kia ceed

Jak odstranit dráty ze záznamníku pod vnitřním obložením Kia Ceed

Vzhledem ke kultuře jízdy a stavu tuzemských silnic není třeba hovořit o výhodách DVR. A pokud byla donedávna obyčejná videokamera na přísavce chloubou majitele automobilu, pak je funkčnost moderního rekordéru srovnatelná se schopnostmi počítače. Níže se podíváme na kritéria výběru a zvážíme, jak nainstalovat DVR se zadní kamerou v závislosti na jeho designu a vašich přáních.

Promluvme si hned o tom hlavním: rozhodněte se o typu zařízení. Jsou pouze dva z nich:

klasický – jedná se o samostatný dvoukanálový displej, který se instaluje na palubní desku nebo čelní sklo;

zrcadlo s vestavěnou přední kamerou a konektor pro připojení zpětné kamery – kombinuje funkce zrcátka a displeje, namontovaného na standardním zrcátku v kabině nebo jej nahrazuje.

Zjevnou výhodou druhé možnosti je možnost trvalé instalace. Čelní sklo a palubní deska přitom nejsou zaneřáděné dalšími vychytávkami a samotné DVR, navenek nerozeznatelné od obyčejného zrcadla, nevzbuzuje mezi bezohlednými občany zájem.

Oba typy dvoukanálových DVR nejnovější generace se vzdálenou zadní kamerou jsou vybaveny přibližně stejně a jejich instalace se liší pouze způsobem montáže displeje. Více o tomto.

Instalace zrcadla DVR se zadní kamerou a připojením

Kompletní sada zrcadlového videorekordéru obsahuje: samotný zrcadlový monitor s vestavěnou přední kamerou, nabíječku ze zapalovače cigaret, zadní kameru, 5metrový propojovací kabel, sadu upevňovacích prvků (obr. 1).

Zajímavé:
Jak stisknout píst Kia Ceed.

Rýže. 1 – Kompletní sada zrcadlového videorekordéru

Pokud jste si vybrali správné zrcadlo, můžete jej rychle a snadno připevnit ke standardnímu pomocí dvou elastických pásků. V opačném případě budete muset demontovat staré zrcadlo a zakoupit samostatný držák pro nové.

Jak připojit napájení

Stejně jako běžné elektrické zařízení může být DVR připojen k palubní síti kdekoli, s dodržením polarity a napětí spotřebovaného zařízením, což je obvykle 5 V.

V závislosti na značce a modelu vozu jsou některé jeho elektrické spotřebiče pod konstantním napětím a některé jsou vypnuty spolu se zapalováním. Tento okamžik určuje výběr drátu, ke kterému se připojíte.

Dodávaná nabíječka poskytuje energii z 12voltové sítě vozidla. Současně je u mnoha modelů DVR zástrčka zapalovače cigaret vybavena měničem napětí z 12 voltů palubní sítě na 5 voltů spotřebovaných samotnou kamerou. Pokud tedy nejste silní v elektrice a nechcete kupovat samostatný měnič, neměli byste odříznout nabíjecí zástrčku – je lepší pořídit si další zásuvku zapalovače cigaret, která se připojí k požadovanému kontaktu. Navíc vám taková instalace umožní ponechat DVR se zadní kamerou neporušené po dobu záručního servisu.

Před zahájením práce na připojení gadgetu odstraňte záporný pól z baterie.

Do zapalovače cigaret

Délka nabíjecího kabelu umožňuje jeho vedení pod obložením střechy a obložením pravého předního sloupku a poté přímo do zapalovače cigaret nebo do přihrádky v palubní desce s vývodem. Pokud pravidelně používáte zapalovač k nabíjení jiných zařízení, zvažte tento typ rozbočovače jako odpaliště s vypínači – velmi užitečné zařízení na dlouhé cesty.

S tímto připojením se nahrávání aktivuje automaticky při nastartování motoru. Po vypnutí zapalování se zařízení vypne. Ale pokud má DVR vestavěnou baterii a pohybové senzory, může aktivovat nahrávání, i když je motor vypnutý.

Zajímavé:
Jak vyměnit stěrač čelního skla na Kia Ceed.

K vnitřní lampě

Toto je nejkratší a nejjednodušší způsob. Stačí sejmout stropní kryt a najít kladný vodič. Zároveň je důležité nezaměňovat s tou, která přichází z relé, které reaguje na dveře, jinak se nahrávání zapne při každém jejich otevření.

Vzhledem k tomu, že v naprosté většině případů je vnitřní osvětlení pod konstantním napětím, bude DVR také neustále aktivní.

Do pojistkové skříňky

Obvykle se nachází ve spodní části přední nebo boční strany panelu. Na víku bloku je schéma umístění pojistek pro elektrospotřebiče (obr. 2). Po výběru vhodného musíte vytáhnout jeho pojistku, zajistit červený vodič ze zásuvky zapalovače cigaret ke kladnému pólu a zasunout zpět (obrázek 3). Záporný kontakt – kostra – jde k montážnímu šroubu. (Obrázek 4)

Rýže. 2 – Rozmístění pojistek pro elektrospotřebiče

Rýže. 3 – Terminál

Rýže. 4 – Negativní kontakt

S touto možností připojení se DVR zapne, když je k elektrickému spotřebiči, který jste vybrali, přivedeno napětí. Pokud je pod konstantním napětím, budete muset rekordér vypnout ručně.

Na baterii

Dobrým způsobem napájení DVR je samostatná vyhrazená linka. Zapojení je podobné předchozímu: drát je vyveden pod kapotou do pojistkové skříňky – plus do plus a mínus lze upevnit přímo na karoserii vozu.

Pokud si ke konektoru pro zapalovač pořídíte i ovladač napájení, můžete nezávisle ovládat napájení kamery.

Jak připojit zadní kameru k DVR

Tato otázka se skládá ze dvou částí: přímá instalace zadní kamery a její připojení k DVR.

Parkovací kamery se dodávají v provedení zadlabací a stropní. Chcete-li nainstalovat ty zadlabací, budete muset navrtat nárazník. Faktury jsou připevněny ke sklu suchým zipem a na nárazníku nebo obložení – suchým zipem a samořeznými šrouby.

Zajímavé:
Jak často měnit podložky Kia Ceed.

Zpětnou kameru lze instalovat na sklo uvnitř prostoru pro cestující nebo vně – nad SPZ (obr. 5). Je jasné, že první možnost nepřipadá v úvahu, pokud zadní okno nemá elektrické vyhřívání a stěrač. Další důležitou nevýhodou této instalace je ale to, že neuvidíte silnici přímo pod koly. A tato funkce je velmi užitečná při jízdě v terénu při couvání.

Rýže. 5 – Možnosti instalace zadní kamery

Jak je vidět z obrázku, položení propojovacího kabelu k DVR při instalaci uvnitř kabiny nezpůsobuje žádné zvláštní potíže. Jiná situace je u vnějšího zapínání.

V tomto případě budete potřebovat:

— sejměte kryt s osvětlením SPZ a označte místo, kde je kamera namontována;

– zajistěte suchým zipem a poté vytvořte otvory pro šrouby – vrtačkou nebo šídlem;

— zašroubujte šrouby, pak nožem vyřízněte malé vybrání pro drát podél spodního okraje lišty a vytáhněte jej do kufru.

Napájení je připojeno ke zpětné svítilně (červený vodič je na kladném pólu svítilny), videosignál je na odpovídající konektor (obr. 6). Při zařazení zpátečky se tedy automaticky aktivuje záznam a na obrazovce se zobrazí obraz ze zadní kamery.

Rýže. 6 – Schéma zapojení zadní kamery

V celé kabině je drát natažen od zrcátka do kufru pod obložením obložení nebo protažen standardním zvlněním s kabeláží.

Výkon

Celkově vzato, vlastní instalace DVR se zadní kamerou zakoupenou v jedné sadě by neměla způsobit velké potíže. Pokud jste si ale zakoupili parkovací kameru odděleně od dvoukanálového DVR a chcete ji zapojit konkrétně, je lepší kontaktovat odborníka.

Jak skrýt dráty z DVR v autě

Zapojení DVR uvnitř auta je samostatné, rozsáhlé téma pro řidiče, protože se s ním potýkají téměř všichni automobiloví nadšenci.

Zajímavé:
Kde jsou senzory airbagů Kia Ceed, airbag je zapnutý.

Jak skrýt dráty z DVR

Visící dráty omezují výhled na vozovku, vypadají nevzhledně a jsou jednoduše otravné. Proto ve snaze najít řešení, jak skrýt dráty před DVR, musíte někdy vymyslet ty nejdůmyslnější způsoby. Naštěstí se moderní zařízení snadno instalují. Zde se podíváme na hlavní způsoby, jak skrýt nepříjemné dráty v interiéru vozu.

Snadná cesta: mezi obložením stropu a čelním sklem

Mnoho majitelů automobilů se bojí vytáhnout kabel DVR do zapalovače cigaret sami. Zdá se, že je velmi obtížné odstranit lem. Autosalon může nainstalovat rekordér do auta a skrýt všechny dráty. Mnoho prodejců však za takovou jednoduchou manipulaci účtuje od 2500 XNUMX tisíc rublů. Pokud chcete ušetřit, můžete použít jednoduchou metodu, která nevyžaduje speciální dovednosti ani zásahy do vozu.
Takže obecné schéma vypadá takto:

 1. Vezměte si malý plochý šroubovák a pro jistotu ho zabalte do elektrické pásky, abyste zabránili poškození obložení.
 2. Omotejte drát alespoň jednou kolem nohy zpětného zrcátka. To je nutné, aby rekordér nespadl, pokud se přísavka náhle oddělí od čelního skla. To se obvykle děje v chladném období.
 3. Drát opatrně zastrčíme pod stropní obložení zleva doprava. Ve většině aut je tam volné místo a snadno se tam vejde. Můžete si pomoci šroubovákem nebo plastovou kartou. Pod stropem je drát veden do regálu a odtud je zastrčen pod plast regálu. Pokud to náhle nefunguje, lze stojan odstranit. Nebojte se, dá se snadno sundat a nasadit zpět.
 4. Poté je potřeba drát umístit pod gumové těsnění a vést k palubní desce.
 5. Po dosažení palubní desky vložte šňůru do mezery mezi těsněním dveří a panelem a protáhněte ji pod podlahovou krytinu.
 6. Veďte drát dolů pod přihrádkou v palubní desce. Má panel z pěnového materiálu, který blokuje přístup k ventilátoru, musíte jej vytáhnout a dát tam drát. Poté se vše znovu naplní.
 7. Napájení rekordéru tedy končí dole v rohu odkládací přihrádky, kam je vyveden rozdělovač cigaretového zapalovače. Drát je dostatečně dlouhý pro připojení. Přebytečný drát může být zkroucený páskou nebo páskou.
Zajímavé:
Jak rozebrat klíč Kia Ceed.

Komplexní metody s elektrickou analýzou

Někteří motoristé považují jednoduchý způsob za příliš hrubý a dávají přednost složitějším schématům. Mezi nimi:

 • Připojení rekordéru ke stropní lampě. Chcete-li použít tuto metodu, musíte odstranit stropní obložení. Po instalaci videorekordéru natáhněte vodič z něj ke stínidlu a připojte vodiče. Je však třeba počítat s tím, že napětí svítilny je 12 V, napětí rekordérů není větší než 5 V. To je jistě problém, proto jsou potřeba adaptéry, které jsou často součástí přístroje.
 • Připojení k baterii. V tomto případě je zapotřebí více podrobností a znalostí. Ale hlavní výhodou je, že rekordér má stálé napájení a funguje bez přerušení. V tomto případě budete potřebovat další dlouhý drát a pojistku. Po zajištění šňůry rekordéru pod čalouněním je třeba ji vytáhnout do motorového prostoru. V motorovém prostoru jsou vodiče připojeny: plus jde do baterie a mínus do těla.
 • Záznamník lze také připojit ke spínači zapalování. Tato metoda není příliš populární, protože zařízení bude fungovat pouze při běžícím motoru, ale mnoho lidí ho má rádo kvůli jeho spolehlivosti. Pokud chcete rekordér připojit tímto způsobem, pak po instalaci na vybrané místo a připojení k adaptéru je třeba položit napájecí vodiče. Mohou být nasměrovány jak podél spodní, tak horní části čelního skla ke spínači zapalování.
 • Připojení přes pojistkový blok. Toto je považováno za nejsprávnější způsob připojení. K tomu se používají speciální štípačky. Proud je dodáván nejprve do adaptéru a poté do zařízení pro záznam videa.
 • Nejjednodušší způsob je připojení k rádiu. Kabeláž je co nejblíže k zařízení. Vodiče rekordéru jsou připájeny do rádiového systému. Problém může být v tom, že pro připojení budete muset demontovat rádio a možná i celý přední panel vozu.
Zajímavé:
Jaká je velikost volantu Kia Ceed 36 38 40 cm.

Při výběru komplexních metod zahrnujících elektrickou analýzu byste měli dodržovat následující opatření:

 • Nejprve je nutné odpojit palubní systém od napětí, to znamená odstranit svorky z baterie.
 • Všechny spoje musí být dobře izolovány.
 • Napájení je zajištěno pojistkou.
 • Jakékoli zařízení musí být připojeno s přísným dodržením polarity.
 • Terminál je připojen až po kontrole všech připojení.

DVR můžete připojit sami, ale to vyžaduje alespoň minimální dovednosti v práci s automobilovou elektrikou. Pokud pochybujete o správnosti svých akcí nebo úplně nerozumíte, kde a jak vytáhnout dráty, je lepší neriskovat a kontaktovat odborníky na čerpací stanici.

 • Vyplatí se kupovat úplně nový japonský crossover Honda XR-V z Číny
 • Jak si vybrat autoservis pro údržbu a opravy automobilů
 • Kdy vyměnit letní pneumatiky za zimní?
 • V Iževsku začali montovat elektrickou LADA Largus
 • Vlastnosti údržby elektrických vozidel
 • Kombinované zařízení Fujida Karma S. Vyčištění karmy řidiče od problémů a pokut
 • Vláda podpořila návrh zákona na upřesnění lhůt pro odvolání proti pokutám
 • Šetrnost elektromobilů k životnímu prostředí: mýty a realita
 • Výměna brzdových destiček a kotoučů: proč, kdy a jak to udělat
 • Vozy Honda se vrátily do Ruska

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button