Prachovka renault

Proč radiomagnetofon Duster nečte všechny skladby z flash disku?

USB flash disk v autorádiu

Poslech hudby v autě je jedním z mála legálních a bezpečných způsobů, jak se zabavit při řízení. A pokud je tato činnost zastíněna nesprávným provozem autorádia, pak tento proces samozřejmě způsobuje určité nepohodlí.

V tomto článku budeme pokračovat ve vláknu publikací, které se tak či onak týkají automobilových témat, otevřených v tématu Nastavení a registrace GPS trackeru SinoTrack ST-901. Totiž, pojďme se bavit o tom, co dělat, kdyby Rádio nečte všechny skladby z flash diskuobsahující soubory mp3 nebo vůbec nepřehrává hudbu z USB disku.

Proč rádio nehraje některé písničky?

Začněme situací, kdy jsme nahráli několik skladeb na flash disk, přinesli do auta, vložili do rádia, zapnuli přehrávání a zjistili, že audio systém nepřehraje všechny skladby na médiu.
Navíc nezáleží na tom, zda pustíte hudbu v řadě nebo zapnete náhodné pořadí skladeb v rádiu, některé nahrávky hlavní jednotka tvrdošíjně ignoruje.

Podívejme se na hlavní důvod, proč autorádio nevidí všechny skladby na flash disku. Chcete-li to provést, krátce se dotkněte struktury zvukových souborů ve formátu * .mp3.
Faktem je, že samotný soubor MP3 neobsahuje žádné informace o složení, ukládá pouze zvukovou stopu. Aby bylo možné do souboru přidat informace o interpretovi, názvu melodie, albu atd., byl „vynalezen“ speciální formát dat. ID3.

ID3 – datový formát, který ukládá informace o obsahu souboru mp3: interpret, název skladby, album, rok vydání atd.

Odstranění tagů z mp3 souborů pro autorádio

Formát byl později vylepšen na verze ID3v1 и ID3v2 (až do ID3v2.4), ale diskuse o vývoji formátu není součástí našich současných plánů. Co nás zajímá je, že všechny audio přehrávače při otevírání mp3 souboru čtou informace vložené do ID3.
A pokud z nějakého důvodu tyto informace nelze dešifrovat softwarem zařízení, ať už je to rádio, mp3 přehrávač nebo hudební centrum, soubor bude přeskočen.

Zajímavé:
Jakou baterii dát na Renault Duster.

Nejčastěji rádio nedokáže dešifrovat ID3 tag určité verze kvůli problémům s nepodporovanými znaky v jednom nebo více polích. Abyste mohli přesně určit viníka za chybějící stopu u rádia, musíte vědět, jakou verzi ID3 tagů autorádio čte, vědět, která znaková sada je podporována, pak můžete hledat a určit, která hodnota vede k poruchám.
Často ale vůbec není potřeba hledat konkrétní nečitelný tag, 100% efektivní způsob, jak vyřešit problém, kdy rádio nepřehraje všechny skladby z flash disku, můžeme nabídnout kompletní; odstranění všech značek souboru mp3.

Odstranění a úprava tagů mp3

Nejprve se podívejme na několik způsobů, jak odstranit ID3 tagy ze souborů mp3. Lze rozlišit dvě velké skupiny:

 1. Program je editor tagů mp3.
 2. Standardní nástroje Windows pro úpravu značek.

První podmíněná skupina zahrnuje všechny programy, které mohou upravovat a odstraňovat značky z hudebních souborů. Zdůrazněme dva nejoblíbenější z nich:

 • MP3 tag je bezplatný program pro úpravu ID3 tagů souborů mp3 a dalších metadat zvukových formátů.
  Mp3tag - editor značek zvukových souborů
 • AIMP Tag Editor je nástroj zabudovaný do oblíbeného stejnojmenného audio přehrávače, který vám umožňuje dávkové odstranění tagů z velkého počtu souborů
  Odstranění značek pomocí editoru značek AIMP

Pokud jde o standardní nástroje pro práci s metadaty hudebních skladeb, všechny funkce jsou zabudovány do nabídky Průzkumníka Windows.
Že změnit nebo odebrat značky souborů mp3 v systému Windows, stačí otevřít Vlastnosti tohoto souboru nebo skupiny souborů z nabídky, která se otevře po kliknutí pravým tlačítkem, přejít na kartu Podrobnosti a ve spodní části okna kliknout na odkaz Odstranit vlastnosti a osobní údaje. V novém okně zaškrtneme políčko Smazat následující vlastnosti tohoto souboru, poté zaškrtneme požadované položky a klikneme na tlačítko OK.
ID3 tagy souboru mp3 byly odstraněny.

Zajímavé:
Kde je kabinový filtr pro Renault Duster.

Odstranění značek souborů mp3 v Průzkumníku Windows

Zároveň odstraněním tagů ze skladby neztrácíme kvalitu zvukového záznamu, nezasahujeme do struktury zvukové stopy a samozřejmě neovlivňujeme bitrate. Jedinou zjevnou nevýhodou mazání značek zvukových souborů je nemožnost zobrazit název stopy a interpreta na displeji hlavní jednotky, pokud je taková funkce implementována v softwaru.

Zde je však třeba pochopit dvě věci:

 1. Pokud vaše rádio zobrazuje název souboru jako hlavní informaci, pak odebráním ID3 tagů nic neztratíte.
 2. V mp3 souborech stažených z internetu jsou ID3 tagy často naplněny naprosto nesmyslnými informacemi, jako je zdrojová stránka souboru, rok vydání skladby nebo dokonce komentář uživatele, který soubor sdílel. Vyčištění těchto dat pravděpodobně nebude z naší strany závažným opomenutím.

V každém případě se každý rozhodne sám, co je pro něj výhodnější: rychle odstranit všechny štítky ze seznamu skladeb najednou nebo najít velmi problematický štítek, který narušuje standardní fungování audio systému, a zbavit se ho.

Rádio nevidí flash disk

Prozkoumali jsme hlavní problém článku, ale stává se, že se tagy mp3 souboru vymažou a některé skladby z flash disku rádio stále nepřehraje nebo se hudba z USB disku nepřehraje vůbec na reproduktorovém systému automobilu.
Níže je uvedeno několik možných důvodů, proč autorádio nemusí přehrávat hudbu z flash disku.

Proč některé písničky nehrají v rádiu? :

Nesprávné resp nepodporované ID3 tagy soubory. Právě tomu jsou věnovány první dvě kapitoly této publikace.

Ruská jména nebo hieroglyfy v názvech písní. Některá autorádia nejsou schopna číst skladby, jejichž názvy obsahují znaky azbuky nebo speciální znaky, jako je znak procenta %, ampersand &, otazník ?, znak dolaru $ a tak dále.

Omezte maximální přenosovou rychlost na 320 kbps. Tuto hodnotu je také nutné považovat za samozřejmou, pokud váš reproduktorový systém není schopen zpracovat zvukový soubor s vyšší rychlostí přehrávání.

Zajímavé:
Jak odstranit obložení dveří na Renault Duster.

Nyní si uvedeme několik běžných důvodů Rádio nepřehrává hudbu z flash disku úplně, i selektivně:

  Typ souborového systému. Při výběru typu souborového systému pro flash disk v autě byste měli zvolit FAT32 nebo jednoduše FAT pro mnoho audio systémů je formátování flash disku v NTFS přísně kontraindikováno kvůli problémům s kompatibilitou.

Úložná kapacita je příliš velká. Zde by mělo být vše jasné: některé modely audiosystémů (zejména továrně vyrobené hlavní jednotky) mají limit na maximální kapacitu flash disku, se kterým mohou pracovat. To znamená, že některá rádia při připojení nezjistí 64 GB flash disk, jiná – 32 GB atd.

Ruské názvy složek. Tento problém je méně častý než ostatní, ale můžete se s ním také setkat. Pointa je, že soubory umístěné v adresářích se znaky azbuky v názvech nemusí rádio jednoduše číst. Přitom skladby, jejichž názvy jsou napsány v ruštině, lze bez problémů přehrát.

Nedostatek podpory USB 3.0. Navzdory skutečnosti, že specifikace USB 3.0 byla oznámena již v roce 2008, zařízení některých výrobců se stále nemohou pochlubit podporou tohoto rozhraní. A přestože je standard USB 3.0 zpětně kompatibilní s verzí 2.0, někdy se při provozu zařízení nové generace na části čtecího zařízení vyskytnou poruchy.

Hlavní důvody, proč se může stát, že rádio flash disk nevidí nebo z něj nepřečte všechny písničky, byly popsány výše. Samozřejmě musí být dodatečně vyloučena možnost fyzických nebo mechanických poruch zařízení.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button