kia ceed

Jak vybrat Kia Ceed

Nejnovější a stále relevantní třetí generace Kia Ceed vstoupila na ruský trh na konci srpna 2018. Nový hatchback golfové třídy byl poté nabízen kupujícím v 10 úrovních výbavy za ceny od 949 900 do 1 459 900 rublů. Kombi se začalo prodávat od roku 2019, kdy poklop zdražil. Za „stodolu“ požádali od 1 069 900 do 1 609 900 rublů.

O pět let později jsou tato stejná auta, která dokázala po našich silnicích ujet v průměru 100 000-200 000 km, mnohem dražší. Nemá smysl hledat „třetí“ Ceed na sekundárním trhu, aniž byste měli alespoň 1,4 milionu rublů na jeho nákup. K ojetému korejskému kombi se nemůžete přiblížit bez 1,6 milionu rublů. A za restylovaná dvouletá auta se připravte na vyplacení nejméně 2 milionů rublů.

Je letitý „korejec“ golfové třídy opravdu tak dobrý a o jakých „bolečkách“ tohoto modelu by měli vědět ti, kteří se rozhodnou koupit ojetou Kia Ceed?

Jak vybrat ojetou Kia Ceed

Atmosférická benzínová čtyřka 1.6 o výkonu 128 koní, která byla do modelu montována od samého začátku, je nejen nejrozšířenějším, ale také nejproblematičtějším motorem „třetí“ Kia Ceed. S takovým motorem, který se nachází na čtyřech z pěti použitých Seed, se katalyzátor začal poměrně rychle drolit.

Při nájezdech od 20 000 do 30 000 km se mohou objevit problémy s trakcí a špatným startováním, stejně jako odírání stěn válců. A pro milovníky aktivní jízdy motor začal „požírat“ mazivo. Důvodem byly deformace válců při provozu při vysokém zatížení. Také po 90 000 km z motoru začne unikat olej přes těsnění víka ventilů.

Zajímavé:
Jak připojit parkovací senzory v SPZ Kia Ceed.

Kia ceed

Kia ceed

Kia ceed

Kia ceed

Kia ceed

Motor 1.4 turbo o výkonu 140 koní se proslavil karbonovými usazeninami, které ucpávají svíčky a ventily. Zapalovací cívky tohoto motoru jsou poměrně slabé. Musí se měnit po 80 000 km. Je lepší aktualizovat rozvodový řetěz turbo-čtyři bez čekání na natahování a skákání – na 110 000-120 000 km. Při stejném počtu najetých kilometrů ztrácí těsnění a těsnění v mazacích a chladicích systémech své vlastnosti.

Mladší 100koňový atmosférický agregát 1.4 vypadá v porovnání s ostatními motory mnohem spolehlivěji a bezproblémověji. Nemá moc tahu, je trochu hlučný a vibrace z něj jsou v autě cítit silněji. O jeho zdraví se můžete začít bát při nájezdech nad 150 000 km, kdy selže čerpadlo nebo se objeví únik oleje z důvodu opotřebení skupiny pístů.

Přečtěte si také

Auto Mail.ru zjistil, kolik peněz lze nyní použít na nákup daleko od nejmenších a levných SUV, které ještě neztratily svůj význam

Pokud neexistují prakticky žádné stížnosti na šestistupňovou manuální a automatickou převodovku této generace Kia Ceed, pak je více než dost stížností na poněkud „hrubého“ sedmistupňového „robota“. Trhání, otřesy a vibrace jsou nejznámějšími vlastnostmi fungování takového boxu. A jeho spojka má také poměrně nízký zdroj. Ne na každé straně přežije do 60 000-70 000 km.

Mezi další neduhy „korejců“ patří křehkost ložisek sloupku řízení, nerovnoměrné opotřebení brzdových destiček, pokud držák, který je drží, vypadne a ztratí se, stejně jako stabilizační vzpěry, které se rychle stanou nepoužitelnými. Místo 50 000-60 000 km často žádají výměnu po 20 000-30 000 km.

Má tedy smysl kupovat ojetou Kia Ceed, když hledáte hatchback nebo kombi golfové třídy? Jak vybrat dobrou kopii třetí generace Kia Sid a na co si dát při jejím nákupu pozor? Které auto je lepší odmítnout ve fázi kontroly? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte sledováním videa kanálu „Auto Plus“, věnovaného funkcím výběru tohoto „korejského“ s najetými kilometry.

Zajímavé:
Kdy vyměnit palivové čerpadlo na Kia ceed jd.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button