Kia sportage 3Škoda

Jaký druh benzínu naplnit Kia Sportage 3

Nedávno jsem se zeptal zástupce společnosti Paulus, psychiatra, který mi konkrétně řekl, abych použil AI95.
Dříve jsem jezdil 92., ale na zimu jsem přešel na 95. a hned jsem zaznamenal rozdíl k lepšímu.
Nyní po čipu nejsou žádné možnosti – musíte nalít to, co bylo doporučeno..

„Existuje přesná výpověď myšlenek. několik správných závěrů“
Sportage 2,0 AWD Luxe, čip Paulus Pružiny Eibach Lift-kit

Snegovick

Člen klubu KIA

v klubu od 19.02.2012 zprávy: 496 33
Bp 95 Ult, mnohem méně často Lukoil 95 ecto. Lil 98 Ult a Ecto si nevšimli rozdílu.

LOV

Člen klubu KIA

v klubu od 18.02.2012 zprávy: 388 62

Nezáleží na tom, který benzín je 92 nebo 98, hlavní věc je, že není mastný a vysoce kvalitní, ale to, co se nám prodává pod rouškou 92-98, je zřídka pravda

Byl tam stříbrný prestiž AWD rozsvícený chiPaulus zadní světla + VS pružiny + Shumka.
Nyní mám hnědý traktor Sorento 3

yamig

Člen klubu KIA

v klubu od 03.04.2011 zprávy: 219 27

Po naštípání naliju jen 95.
Před tím byl pedál, takže 92 nebo 95 – prakticky žádný rozdíl.

SPORTAGE 2011 LUXE AWD MT ROZSAH TECHN∞ + čipy Paulus

objednávka-x

Nováček

v klubu od 26.01.2013 zprávy: 26 2

Moje zpráva o benzínu:
Vzhledem k:

Auto Kia Sportage 2012, Luxus, přední náhon, automat, najeto 5000 km.
Bydlím v Moskevské oblasti, 56 km od Moskevského okruhu, jezdím do Moskvy do práce a zpět 5 dní v týdnu, pracuji v cestovním vozidle, průměrný nájezd 300 km za den.

Zajímavé:
Proč je Škoda speciální.

Benzín 92 nebo 95:
Prvních 2500 km jsem ujel na 95, pak jsem ujel 2500 km na 92, rozdíl jsem NEVŠIMAL.
Prý 92 zrychluje hůř – mám automat a zrychlení záleží primárně na převodovce, a ne na benzínu.
Říkají, že 92. má větší spotřebu – pravděpodobně je to tak bezvýznamné, že jsem to necítil.

Spotřeba:
Prvních 1000 km jsem jel jako nájezd (nezrychlil jsem rychle, nepřetočil jsem tachometr přes 3000, nejel jsem přes 120 mph) –
Spotřeba v Moskvě (bez dopravních zácp) je 10,4 litru na sto.
Spotřeba v Kraji je 9.6 litru na sto.
Tito. Na přání lze průměrnou spotřebu udržet do 10 litrů na sto.

Po záběhu je v Moskvě rychlost průměrná, v regionu až 150 km/h:
Spotřeba v Moskvě (někdy se tlačí v dopravních zácpách) je 12,1 – 12,8 litrů na sto.
Spotřeba v Kraji je 9,8 – 10,2 litrů na sto.

Spotřeba v Moskvě ve čtvrtek po shromáždění všech dopravních zácp byla 14,1 litru na sto.

Spotřeba za celých 5000 km s přihlédnutím k tomu, že prvních 1000 km bylo najeto jako záběhových 10,4 litru na sto.

Výše uvedené nezávisí na benzínu, spotřeba byla shodná jak na 92. tak na 95.
Čerpací stanice BP, Lukoil, Gazprom a někdy i Rosněfť (mimochodem, čerpací stanice jsou uvedeny v sestupném pořadí podle ceny benzínu).

Závěr:
Moje volba je 92. benzín, na čerpacích stanicích Rosněfť a Gazprom je průměrná rychlost v regionu 120 – 130 km/h, v Moskvě záleží; průměrná spotřeba je 10,5 – 11 litrů na sto!

Jaký druh benzínu naplnit KIA Sportage 3. generace

S přihlédnutím ke kompresnímu poměru továrního motoru se pro Sportage (3. generace) doporučuje použít benzín s oktanovým číslem 95 AI-95 pro získání vypočteného specifického výkonu motoru.

Zajímavé:
Jak zjistit, kdy je čas vyměnit destičky na Škodě A5.

Časování zapalování motoru také umožňuje jezdit na minimální přípustný benzín AI-92, nebude to žádná škoda.

Co se stane, když natankujete vysokoaktanový benzín (AI-98/100)?

Motor tohoto modelu KIA nepotřebuje vysokooktanový benzín. Takové palivo v něm bude hořet klidněji a hůře, často ignoruje jiskru svíčky. Současně hořlavá směs, která nemá čas vyhořet během zdvihu silového zdvihu, pokračuje v hoření s otevřenými výfukovými ventily.
Takové procesy při vysokých provozních teplotách a dlouhodobé expozici vedou k vyhoření ventilů a výfukových sedel. Zhoršuje se výkon motoru, zvyšuje se spotřeba benzínu, stoupá opotřebení skupiny pístů více než obvykle.

Co se stane, když v nádrži smícháte benzín 95 a 92?

Pokud do nádrže Sportage úmyslně nebo omylem nalijete benzin 95 a 92 dohromady, získáte směs s průměrným oktanovým číslem, ale ne na dlouho. Nejprve se budou míchat v nádrži teoreticky motoru takové palivo nehrozí. Dále, když se obejde difúze kvůli různým hustotám látek, benzín s nižším oktanovým číslem skončí na dně a s vyšším oktanovým číslem nahoře. Výsledkem je, že látka jako celek nebude fungovat, nejprve palivové čerpadlo bude čerpat horší benzín a pak lépe.

O aktuálním stavu kilometrů

Další generace KIA Sportage

Jak snížit spotřebu plynu

Chcete-li začít šetřit palivo, musíte pochopit důvody jeho zvýšené spotřeby. Tabulka obsahuje praktické rady a doporučení získaná z otevřených zdrojů.

spotřeba důvod Popis a řešení
▼ 9660 % Používání HBO Tradiční metodou, jak ušetřit spotřebu paliva, je převést auto na plyn. Toto převybavení výrazně sníží náklady na palivo. Zároveň se znatelně sníží hlučnost, výfuk bude čistší a motor začne pracovat mnohem měkčeji.
▼ 9660 % Coasting Situace, kdy se auto po zrychlení nebo z kopce samo rozjede. Při dojezdu na rychlostní stupeň se benzín spotřebovává v minimálních množstvích, aby byly zachovány volnoběžné otáčky motoru. V tomto případě stačí řidič uvolnit plynový pedál, aniž by vyřadil rychlostní stupeň, v takovém případě se přívod paliva zcela zastaví a vůz se pohybuje setrvačností. Současně je zbytečné vypínat motor, protože příliš časté startování motoru povede pouze k nadměrnému utrácení a dodatečnému opotřebení startéru a baterie.
▼ 9660 % Řízení kamionu Není to špatný způsob, jak ušetřit benzín při jízdě po dálnici. Jízda za velkými auty na vzdálenost 3-5 metrů pomáhá, aby auto nepociťovalo odpor vzduchu, a tím výrazně snižuje spotřebu benzínu. V tomto případě se budete muset přizpůsobit rychlosti kamionu, důležitý je plynulý pohyb, což se pozitivně projevuje i na spotřebě.
▼ 9660 % Tempomat Použití tempomatu šetří palivo při jízdě na dlouhé vzdálenosti. Auto se bude pohybovat hladce, bez škubání plynovým pedálem.
▼ 9660 % Deaktivace druhé osy Pohon všech čtyř kol má tendenci spotřebovávat více paliva. Na asfaltu má smysl přepnout převodovku do režimu 2WD – systém tak nebude využívat uzly přenášející trakci na druhou nápravu a plýtvat na ně energií. V terénu nebo v zimě je režim 4WD vhodnější pro bezpečnost i úsporu paliva, protože nedochází k prokluzu.
▼ 9660 % Extra náklad Proč vozit něco nepotřebného v kufru. Nadměrná hmotnost vždy vede ke zvýšení spotřeby plynu. Vyklizením popelnic v autě můžete ušetřit až 10 procent paliva.
▼ 9660 % Lehká kola Použití lehkých kol s ráfky vyrobenými z odolného a lehkého výkovku může ušetřit spotřebu paliva.
▼ 9660 % Úzký běhoun pneumatiky Šířka běhounu pneumatiky ovlivňuje spotřebu paliva. Čím užší běhoun, tím nižší bude spotřeba benzínu.
▼ 9660 % Hladký start Hladký start. Je nutné začít se pohybovat z místa klidně a sebevědomě a vyhnout se náhlému zrychlení, protože s rychlým zrychlením se určitě zvýší spotřeba paliva.
▼ 9660 % Parkování v garáži Zahřát auto v mrazu není jednoduché a zatímco se zahřívá, hoří drahocenný benzín. Vytápěná garáž tento problém řeší zejména v zimě.
▼ 9650 % 1 cm poloměr kotouče Jízda na kotoučích s větším rádiusem zvyšuje spotřebu, např.: R19 místo R17. Ke zvýšení dochází v krocích o poloměru 1 cm + 1 % k průtoku.
▼ 9650 % Vybavení v salonu Používání elektronických zařízení uvnitř vozu, když je v pohybu. Jakékoli příslušenství: rádio, videorekordér, navigátor, nabíječky do zapalovače cigaret – to vše zvyšuje zatížení generátoru a zvyšuje spotřebu paliva.
▼ 9650 % potkávací světla Pohyb vozu s rozsvícenými potkávacími světly.
▼ 9650 % Dálková světla Pohyb auta se zapnutými světlomety. Nepoužívejte zbytečně dálková světla, během dne sledujte spínač světel.
▼ 9650 % Dlouhá zastávka Provoz motoru déle než 5 minut po zastavení zvyšuje spotřebu paliva.
▼ 9650 % Teplota nemrznoucí kapaliny Teplota chladicí kapaliny pod návrhem zvyšuje průtok. Sledujte kvalitu plněné nemrznoucí směsi a její spotřebu.
▼ 9650 % Úhly odklonu Nenastavený odklon při dlouhodobém provozu. Pravidelně volejte servis a upravte odklon zatažením za tyče a hroty. Sledujte opotřebení pneumatik, nerovnoměrné opotřebení může znamenat špatné vyladění. Nasvědčovat tomu mohou i vibrace ve volantu ve vysoké rychlosti.
▼ 9650 % Protivítr Jízda ve větrném počasí při jízdě proti protivětru.
▼ 9650 % Nízký tlak v pneumatikách Řízení auta se sníženým tlakem v pneumatikách. (na každých 0,5 kg/cm2.). Dodržujte doporučený tlak v pneumatikách předních a zadních pneumatik vašeho vozidla. Včas nafoukněte kola pumpičkou.
▼ 9650 % Mimo sezónu pneumatiky Jízda s pneumatikami, které jsou mimo sezónu. Pokud je auto přezuto do zimních pneumatik v květnu-červnu, pak bude jeho žravost mnohonásobně vyšší, než kdyby řidič včas přezul letní pneumatiky.
▼ 9650 % 100 kg nákladu Každých 100 kg nákladu umístěného v korbě nebo přívěsu automobilu zvyšuje spotřebu o 10 %. Nevozte zbytečně přebytečný náklad.
▼ 9650 % Použití automatické převodovky Modely Sportage (3. generace) s automatickou převodovkou vyžadují více paliva než modely s manuální převodovkou. Kromě samotného chodu boxu zvyšují spotřebu i poruchy s tím spojené. Například když často cestujete na nižší rychlostní stupeň, když selhává převodovka a nepřepíná na vyšší rychlostní stupeň, kde je to možné.
▼ 9650 % Používání klimatizace Spotřeba výrazně stoupá při používání klimatizace v kabině za jízdy.
▼ 9650 % Špatné převrácení Dotažená ložiska kol. Při výměně ložisek kol je hlavní, aby nedošlo k jejich nadměrnému utažení po jejich instalaci na náboje. Náhradu je lepší udělat v dobrém servisu, kde vím, jak velkou výztuž je potřeba dotáhnout upevňovací prvky.
▼ 9650 % Svíčková mezera Nesprávně nastavené mezery zapalovacích svíček, stejně jako použití starých svíček. Po ujetí 5-7000 kilometrů se dříve nastavená mezera mezi elektrodami zapalovacích svíček zvětší (o 0.1 mm). vést k selhání zapalovacího systému a zvýšit spotřebu paliva.
▼ 9650 % Problémy se spojkou Opotřebená spojka nebo špatně fungující spojkový mechanismus v autě. Zkontrolujte v servisu, seřiďte nebo vyměňte spojku.
▼ 9650 % Špatný vzduchový filtr Včasná výměna vzduchového filtru nebo nevhodný filtr zvyšuje spotřebu benzínu.
▼ 9650 % Jízda se studeným motorem Začněte jezdit se studeným motorem. Vždy zahřívejte motor, a to i v teplém letním období.
▼ 9650 % Upoutávka Jízda s prázdným přívěsem.
▼ 9650 % Střešní nosič s nákladem Když je kufr umístěný na střeše auta maximálně zatížený. Takový kufr je potřeba zatěžovat na minimum, pokud možno, ekonomičtější by bylo přesunout některé věci do zadního kufru.
Zajímavé:
Co je známo o Škodě Superb Resailing 2019.

• U vozidel KIA výrobce vždy uvádí doporučené palivo na vnitřní straně víčka palivové nádrže, před tankováním jej zkontrolujte.

• Použití paliva s vyšším oktanovým číslem místo nízkooktanového paliva způsobí menší poškození motoru než naopak.

• Vyhněte se jízdě na prázdnou nádrž, zvyšuje to riziko detonací z chudé směsi vzduchu a paliva a také vystavuje palivové čerpadlo zbytečnému opotřebení.

• Výrobci paliv používají marketingové triky k propagaci vysoké oktanové spotřeby paliva, ale ve skutečnosti oktanové číslo a přísady v benzínu slouží k jinému účelu.

• Pokud na čerpací stanici přijela cisterna, pak se v tuto chvíli nevyplatí tankovat na čerpací stanici. Při vypouštění paliva v nádržích čerpacích stanic stoupá veškerý sediment, který po natankování ucpe palivový filtr auta.

• Snažte se používat vždy stejnou důvěryhodnou čerpací stanici s kvalitním palivem, obvykle doporučeným prodejcem vozů KIA ve vašem okolí.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button