ŠkodaŠkoda Rapid

Je Škoda levná značka?

Zajímavý příběh je s českou automobilovou značkou ŠKODA v Rusku. Kupující si jej dobře pamatoval ze zemí socialistického tábora a vnímal jej jako cenově dostupný. Po vstupu do koncernu Volkswagen Auto začala ŠKODA vyrábět velmi kvalitní a cenově dostupné vozy.

Nebo spíše toto: vozy ŠKODA vždy patřily do středního cenového segmentu, ale postupně se ustálily na jeho horní hranici. Například cenově nejvýhodnější ŠKODA třídy B, ŠKODA RAPID, je svou cenovkou před svými nejbližšími konkurenty z koncernu Hyundai/KIA nebo Renault.

Tato skutečnost dlouho zůstávala vážnou překážkou pro rozšíření prodeje značky v Rusku. SKODA RAPID je skutečně dobrá pro každého, ale museli jste si za ni připlatit. A ať lidé pochopí, že to opravdu stojí za peníze a dává víc než ostatní, ale v segmentu levných aut se pro kupujícího počítá každý rubl.

Koupit vůz ŠKODA levně?

Jak tento problém vyřešili marketéři ŠKODA? Snížili jste ceny? Bohužel, v současné ekonomické realitě je to nemožné. Našli mnohem elegantnější řešení, díky kterému byla jediná nízkonákladová ŠKODA cenově docela konkurenceschopná.

Poprvé se ŠKODA RAPID na ruském trhu objevila v roce 2014. Sedm let pro moderní auto je dostatečná doba na vydání nové generace modelu. Český koncern se rozhodl, že je čas aktualizovat svůj kompaktní městský liftback a v první polovině roku 2019 představil druhou generaci.

O aktualizaci, ke které došlo níže, budeme hovořit podrobněji a nyní budeme hovořit o tom, jak se náklady na SKODA RAPID přiblížily svým hlavním konkurentům. Výrobci aktualizovali vůz, podařilo se jim udržet cenu, zatímco konkurenti nadále rostli.

Zajímavé:
Kde je solenoidové relé startéru umístěno na Škodě Fabia.

S přihlédnutím k rostoucí inflaci a neustálému zvyšování cen nových vozů se ukázalo, že nákup aktualizovaného vozu ŠKODA je ve srovnání s ostatními levný. A i když česká značka už dávno nepatří do segmentu levných aut, cena nového RAPIDu dobře zapadá do nabídky městských modelů třídy B.

«SKODA RAPID» druhé generace

Takže to, co se dnes prodává pod názvem „rozpočtová ŠKODA“ — pojďme se blíže podívat na technické vlastnosti a vybavení nového RAPID. Nejlevnější ŠKODA se změnila zevnitř i zvenku, přičemž si zachovala svou rozpoznatelnost a zářivý charakter.

ŠKODA ukázala svou lásku k stírání hranic tříd na příkladu RAPID. Auto je dostatečně velké na to, aby vypadalo směrem ke třídě C, ale jeho celkové rozměry se oproti předchozí generaci nezměnily. Prostě čeští inženýři vědí, jak z každého milimetru prostoru vymáčknout maximum.

Druhá generace ŠKODA RAPID je vybavena novými trojúhelníkovými světlomety, které jsou k dispozici v halogenové nebo xenonové verzi v závislosti na konfiguraci. Spolu s velkou maskou chladiče dodávají modelu zcela nový vzhled. Podběhy kol se staly výraznějšími a podél dveří se objevil pěkný reliéf. Charakteristická zadní světla ve tvaru držáku jsou minulostí – nyní jsou to tenké trojúhelníkové světlomety, jako u modelu KODIAK. A kufr je uzavřen charakteristickým víkem Spaceback.

Auto vypadá velmi stylově a klasicky, ani vás nenapadne, že je to levná ŠKODA. Interiér také nevytváří dojem levného vozu: firemní design ve stylu VAG, dokonalá montáž, vysoce kvalitní dokončovací materiály. Sedadlo řidiče je promyšlené a ergonomické: sedadla jsou nastavitelná a mají dobrou boční oporu, přístrojová deska je příjemná na pohled a dobře čitelná, ovládání systémů vozu je intuitivní.

Kabina má atmosférické osvětlení, palubní počítač a audiosystém – Amundsen, Bolero, Blues nebo Swing, podle konfigurace. S elektronickými asistenty řidiče je řízení pohodlnější a bezpečnější a řešení z řady Simply Clever vám pomohou cítit se, jako by váš vůz byl váš přítel. Zde je pro vás levná ŠKODA.

Nová ŠKODA RAPID se do Ruska dodává bez alternativního pohonu předních kol a se třemi zážehovými motory:

atmosférický motor s přímým vstřikováním paliva 1.6 MPI 90 k. S. a 110 l. S.;
přeplňovaný motor s distribuovaným vstřikováním 1.4 TSI 125 k. S.

S těmito motory jsou spárovány 5- a 6-stupňové manuální převodovky, 6-stupňová automatická převodovka a robot DSG-7, který je dodáván s motorem 1.4 TSI.

Po aktualizaci nejlevnější ŠKODA rozšířila svou řadu výbav: nyní je spolu s obvyklými Active, Ambition a Style v prodeji základní verze Entry. Výchozí konfigurace je založena na juniorském motoru 1.6 MPI s výkonem 90 koní. S. spárován s manuální převodovkou a jak se konfigurace rozrůstají, výběr párů pohonných jednotek se rozšiřuje.

Kromě toho se rozrůstá seznam dostupných možností výbavy vozidla, včetně kožených vložek v interiéru a nejnovějšího multimediálního systému s displejem Maxi Dot, stejně jako klimatizace Climatronic, chlazené odkládací schránky a litých kol Matone 6J x 15 s Pneu 195/55 R15.

Značka Škoda bude vyrábět pouze levné vozy

Škoda bude vyrábět pouze levné vozy

Tcc_changan

Koncern VW v blízké budoucnosti přehodnotí pozici značky Škoda. S největší pravděpodobností bude tato značka vyrábět výhradně levné vozy, které se budou prodávat hlavně v chudých zemích východní Evropy, uvádí automobilová publikace Automotive News Europe.

Německá rošáda

Značka Škoda je v povědomí ruských motoristů levnější, ale stejně kvalitní alternativou vozů Volkswagen. Česká auta přitom nelze nazvat jednoduše zjednodušenými kopiemi, mají svůj osobitý styl, díky kterému má značka obrovskou armádu věrných fanoušků. Zde se ale nabízí logická otázka: proč kupovat Volkswagen, když si můžete koupit levnější Škodu?

Koncern Volkswagen se rozhodl tuto disonanci odstranit revizí pozice svých značek na trhu. Nyní se tedy Škoda stane značkou, pod kterou se budou vyrábět výhradně levné vozy. Španělská značka Seat je předurčena k prestižnějšímu osudu, bylo rozhodnuto ji umístit jako výrobce „charismatických“ vozů.

Levné vozy Škoda

Co by měli fanoušci značky očekávat?

Za prvé, tyto změny ovlivní cenu automobilů. To, že je Škoda nyní budgetovou značkou, ji samozřejmě nezlevní, ale porostou náklady na vozy Seat. Podle šéfa automobilové strategie koncernu Volkswagen Michaela Josta musí být Seat o krok nad Škodou, aby mohl konkurovat italské značce, jako je Alfa Romeo. Na vrcholu této německé pyramidy cool by byl Volkswagen.

Pokud se firma nerozhodne zlevnit výrobu Škody, aby obsadila nižší segment, kterému vládnou Korejci a Francouzi, pak se pro fanoušky značky prakticky nic nemění. Jinak si budete muset koupit dražší Seat nebo si našetřit na Volkswagen. Jak brzy k těmto změnám dojde, zatím není známo.

Při použití jakýchkoli materiálů aktivní odkaz na DRIVENN.RU

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»