ŠkodaŠkoda Octavia

Jak nastavit vzdálenost zapalovacích svíček pro Škoda Octavia 1.2

wikiHow je wiki, což znamená, že mnoho našich článků je napsáno více autory. Při vytváření tohoto článku pracovalo 12 lidí na jeho úpravách a vylepšení, včetně anonymních.

Počet zobrazení tohoto článku: 89 262.

Zapalovací svíčka se správnou mezerou je klíčem k normálnímu provozu motoru. Teplota jiskry závisí na velikosti mezery a ta zase přímo ovlivňuje proces vznícení směsi vzduchu a paliva ve spalovací komoře. Zmenšení mezery zapalovací svíčky vede ke zkrácení jiskry; Tento efekt se používá u některých vlastních motorů ke zvýšení jejich účinnosti. Z tohoto článku se dozvíte, jak změřit a nastavit mezeru zapalovací svíčky. Čtěte dál, pokud vás zajímá, jak se to dělá.

část 1
Část 1 ze 2:

Měření mezery

Krok 1 Zjistěte vlastnosti zapalovacích svíček vašeho vozu.

  • Velikost mezery závisí na značce vozu a modelu motoru, ale ve většině případů je to 0,7 až 1,5 mm. Doporučenou prověrku můžete zjistit z příručky vašeho vozu nebo zajít do nejbližšího autoservisu a požádat prodejce, aby vám tyto informace ověřil. [1] X Zdroj informací
  • Některé upravené motory mají zapalovací svíčky se zmenšenou mezerou; to se provádí za účelem přizpůsobení zapalovacího systému zvýšenému výkonu motoru. Obecné pravidlo zní: čím větší výkon, tím menší vůle.

Krok 2 Vyberte vhodné měřidlo vzdálenosti zapalovacích svíček.

  • Nejlevnější mezerová měřidla jsou mincovního typu; používají se takto: je třeba vložit okraj disku do mezery a otáčet „mincí“ kolem své osy, dokud se postupně zesilující okraj zastaví mezi elektrodami. Disk má stupnici s dílky ukazující tloušťku ráfku v daném bodě. Spároměr ve tvaru mince je velmi vhodný pro rychlou kontrolu mezery na starých zapalovacích svíčkách; jeho hlavní nevýhodou je, že během provozu můžete neúmyslně ohnout elektrodu a tím zvětšit mezeru.
  • Sonda ve tvaru mince a drátu je konstrukčně podobná sondě ve tvaru mince; rozdíl je v tom, že mezera se neměří tělem spároměru, ale dráty různých průměrů umístěnými podél okraje spároměru.
  • Plochý spároměr je efektivní a víceúčelový nástroj. Takové měřiče se vyrábějí ve formě sad, které připomínají švýcarský nůž, z nichž každá „čepel“ je sondou té či oné tloušťky; Existují hybridní možnosti, kdy na konci každé sondy je drát odpovídajícího průměru. Pro měření velké mezery můžete použít „sendvič“ spároměrů různých tlouštěk. Ploché sondy jsou velmi vhodné pro nastavení vzdálenosti mezi elektrodami.
Zajímavé:
Jak zkontrolovat motor stěračů na Škodě Fabia.

Krok 3 Vyčistěte zapalovací svíčku.

  • Pokud jsou elektrody velmi znečištěné, může pomoci před čištěním nanést na kontaktní plochy trochu alkoholu (90%). Silné usazeniny na elektrodách nebo jejich zčernání mohou naznačovat, že zapalovací svíčky se blíží ke konci své životnosti. Pokud je plaku tolik, že jej nelze zcela odstranit, vyměňte zapalovací svíčky.

Krok 4 Určete mezeru vložením spároměru mezi elektrody.

Určete mezeru vložením spároměru mezi elektrody. Do mezery mezi kontakty zapalovací svíčky umístěte plochou spárovou měrku vhodné tloušťky (nebo mincovní měrku na příslušné značce).

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button