kia ceed

Kolik maziva je v kloubu Kia Ceed CV?

Důvodem, proč musíte vyměnit vnější kloub CV u KIA Sid, je zpravidla jeho porucha. Při správném používání a včasné výměně botičky je CV kloub odolným náhradním dílem.

Video

Video vám řekne, jak vyměnit CV kloub na autě.

Proces výměny

Než začneme opravovat KIA Sid, jmenovitě výměnu vnějšího kloubu CV, podívejme se na důvody jeho selhání. Aby vám CV kloub dlouho vydržel, musíte dodržovat pouze dvě pravidla. Nejprve se vyhněte prudkému rozjezdu s příliš natočeným volantem. Za druhé pravidelně kontrolujte manžetu kloubu CV, zda na ní nejsou praskliny a mastné skvrny od maziva. Pokud je zjištěna, okamžitě vyměňte botu:

Výměna kloubu KIA Sid CV

Demontujte sestavu pohonu předního kola. Vyčistěte díly a zkontrolujte pohon:
— vnější kloub s konstantní rychlostí by se měl otáčet s malou námahou, bez trhání nebo zadření, radiální a axiální vůle. Pokud existuje, vyměňte závěs;
vnitřní CV kloub
— vnitřní kloub pohonu kola by se měl pohybovat v úhlovém a axiálním směru lehkou silou a nemělo by být cítit žádné trhání, zadření nebo radiální vůle. V opačném případě vyměňte vnitřní kloub;
— ochranné kryty vnějších a vnitřních pantů nesmějí mít praskliny nebo trhliny. Vyměňte poškozené kryty;
— hnací hřídel kola se nesmí deformovat. Vyměňte deformovanou hřídel.

Výměna kloubu KIA Sid CV

K výměně vnějšího závěsu nebo jeho krytu použijte šroubovák nebo odřízněte šroubovákem zámek svorky zajišťující velký kryt vnějšího pantu a svorku sejměte.

Výměna kloubu KIA Sid CV

Svorky pro upevnění ochranných krytů homokinetických kloubů jsou při montáži jednorázové, vyměňte je za nové. K novému závěsu jsou zpravidla přiloženy svorky.

Zajímavé:
Kolik zpětných světel je na Kia Ceed sw.

Výměna kloubu KIA Sid CV

Podobně odstraňte druhou svorku zajišťující kryt.

Výměna kloubu KIA Sid CV

Vysuňte ochranný kryt z těla pantu a kladivem přes ozub srazte klec pantu z hřídele, čímž překonáte sílu pojistného kroužku.

Výměna kloubu KIA Sid CV

Odstraňte vnější kloub z drážkování hřídele.

Výměna kloubu KIA Sid CV

Odstraňte pojistný kroužek pomocí šroubováku a vyjměte jej z drážky hřídele.

Výměna kloubu KIA Sid CV

Při zpětné montáži vyměňte pojistný kroužek za nový. Kroužek je zpravidla součástí sady nového pantu.

Výměna kloubu KIA Sid CV

Odstraňte ochranný kryt z hnacího hřídele.

Výměna kloubu KIA Sid CV

Před instalací nového vnějšího pantu naplňte jeho dutinu tukem (pokud nebyl pant mazán výrobcem) v množství (135±6) g a vložte (70±3) g do pantu a (65± 3) g v případě.

Výměna kloubu KIA Sid CV

Namontujte vnější kryt spoje a spoj v obráceném pořadí demontáže. Chcete-li demontovat a vyměnit vnitřní závěs pohonu pravého předního kola, odstraňte svorky zajišťující kryt závěsu k jeho tělu a hřídeli. Odpojte kryt vnitřního kloubu od měniče. Pomocí stahováku otevřete pojistný kroužek náboje závěsu a vyjměte kroužek z drážky hřídele. Všechny kovové části omývejte petrolejem, dokud nebude úplně odstraněna stará mastnota.

Výběr dílu

49591 2F310 — katalogové číslo kloubu KIA Sid CV. Rozměry – 22x35x25. Vyrábí KIA, Hyundai s průměrnou cenou 15000 XNUMX rublů.

Výkon

Výměna CV kloubu na SID je poměrně náročná. Pokud neznáme názvy dílů nebo jak vypadají, vyplatí se podívat do návodu, kde je vše přehledně znázorněno. Hlavní věcí je vybrat správné díly, než to uděláte. Originální prvky KIA Sid jsou velmi dobré a je doporučeno je instalovat.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button