ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda Octavia A7

Do jaké třídy patří vůz Škoda Octavia A7?

Již brzy se v showroomech oficiálních prodejců objeví čtvrtá generace legendárního českého liftbacku. Mezitím si můžete v Omsku koupit ŠKODA OCTAVIA s indexem A7 a využít speciální nabídku: slevu až 185 000 rublů, speciální podmínky pro komplexní pojištění a půjčku od 3 % ročně.

ŠKODA OCTAVIA A7 se poprvé objevila v Rusku rok po oficiální světové premiéře – v roce 2013. Od té doby se tisíce lidí rozhodlo koupit v Omsku ŠKODA OCTAVIA – vůz se stal neuvěřitelně populární. „OCTAVIA“ si vedla dobře v sibiřském klimatu a na nedokonalých silnicích.

Technické vlastnosti „OCTAVIA A7“

Třetí generace OCTAVIE se vyrábí na modulární platformě MQB, stejně jako řada dalších modelů koncernu Volkswagen. Zpočátku jste si v Omsku mohli koupit Škodu OCTAVIA v karosářských provedeních liftback a kombi. Pak ale byla na trh uvedena ŠKODA OCTAVIA COMBI SCOUT – kombi s pohonem všech kol a sadou off-roadových možností. Dalším krokem bylo uvedení nabité verze ŠKODA OCTAVIA RS s výkonným turbomotorem o výkonu 220 k. str., vybavený 6stupňovou manuální převodovkou.

Celkové rozměry ŠKODA OCTAVIA A7, která se nyní prodává v dealerských showroomech, jsou větší, než je v golfové třídě zvykem. Do třídy D lze zcela zařadit vůz o délce 4670, šířce 1814, výšce 1476, s rozvorem 2680–2686 mm, světlou výškou 156 mm a pohotovostní hmotností 1265 kg.

To je děláno záměrně: ŠKODA se snaží dát svým zákazníkům více, než je akceptováno světovými standardy. A nejlépe je to vidět na kufru: každá ŠKODA ve své třídě bude šampiónem ve velikosti zavazadlového prostoru. A OCTAVIA nezůstává pozadu: kufr liftback má ve standardní poloze objem 568 litrů, po sklopení zadních sedadel se zvětší na 1558 litrů.

Zajímavé:
Co je zahrnuto v doplňkových servisních pracích pro Škoda.

Dnes si u prodejce můžete koupit SKODA OCTAVIA a SKODA OCTAVIA COMBI – pětimístné vozy s pětidveřovou dvoudílnou karoserií liftback nebo kombi.

Přední zavěšení využívá vzpěry McPherson se spodními trojúhelníkovými příčnými rameny a stabilizátorem. Zadní zavěšení je víceprvkové torzní nosníky s jedním podélným a třemi příčnými rameny a stabilizátorem.

Vůz je vybaven hydraulickým brzdovým systémem se dvěma diagonálními okruhy, podtlakovým posilovačem a systémem Dual Rate. Řízení je hřebenové, s elektromechanickým zesilovačem.

Nejoblíbenější v Rusku „OCTAVIA“ 1 6

Mezi fanoušky SKODA OCTAVIA A7 probíhá neustálá debata: co je praktičtější – SKODA OCTAVIA TSI nebo MPI? Na straně ŠKODA OCTAVIA TSI stojí technický pokrok, který pomalu, ale jistě vytlačuje atmosférické motory z trhu. Přeplňované jednotky jsou výkonnější, akcelerují rychleji a poskytují špičkový točivý moment v širším rozsahu. A přesto si většina kupujících chce v Omsku koupit Škodu OCTAVIA s atmosférickým motorem 1.6 MPI. Proč?

Prvním a hlavním argumentem ve prospěch OCTAVIE 1 6 jsou nízké náklady. A druhým je snadná oprava a relativně nenáročná kvalita paliva. Pokud natankujete SKODU OCTAVIA A7 s motorem TSI na neověřené čerpací stanici, nemusí se stát, že dorazíte do cíle. „OCTAVIA“ 1 6 zachází s kvalitou paliva mnohem jednodušeji.

„OCTAVIA“ 1 6 MPI je vůz vybavený zážehovým čtyřválcem o objemu 1568 ccm. cm, výkon 110 l. S. Maximálního točivého momentu 155 N*m je dosaženo při 3800–4000 otáčkách motoru. Motor je vybaven 5stupňovou manuální nebo 6stupňovou automatickou převodovkou. V závislosti na typu převodovky jsou charakteristiky motoru následující:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button