hyundai tucson

Co je lepší hyundai tucson naftový benzín

Vznětové motory jsou dražší než benzínové motory – to je axiom. Ale stojí za to přeplatit takový motor pro populární crossover?

V komentářích k finále naší bitvy crossoverů bylo mnoho zmínek o naftě – říkají, že Tucson měl být použit s naftou, pak by byla situace jiná! A přestože v tomto segmentu převládá benzín, neignorovali jsme ani naftovou verzi korejského crossoveru. Přes jaro-léto jsme důkladně projeli téměř všechny verze Tucsonu a nyní přesně víme, která je lepší.

Diesel pro závodníky

Řekněme hned, že naftový motor se ukázal být chladnější. Ale při výběru tohoto motoru se můžete dokonce spolehnout více, než očekáváte. Jednak je moderně tichý, což je stále typické hlavně pro prémiové modely. Na volnoběh téměř tichý, při zátěži příjemně basový a při cestovní rychlosti zase tichý. Na dálnici i při „dálničním“ tempu jsou otáčky tak nízké, že zvuky větru a pneumatik motor úplně přehluší.

Za druhé je tu speciální nastavení převodovky: 6stupňový automat aktivně zpomaluje auto motorem a tlačí na brzdy. To potěší aktivní řidiče, ale zároveň to nebude otravovat všechny ostatní. A protože podvozek dieselu není horší než benzínové verze (jak tomu často bývá), ukazuje se, že jde nejen o nejpohodlnější, ale také pro řidiče nejpřívětivější úpravu!

Ano, papírově je benzínový turbomotor 1.6 s výkonem 177 koní/265 N∙m o něco rychlejší na stovky, ale v reálných podmínkách zdaleka není tak obratný jako naftový motor (185 koní/400 N∙m). Velká trakce umožňuje, aby se 6stupňový automat v tom shonu nestal „benzínovým“ robotem (7 rychlostních stupňů) a řidič nemusí šťourat tlačítkem sportovního režimu tam a zpět. Majitel oblíbené dvoulitrové verze (2 koní) je přitom často nucen jezdit doslova s ​​plynovým pedálem na podlaze, jelikož crossover má tohoto nasávaného motoru dost a plyn je navíc dost přidušený.

Zajímavé:
Kdy vyměnit olej Hyundai Tucson 2.0 4wd.

Zvláštností naftové verze je také to, že nemůže být vybavena krásnými 19palcovými koly (stejně jako řadou módních možností). Ale neměli byste být naštvaní: po jízdě ve třech různých Tucsonech jsme došli k závěru, že od velikosti 19 více škody než užitku. Volbou 17 palců neztratíte ovladatelnost, ale získáte hodně na plynulosti.

Již jsme psali, že s návratem jména Tucson se korejský crossover zbavil problémů svého předchůdce jménem ix35 s hladkostí. V tomto ohledu se dieselová úprava neliší od benzínové verze – odpružení si vůbec nevšimne spár, záplat a starého asfaltu. Z rovnováhy ho může vyvést jen neslušně rychlá jízda po nerovných polních cestách.

Je s Tucsonem všechno tak dokonalé?

Spíš ne. Například středový tunel se snaží obsloužit promyšlené niky, cestující jsou celkově pohodlní, zvuková izolace je dostatečná. Ale není tam žádný komfort! Všechno je to o maličkostech: sada materiálů je jednoduchá, modré podsvícení nebylo na pohled moc příjemné a zůstává, klima je trochu chladné a zvuk akustiky podprůměrný.

Pokračujme: po každém natankování palubní počítač bez dotazu vynuluje průměrnou spotřebu, automatické okno je pouze jedno a z nějakého důvodu vypnutí multimediální obrazovky nezastaví přehrávání skladby. A tato zvláštní funkce: auto s bezklíčovým přístupem vyklopí zrcátka, když se k němu majitel jednoduše přiblíží, i když nemá v úmyslu odemykat dveře. Pozdrav typu vrtění ocasem?

Přečtěte si také

Porovnáváme finalisty bitvy crossoverů: s automatickými převodovkami, pohonem všech kol a motory o výkonu asi 180 koní.

Hlavním dojmem po měsíci jízdy s dieselovým Tucsonem je, že ani nepřemýšlíte o tom, jaké to auto je. Prostě si sedni a jdi. A v tom je ta krása. Málokdy žádá o plyn, je tichý, celkově pohodlný, s dobrou rezervou dovedností pro jistotu řidiče ve většině situací. Po městě, na výletě, pustit manželku do obchodu – snad univerzálnost naftové verze ospravedlňuje její vysokou cenu.

Ve srovnání s 1.6 turbo je to přesně tak. Dieselový motor je nabízen ve dvou úrovních výbavy a stojí 1 750 900 – 1 940 900 rublů, zatímco vrcholný benzínový motor má čtyři verze, od 1 625 900 do 2 010 900, pro srovnání: 2.0 s automatickou převodovkou a pohonem všech kol rozmezí 1 490 900 — 1 945 900 Ano, nejdražší „benziny“ jsou vybaveny bohatěji než diesel. Ale podle našeho názoru Připlácet si za skvělý motor má větší smysl než za luxusní možnosti.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button