ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5

Jak vyměnit svícení na Škodě A5

vestaz.ru

Vybral jsem velmi zdařilé led diody pomocí technologie objektivů Kriya + (na obrázku výše), které svítí velmi jasně a nemají studenou záři. Výkon je stejný jako u běžných 50W žárovek. Když couváte ve tmě, obraz je působivý, vidíte úplně všechno a velmi dobře, oproti standardnímu světlu, nebe i zemi. Přistupují také k DRL. Vzhledem k velmi výkonné diodě nejsou na palubní desce žádné chyby!

SUPER LED v PTF pro Octavii A5

Komu chybí standardní světlo na naší Octavii, vřele doporučuji tyto diody do mlhovek. I se standardními halogenovými žárovkami H7 se světelný obraz výrazně zlepší.

Vyzařované světlo je jasně bílé, velmi příjemné pro oči a dobře svítí.

Většina jednotek nezobrazuje chyby na palubní desce, ale existují případy, kdy k chybě dojde. V tomto případě budete muset průzkum deaktivovat. Tyto diody perfektně spolupracují s funkcí stroboskopu, protože rychle slábnou a svítí.

Odkaz po kliknutí na obrázek!

LED v předních rozměrech

Zkoušel jsem nainstalovat různé doplňky do předních rozměrů: levné obvykle fungují asi měsíc, pak začnou blikat. Nákup drahých se nevyplácí. Zvolil jsem prostřední možnost, svítí velmi silně – skoro jako DRL (ve skutečnosti je sundávám a jezdím jako s DRL bez potkávacích světel) a hlavní je, že téměř rok fungují bez poruch, vyzkoušeno v teple i chladu. A co je nejdůležitější, tyto diody neprodukují CHYBU NA PŘÍSTROJOVÉ DESCE. Když ale otočíte klíčkem zapalování, diody dvakrát zablikají (studený polling), pokud vám to nevadí, klidně to udělejte.

Zajímavé:
Kam jde žlutý drát startéru Škoda Felicia.

Led osvětlení SPZ

Výměna běžné C5W žárovky za diodu se neobejde bez vypnutí poll, jinak bude na zařízení trvale svítit kontrolka spálené žárovky. Polling můžete zakázat pomocí zařízení VAS PC Instalace a pokyny pro připojení. Nebo najděte někoho s takovým skenerem, například pokud bydlíte v Tveru, pak mohu pomoci – více o změně konfigurace světla.

Tyto diody jsou super ultra jasné pomocí technologie CREE. Osvětlují nejen SPZ, ale i zadní podlahu!)) Instalují se perfektně, zahřívají středně, cena je docela přijatelná, při objednávce nezapomeňte uvést rozměr (do komentáře) odkaz 39 mm. Jsou vhodné i pro osvětlení interiéru, ale velikost je již 41 mm.

Diody v dorazech, PTF a zadních rozměrech

Místo standardní žárovky P21/5W můžete také umístit diody do dorazů a zadního PTF (Baz15d). Jasné zde nejsou potřeba; Je také nutné programově zakázat dotazování, pokud se tak nestane, bude to CHYBA;

Cree LED diody pro zatáčení

Další LED, které lze nainstalovat místo standardních žárovek PY21 a které nezobrazují chyby na palubní desce Octavie A5.

Díky vysokému výkonu CREE diod systém vnímá desku jako žárovku, i když bude blikat studený dotaz. Diody odpovídají výkonu žhavení 50W.

Při objednávce je nutné uvést: Žlutý odkaz prodejce PY21W nebo zde – trochu světlejší!

Montáž mlhových světel na Škoda Octavia A5 FL

První způsob je zcela standardní, s možností aktivace funkce Corner lighting. A druhý způsob je levnější, a tedy jednodušší. V tomto článku se vydáme druhou cestou.

 • Světlomety
 • Konektory pro PTF a DRL
 • 2 relé
 • Kabeláž a kolíky
 • Žárovky
 • Spínač světel s přední polohou PTF
 • Kazeta P21W

Připojujeme uzemnění od světlometů:

Dále vytáhneme 2 dráty do interiéru

Zajímavé:
Jak naprogramovat klíčenku Škoda Fabia 20011.

Originální kolíky zalisujeme na požadovanou délku drátu, bez dalších mezispojení. V konektorech používáme pryžová těsnění

V důsledku toho získáme následující konektory:

Odebíráme energii z pojistkového bloku a také krimpujeme vodič na standardní kolík. Opět je vše jako standardní, žádné dálkové pojistky, všechny pojistky budou vedle ostatních, což usnadňuje výměnu pojistkové vložky.

Vyrobili jsme samostatnou pojistku pro denní svícení a mlhovky.

Další relé jsou umístěna vedle ostatních. Na fotografii jsou vodiče k relé předem uspořádány, poté složíme vodiče do svazku a relé zajistíme.

Výměna potkávacích světel pro Škoda Octavia A5

S přijetím zákona o jízdě ve dne se zapnutými potkávacími světly nebo DRL to přineslo častější výměnu žárovek. Pokud jedete ve dne na DRL, potkávací světla vydrží poměrně dlouho, ale pokud používáte potkávací světla jako DRL, životnost lampy nepřesáhne maximum jednoho roku.

Jaké žárovky jsou instalovány v Octavii A5

 • Potkávací žárovka H7 12 / 55w nebo D1S v xenonové verzi
 • Dálková svítilna H1 12w/55W
 • Boční žárovka W5W 12v/5W
 • Směrová žárovka PY21W 12v / 21W

Z výroby je potkávací světlo Octavie vybaveno žárovkou H7 Philips Long Life. Životnost této lampy může dosáhnout několika let. Tato lampa má 4x delší životnost, proto má dlouhou životnost. Rozeznáte jej podle charakteristického označení na vnitřní straně svítilny a také podle modrého lemování.

Jakou žárovku potkávacího světla zvolit k výměně

Pokud tedy chcete, aby potkávací světla vydržela co nejdéle, měli byste si žárovky pořídit

Typy konstrukcí a doporučení pro instalaci

V prodeji najdete různé možnosti, které se liší jak výrobcem, tak designem. Zvažte nejběžnější a nejoblíbenější možnosti. O PTF pro další modely automobilů, zejména KIA, Mercedes nebo Suzuki SX4, si můžete přečíst v příslušných sekcích.

Zajímavé:
Kde vyměnit lampu ve Škodě v Krasnodaru.

Druhy produktů

Mlhová světla pro Škoda Octavia A5 se mohou lišit:

 • Standardní možnosti, které plní funkce osvětlení spodní části vozovky v případě nedostatečné viditelnosti – za deště, mlhy, sněžení atd. Dokonale se vyrovnávají se svými přímými funkcemi a jejich cena je přiměřená, takže tato možnost je mezi majiteli automobilů docela populární, ale existuje pokročilejší řešení, které zvážíme níže.

Je velmi důležité, aby konstrukce byly utěsněny a nepropouštěly vlhkost.

 • Možnost, která kombinuje mlhová světla a denní svícení, je univerzálnější, protože tento design je funkčnější. Během dne nemůžete zapnout potkávací světla, omezíte se na zapnutí skupiny LED v mlhovém světlometu. Toto řešení stojí o něco více, ale rozdíl není zásadní, proto je tento typ preferovanější a racionálnější.

Tuto možnost snadno odlišíte podle LED pásku ve spodní části

 • Třetí možnost nelze zařadit mezi mlhové světlomety, ale vzhledem k tomu, že je instalována na jejich místě, nelze ji nezmínit. Jsou to světla pro denní svícení kombinovaná s krytem; jejich účelem je jezdit během denního světla a za nepříznivých povětrnostních podmínek pravděpodobně nepomohou zlepšit viditelnost řidiče.

Světla pro denní svícení jsou umístěna na stejném místě jako mlhovky

Xenonové mlhové světlomety na Škodě Octavia A5: jak oprávněné je takové rozhodnutí?

Majitelé moderních vozidel se často snaží nejen zlepšit funkčnost svých vozů, ale také výrazně zlepšit technické vlastnosti stávajících součástí a sestav.

Mezi taková „vylepšení“ patří instalace xenonu do mlhových světlometů na Škodu Octavia A5.

V závislosti na konfiguraci vozu se majitel sám rozhodne pro otázku:

 1. Nákup nových mlhových světlometů pro Škoda Octavia A5 s xenonovými výbojkami pro vozy, které je původně neměly;
 2. Vyměňte stávající (standardní) za efektivnější.
Zajímavé:
Co nainstalovat na Škoda T 50.

Pojďme zjistit, zda Škoda Octavia A5 potřebuje instalaci takového xenonu? Mezi samotnými majiteli automobilů se názory na tuto záležitost výrazně liší.

Vlastnosti xenonu

Technické parametry

Na rozdíl od tradičních výbojek, u kterých průchodem elektrického výboje žhavicím vláknem vzniká světelný paprsek tvořený reflektorem světlometu, u xenonových výbojek prochází výboj trubicí naplněnou inertním plynem – xenonem.

Jas xenonových výbojek je dán jejich teplotou.

Měří se v Kelvinech a pro automobilové světlomety se pohybuje v rozmezí:

Indikace instalace

Při dodržení základních požadavků dopravních předpisů na instalaci se můžete vyhnout riziku nevýhod xenonových světlometů a plně zažít všechny výhody takových osvětlovacích zařízení. (viz také článek Připojení mlhových světel na Kalině)

Podívejme se na dvě základní pravidla instalace:

 1. Konstrukce světlometů na autě musí počítat s možnou instalací xenonových výbojek. Tito. být schopen nastavit směr světelného toku;
 2. Standardní umístění mlhových světel musí být výrobcem vozu označeno jako možná místa instalace výkonnější optiky.

Dávejte pozor!
Horní odříznutá hrana xenonových světlometů musí mít maximální ostrost a přesně definovaný úhel rozptylu.
Jeho parametry ve vertikální rovině by měly odpovídat 5 stupňům a 60 stupňům v horizontální rovině.

Výhody pro řidiče

Pokud je xenon na autě správně nainstalován, majitel vozu získá následující výhody:

 • Vyšší kvalita osvětlení vozovky;
 • Jasnější a příjemnější barevné spektrum světla;
 • Žádné oslnění xenonovým světlem při jízdě v dešti a mlze;
 • Zlepšená schopnost vyhodnotit dopravní situaci v noci;
 • Zvýšená odolnost lamp proti mechanickému namáhání;
 • Dostatečně dlouhá životnost.
 • https://Octavia-A5.ru/polezno/svetodiody-skoda-octavia
 • https://avto-mekhanik.ru/elektrika/zamena-protivotumannoj-fary-shkoda-oktaviya-a5.html
 • https://sgp55.ru/skoda/kak-pomenyat-lampochku-shkoda-oktaviya-a5.html
 • https://car-engine.ru/2020/10/31/%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B5-%D1%84%D0%B0%D1%80%D1%8B-%D0%BD%D0%B0-%D1%88/
 • http://www.octavia-avto.ru/to-i-remont/replace-headlight-lamp-octavia-a5

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button