hyundai i30

Jakou hotovou nemrznoucí směs naplnit Hyundai i30

Každých 90 000 km nebo 5 let provozu Hyundai I30 je nutné vyměnit nemrznoucí směs. Motoristé jsou obvykle posláni do autoservisu k postupu. Vzhledem k tomu, že provoz není levný, směnu často realizují sami.

Video

Video vám řekne, jak vyměnit chladicí kapalinu na Hyundai I30 sami a ušetřit peníze za cestu vlakem do autoservisu.

Výměna nemrznoucí kapaliny na Hyundai I30

Postup není složitý:

Nejprve byste měli vypnout běžící motor Hyundai I30 a pokud možno jej nechat vychladnout.

  1. Pod radiátor postavte nádobu o objemu 7 až 11 litrů.
  2. Pro uvolnění tlaku v chladicím systému Hyundai I30 pomalu otáčejte uzávěrem expanzní nádrže proti směru hodinových ručiček. Pokud zátku rychle vytáhnete, nemrznoucí směs pod vysokým tlakem může popálit ruce a obličej řidiče.Výměna nemrznoucí kapaliny Hyundai I30
  3. Existují dva způsoby, jak vypustit kapalinu z chladiče v Hyundai I30: přes vypouštěcí ventil spodní nádrže nebo odpojením spodní trubky. Na vypouštěcí hubici je umístěna gumová hadice, která by měla vést do nádoby na odvodnění.Výměna nemrznoucí kapaliny Hyundai I30
  4. Úplným otevřením zátek se odstraní podtlak uvnitř hydraulického systému chladiče Hyundai I30 a nemrznoucí směs je gravitačně vypuštěna do nádoby. O tom, zda je nutné proplachování, rozhoduje stav použité chladicí kapaliny. Pokud kapalina nevytéká, může být odtok ucpaný nečistotami.Výměna nemrznoucí kapaliny Hyundai I30
  5. Propláchnutí chladicího systému Hyundai I30 zcela odstraní ochrannou vrstvu staré nemrznoucí směsi, což je nezbytné při přechodu z jednoho typu nemrznoucí směsi na jiný.
  6. Nyní otočíme všechny vypouštěcí zátky, naplníme novou nemrznoucí směs expanzní nádobou nebo horním otvorem chladiče.
  7. Poté byste měli nastartovat motor a nechat jej běžet 5-10 minut. Při odvzdušňování systému uniká vzduch plnicím hrdlem. Když chladicí kapalina ubývá, je nutné ji doplňovat, dokud nedosáhne požadované hladiny. Hladina je vyznačena na expanzní nádrži. Před doplňováním počkejte, až motor vychladne.Výměna nemrznoucí kapaliny Hyundai I30
  8. Po dokončení práce zkontrolujte těsnost.
Zajímavé:
Kde je palivový filtr na Hyundai i30.

Propláchnutí chladicího systému Hyundai I30 před naplněním nové nemrznoucí směsi zcela odstraní ochrannou vrstvu a zbytky staré nemrznoucí směsi, což je nutné při přechodu z jednoho typu na druhý. K propláchnutí chladiče Hyundai I30 byste měli použít speciální přípravek, který se často ředí vodou v souladu s pokyny.

Jakou nemrznoucí kapalinu nalít do I30

Pro hliníkové chladiče v autě se doporučuje používat chladicí kapalinu na bázi etylenglykolu. Hotová chladicí kapalina Hyundai/Kia „Crown LLC A-110“, standard JIS K 2234, číslo položky litrové láhve R9000AC001H, stojí 350 rublů.

Nemrznoucí směs pro Hyundai I30 Fd

Pro správný nákup stačí vědět Typ и Barva (odstín) nemrznoucí kapaliny povolený pro konkrétní rok výroby karoserie. Stejný Typ nemrznoucí směs lze vyrobit v různých barvách;

Při úplné výměně kapaliny stačí jen vědět Typ vhodnou nemrznoucí směs. Jestli je doplňování nutné, je také důležité to zjistit Barva již naplněné kapalinou. Vyberte výrobce podle svého uvážení. Nezapomeňte – každý typ kapaliny má svou vlastní životnost.

Například: Pro Hyundai I30 (Fd) 2007, s benzínovým nebo naftovým motorem, je vhodný – Třída nemrznoucí směsi Hybrid, typ G11 s odstíny zelené a modré. Přibližná doba další výměny bude 3 roky.

Pokud je to možné, zkontrolujte výběr kapaliny, abyste se ujistili, že odpovídá specifikacím výrobce vašeho vozidla a servisním intervalům.

Důležité vědět

Níže jsou uvedeny možné barvy každého typu kapaliny.
Jsou chvíle, kdy má barva různé odstíny. Červená může být například růžová nebo světle oranžová.

Míchejte kapalinu od různých výrobců – jeden můžepokud jejich typy odpovídají podmínkám míchání.

G11 lze kombinovat s analogy G11

G11 nelze kombinovat s G12

Zajímavé:
Kam připojit konektor v Hyundai i30.

G11 lze kombinovat s G12+

G11 lze kombinovat s G12++

G11 lze kombinovat s G13

G12 lze kombinovat s analogy G12

G12 nelze kombinovat s G11

G12 lze míchat s G12+

G12 nelze kombinovat s G12++

G12 nelze kombinovat s G13

G12+, G12++ a G13 lze vzájemně míchat

Míchání nemrznoucí směsi s nemrznoucí směsí není povoleno. V žádném případě!

Při míchání je vhodné, ale ne nutné, brát v úvahu barvu.

Nemrznoucí směs a nemrznoucí směs se velmi liší v kvalitě. Nemrznoucí směs je obchodní název pro tradiční typ (TL) chladící kapaliny starého typu.

Na konci své životnosti kapalina zcela odbarví nebo je velmi matná. Před výměnou jednoho typu kapaliny za jiný opláchněte chladič auta obyčejnou vodou. Kompletní pokyny.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button