožné vzít v úvahu, že ztmavnutí a zákal kapaliny naznačuje opotřebení pryžových těsnění a dalších částí a snížení hladiny oleje naznačuje nedostatek těsnosti.

Zajímavé:
Jak odvzdušnit spojku Ford Focus 3.

Před výměnou kapaliny posilovače řízení je proto velmi vhodné provést diagnostiku systému a případně jej opravit. Vyhnete se tak zbytečným výdajům, plýtvání časem a úsilím a zároveň získáte důvěru v dobrý technický stav a bezpečnost vašeho vozu.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button