ford focus

Jak zjistit, na co je vůz Ford Focus povolen

Dovoz zahraničních automobilů ze zahraničí, zejména z USA a Evropy, na území Ruské federace je považován za dobrý a výnosný obchod. Web AvtoVin.Ru pomůže uživatelům zjistit celní historii vozu, ověřit údaje o prodejci nebo přepravci a také zkontrolovat technické a právní informace o konkrétním voze. Ověření celního odbavení se provádí na základě registračních údajů vozidla libovolného typu – státní číslo nebo VIN kód.

Podrobná zpráva, která bude poskytnuta majiteli vozu po vyhledání informací v dostupných databázích, obsahuje cenné údaje pro majitele i prodejce. Obsahuje informace o zemi dovozu, hodnotě dle deklarace a historii vozu. Na základě hlášení můžete nejen zkontrolovat právní, celní a pojistné údaje vozidla, ale také vypočítat výši daně splatné za přepravu.

Zpráva se skládá z

Omezení v dopravní policii Omezení nalezena!

Toto auto nebudete moci znovu přihlásit na své jméno u dopravní policie!

Zákaz na
Registrace
akce

Začátek omezení
Kraj
Iniciátor

Dopravní nehody podle dopravní policie a pojišťoven Zjištěny 2 dopravní nehody

Úroveň poškození
neznámý

Skutečný počet najetých kilometrů Zjištěno překroucení kilometrů

Fotografie z různých zdrojů Nalezených fotografií: 7

Historie prodejních reklam

Vystavení duplikátu PTS

Výpočet dopravní daně

Změna designu vozidla

Historie prodejních reklam

Vystavení duplikátu PTS

Výpočet dopravní daně

Změna designu vozidla

Celní historie automobilu: proč je nutná kontrola

Podle legislativy Ruské federace musí každé vozidlo překračující výsostnou hranici zvenčí projít celním odbavením. Postup je doprovázen vytvořením speciálního balíčku dokumentů, jakož i platbou státního cla a sazby daně ve stanovené výši. Pokud majitel vozu nemá v ruce prohlášení, čelí vážným problémům:

 • Maximální legální životnost těchto vozidel na území Ruské federace není delší než 6 měsíců. Toto období se nazývá období dočasného dovozu, po jehož uplynutí je vyžadováno celní prohlášení. V opačném případě hrozí narušiteli vysoké pokuty.
 • Absence dokladů o celním odbavení vozu hrozí majiteli nebo prodejci vozu administrativní odpovědností. Pokud dopravce po prvotním oznámení nepodnikne žádné kroky, vzniká trestní odpovědnost.
 • Auta, která neprojdou celnicí, jsou považována za nelegální. S ohledem na to je zakázán jejich prodej, výměna, převod na základě plné moci nebo dědictví, pronájem nebo zajištění.
 • Auto bez celního odbavení nelze registrovat u dopravní policie, proto nelze jeho státní poznávací značku nahradit. Jízda s neplatnou SPZ je považována za správní delikt a hrozí za ni pokuta.
Zajímavé:
Kde opravit ford focus.

Je nesmírně důležité zkontrolovat celní odbavení vozu před nákupem, nikoli po něm. V opačném případě všechny problémy spojené s nedostatkem dokladů a nezákonnou kupní a prodejní smlouvou padnou na bedra nového majitele.

Kontrola vozu na celní úřad na AvtoVin.Ru

Služba on-line placeného dekodéru nabízí komplexní kontrolu historie vozu včetně jeho proclení, pojištění, finančních a právních údajů. Než zjistíte, zda je auto procleno nebo ne, nemusíte se registrovat ani zadávat své osobní údaje – historii najdete při zachování své anonymity. Jaké údaje obsahuje úplná zpráva na vyžádání:

 • Datum registrace vozu po překročení ruských hranic;
 • Název země, ze které byl vůz dovezen;
 • náklady, které byly zahrnuty do prohlášení odesílající stranou automobilu;
 • Kompletní historie minulých import-export od výroby;
 • Datum výroby vozu, jeho celkový počet najetých kilometrů, který vám umožní ověřit jeho novost nebo naopak;
 • Historie nehod, škod, závad, která zaručuje adekvátní cenu;
 • Technické vlastnosti vozidla specifikované výrobcem;
 • Stručné informace o minulých majitelích;
 • Informace o tom, zda bylo auto kradené, hledané nebo na kauci.

Protokol o celní kontrole vozidla se skládá z několika stránek, které lze vytisknout nebo uložit na digitální médium pro předložení oprávněným orgánům nebo potenciálnímu kupci. Historie se vyhledává podle VIN kódu nebo čísla státu. Pokud zahraniční auto pocházelo z Japonska, nemusí mít VIN. V tomto případě služba AvtoVin.Ru doporučuje použít kód karoserie nebo číslo podvozku.

Zakoupili jste si tedy auto v Evropě a chcete ho vyvézt do Ruska pro osobní potřebu. Co byste měli zvážit? Jaké doklady jsou potřeba k tomu, aby bylo možné vozidlo skutečně vyvézt? Při vývozu motorových vozidel musí být vždy dodrženy oficiální vývozní postupy. Na tom nic nemění ani skutečnost, že vozidlo je určeno pouze pro osobní potřebu kupujícího.

Zajímavé:
Jak napsat diplom pro automechanika Ford Focus.

Jak postup exportu funguje:

Proces exportu probíhá vždy ve dvou fázích. V prvním kroku je nutné podat vývozní prohlášení elektronicky celnímu úřadu vývozu. Obvykle je to celní úřad odpovědný za místo, kde má vývozce sídlo nebo kde je vozidlo naloženo pro vývoz. Ve druhé fázi musí být vozidlo při opuštění celního území předloženo k odjezdu celnímu úřadu.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button