Volkswagen passat b6

Jak funguje passat b6 2.0 150 hp?

Problémy Volkswagen Passat B6 – stojí za to koupit „němce“

Všechny články Novinky Autocode Life hacks pro kupující Testovací jízdy Auto novinky Video Automarkety Různé Koupit za xxx rublů Recenze ojetých aut Life hacky pro prodejce Tiskové zprávy Hodnocení Recenze majitelů Konfrontace modelů

4. února 2019, 07:13 0 68978

Auto

Volkswagen Passat B6 se vyráběl v letech 2005 až 2010. Sešli jsme se s majitelem Passatu z roku 2005, abychom o voze zjistili vše z první ruky.

Motor a podvozek

motoru

Passat má mnoho motorových úprav – benzinových i naftových. Ale na sekundární straně je běžnější přeplňovaný 1,8 litru s výkonem 152 koní. S. a atmosférický 2,0 litr pro 150 „koní“. Jsou zlatou střední cestou z hlediska točivého momentu a optimální spotřeby paliva. Například 2,0 litr spotřebuje ve městě jen 12 litrů.

Dostupné převodovky jsou 6-stupňové manuální, 6-automatické a robotizované. „Automatický“ je o něco běžnější než „manuální“. Na webu avto.ru je z 1600 800 inzerátů zveřejněných v době psaní tohoto článku 495 automatických převodovek a XNUMX manuálních převodovek.

Podvozek je pro tuto třídu standardní. Vpředu jsou vzpěry MacPherson a vzadu víceprvkové nezávislé zavěšení. Obecně je auto vyvážené z hlediska plynulosti. Přes výmoly a hrboly jde pružně, ale ne příliš drsně.

Nikolay: „Při nákupu jsem zvolil atmosférický motor bez turbíny. Četl jsem recenze, že turbína má omezené zdroje a vyžaduje další investice do údržby. 2,0 litru jezdí celkem svižně. Zrychluje na stovky za méně než 10 sekund. A málo spotřebuje.“

Zajímavé:
Jak resetovat chyby na volkswagen passat b6.

Dekorace interiéru

Majitelé milují B6 pro jeho ergonomický interiér. Uvnitř je mnoho zásuvek a přihrádek:

 • dva uzamykatelné držáky nápojů;
 • držák nápojů, který vyčnívá ze středového panelu;
 • obrovská přihrádka pod loketní opěrkou, chlazená klimatizací;
 • chlazená schránka na rukavice;
 • přihrádka vlevo od volantu;
 • pohodlné přihrádky ve dveřích.

Ty mají místo pro láhev s pitím a ve dveřích řidiče je přihrádka na deštník s odtokovým kanálem.

salon

Sedadla mají výraznou boční podporu. Při ostrých manévrech se nepřetočíte do stran. Sedadla jsou elektricky nastavitelná a lze měnit výšku. Na zadních sedadlech se pohodlně usadí tři lidé. Na předních sedadlech je místa dost, takže se kolena neopírají o opěradla sedadel.

Standardní rádio čte disky MP3, protože nemá USB. Ale zvuk je skvělý! Šest standardních reproduktorů dobré kvality odvádí svou práci.

Kufr pojme 565 litrů nákladu. Součástí je několik kufrů a tašek a v zimě můžete přepravovat dětskou sněžnou koloběžku. Pokud sejmete opěradlo, získáte asi 190 cm prostoru.

kufr

Tlačítka a ovládací prvky jsou pohodlně umístěny. Nemusíte se natahovat a pamatovat si jejich polohu po dlouhou dobu. Jedinou nepříjemností je elektronická parkovací brzda (ruční brzda). B6 nemá obvyklou rukojeť, která je umístěna vpravo od řidiče. Tato funkce je realizována pomocí velkého tlačítka P umístěného na volantu vlevo od řidiče.

Elektronická brzda umožnila inženýrům implementovat funkci Auto Hold (automatický přidržovací systém vozidla). Pomáhá automaticky zaparkovat a sundat auto z ruční brzdy, což je pohodlné při jízdě do kopce. Funkce se aktivuje přídavným tlačítkem a aktivuje se, když jsou zavřené dveře řidiče a všichni cestující jsou připoutáni bezpečnostními pásy.

Nikolay: „Celkový vzhled interiéru je solidní. Plast na horní straně panelu a dveří je měkký a nepodléhá poškození. Vnitřní sestava je vysoce kvalitní. V autě nejsou žádné vrzání. Kryt ovládacích tlačítek je ale slabý. Po 13 letech je již jasné, že například tlačítko pro otevírání okénka řidiče se hodně opotřebovalo. Spínač světlometů má také poškozený symbol.“

Zajímavé:
Odkud se bere plus na řídicí jednotce passat b6.

Výbava, možnosti, funkce

salon

„Passat B6“ má mnoho konfigurací. V závislosti na verzi vybavení zahrnuje:

 • šest airbagů;
 • plné napájecí příslušenství;
 • vícekolová;
 • multimédia s displejem a navigací;
 • klimatizace;
 • Tempomat;
 • xenonové světlomety;
 • kombinovaný interiér kůže/Alcantara s koženým volantem a převodovkou.

Obecně je sada možností pro Passat B6 stejná jako pro vozy střední cenové kategorie. Sada funkcí je ale jedinečná

Nikolay: „Klíč řidiče je skládací v jednom monobloku se třemi tlačítky: odemykání/zamykání centrálního zamykání a otevírání kufru. Pokud ale stisknete a podržíte tlačítko pro odemykání dveří, všechna boční okna se stáhnou. Tlačítko zámku dveří podle toho zavře okna. Je to maličkost, ale někdy se hodí, pokud jste již odešli a vzpomněli si na zapomenuté otevřené okno.

Uvnitř kufru je madlo pro odjištění víka zevnitř. Díky ní se člověk náhodně zapomenutý v kufru bude moci dostat z „přepadení“ sám. Jen vtip, ale člověk nikdy neví.

Vůz má také asistenční systém pro změnu jízdního pruhu. Pokud nakloníte knoflík směrových světel doleva nebo doprava, žlutá světla třikrát zablikají. Po změně jízdního pruhu není nutné ručně vypínat blinkry.

Auto

Stěrače mají kromě mnoha provozních režimů jednu užitečnou funkci. Pokud chcete vyčistit čelní sklo „nemrznoucí kapalinou“, klimatizace se přepne do režimu nasávání vzduchu z prostoru pro cestující, aby se do kabiny nedostaly nepříjemné pachy nemrznoucí kapaliny.

V kufru je 12V zapalovač, pro cestující vzadu je k dispozici zásuvka 220 V s 150W měničem. To stačí k nabíjení notebooku nebo sledování DVD přehrávače. Jak vidíte, salon má vše pro pohodlí lidí.

Další vzácnou tovární funkcí je schopnost „rozsvítit se“ z baterie jiného auta, když je vaše vybitá. Vysokonapěťová ochrana zabraňuje poškození hlavního počítače Passatu. Obvykle závod takové manipulace zakazuje.“

Zajímavé:
Jak zapnout klimatizaci passat b6.

To jsou takoví pedantští Němci! Vše je zajištěno, kalkulováno a srozumitelné!

Problémy „Volkswagen Passat B6“

Auto

Auto je dobré pro každého, ale musíte být připraveni na zvláštnosti jeho údržby:

 • Motor 2,0 l má tendenci spotřebovávat olej během servisního intervalu. Ale obvykle ne více než 2-3 litry na 10 tisíc km.
 • Turbína vypadne každých 150 tis. Nový originální bude stát asi 50 tisíc rublů. Smlouva od demontáže – 15tis.
 • Automatické převodovky nejsou odolné. Při 200-250 tisíc najetých kilometrech může náhle selhat. Ze stejného důvodu se lidé bojí vzít si „robota“.
 • Spalovací motor bez zjevné příčiny ve velkých mrazech (pod -25 stupňů) špatně startuje a interiér se zahřívá pouze za jízdy.
 • V mrazu selhává i elektrika. Zámek kufru a dvířka palivové nádrže se nemusí otevřít. Postiženy jsou také pohony elektronické ruční brzdy. Jeden stojí asi 10 tisíc rublů. na jednom kole. Občas, dokud se interiér neohřeje, přestane fungovat tlačítko ruční brzdy v kabině.
 • Mnoho náhradních dílů, stejně jako pro všechny „Němce“, je dodáváno pouze v originále a za nadsazené ceny. Například sací potrubí stojí 40 tisíc rublů.

Ve službách je model považován za komfortní třídu a za práci si účtují více peněz než za levné zahraniční auto.

Nikolay: „Své auto musíte nechat opravit v dobrém servisním středisku nebo ještě lépe od mechanika, kterého znáte. Auto má mnoho funkcí, které mohou garážoví mechanici přehlédnout. Ale přesto mě údržba s výměnou oleje, filtrů a podložek nikdy nestála více než 7–10 tisíc rublů. To zahrnuje komponenty a práci. Je lepší starat se o „němce“ a neriskovat řemeslnou údržbu. Jinak to bude stát hodně peněz.“

Zajímavé:
Kde je bluetooth konektor modulu passat b6.

Náklady na Volkswagen Passat B6

Průměrné náklady na Passat B6 se pohybují od 437 do 492 tisíc za 9-10 let starý model:

stůl

Ruční model 2005 litru z roku 2,0, přesně stejný jako Nikolai, bude stát 450 tisíc rublů:

prodej

A za 555 000 rublů se prodává novější verze – 2010, 1,8 litru s automatickou převodovkou a s „plným plněním“:

Auto

Netechnické „vředy“ aut

Nakonec jsme zkontrolovali historii Nikolaiova auta prostřednictvím služby Autocode. Poté požádali o vyjádření k některým bodům:

kontrola auta

Auto má čtyři nehody, má omezení dopravní policie a duplicitní titul.

Nikolay: „Chytil jsi mě. Nehoda se stala v roce 2013. Auto bylo „přestavba“ a vzal jsem ho částečně zrestaurované. Pak jsem dal auto do pořádku. Koupil jsem ho vědomě, za cenu pouhých 30 % tržní hodnoty. Vůz byl zrestaurován do stavu blízkého ideálu a nezaznamenáte žádné přelakování karoserie, žádné svářečské práce nebo rovnání. Prodej zatím samozřejmě neplánuji. A pokud ano, teď nehodu určitě uvedu v oznámení. Před Autokódem nemůžete nic skrýt!“

Autor: Maxim Golenetskikh

Co si myslíte o Volkswagenu Passat B6? Napište o tom do komentářů níže.

Co je špatného na VW Passat B6 2.0 FSI?

„Chci si koupit VW Passat B6 2.0 FSI s manuální převodovkou. Řekněte nám o provozních funkcích, ceně náhradních dílů, výhodách a nevýhodách této úpravy.“

Než

20. června 2014 8:10

Ivan Kriskevič

Na jednu stranu nelze 2,0litrový FSI vybavený systémem přímého vstřikování označit za zcela bezproblémový (více níže). Jaká je ale alternativa v případě Passatu B6? „Nejnákladnější“, „nejlevnější“ a „udržovatelný“ 1.6 MPI s distribuovaným vstřikováním paliva o výkonu 102 koní. těžké auto střední třídy nevyhovuje. A pro přeplňované TSI existuje další rizikový faktor v podobě turbíny a vysoká spotřeba oleje kvůli plýtvání.

Zajímavé:
Jak rozebrat zadní polici na passat b6.

Takže 2,0litr FSI a i v kombinaci s celkově bezproblémovou „mechanikou“ (ve srovnání s Tiptronic a ještě více DSG) je pokud ne nejlepší, tak rozhodně ne nejhorší varianta z hlediska provozních nákladů , pokud si vyberete z benzínových verzí modelu. Je však třeba si uvědomit, že tento motor je samozřejmě náročný na kvalitu paliva a motorového oleje. Takže současný technický stav je do značné míry důsledkem toho, jak se k vozu předchozí majitel choval a jaká paliva a maziva používal.

Potenciálně problematická místa motoru zahrnují ventil recirkulace výfukových plynů, vstřikovače paliva („ošetřené“ čištěním a ve zvláště pokročilých případech výměnou) a zapalovací cívky, které však trpí předčasnou výměnou zapalovacích svíček. U vozů z prvních let výroby byly zaznamenány problémy s obtížnými studenými starty při nízkých teplotách.

Šestistupňovou manuální převodovku lze považovat za obecně bezproblémovou, ovšem za předpokladu dodržení požadované hladiny oleje a ta může klesat prosakujícími těsněními (u pojízdných aut). Značný počet najetých kilometrů, zejména charakteristické pruhy na karoserii, je tedy důvodem ke kontrole hladiny oleje v krabici.

Co se podvozku týče, je na čase si připomenout, že na rozdíl od svého předchůdce používá Passat B6 v předním zavěšení vzpěry McPherson, ale vzadu je víceprvkové. Za nejslabší části je třeba považovat nejen vzpěry stabilizátoru, ale také silentbloky předních ramen nápravy a také horní podpěry předních vzpěr. Oba a třetí však stojí poměrně dost peněz, takže se pozastavení není třeba „bát“.

S věkem však mohou nastat elektrické problémy (mezi nejnepříjemnějšími překvapeními zaznamenáváme selhání klimatizace, centrálního zamykání a elektrické parkovací brzdy). No a co se týče karoserie, vozy prvních let výroby se vyznačují problémem odolnosti laku vůči mechanickému poškození, ale i tvorbě třísek a odlupování laku, což má v našich klimatických podmínkách za následek vznik lokálních ohnisek koroze.

Zajímavé:
Co znamená chyba p2101 pro volkswagen passat b6.

Obecně, stejně jako mnoho jiných moderních modelů, se Passat B6 ukazuje jako ne tak odolné a opravitelné auto jako jeho „dědeček“ B3/4. To znamená, že důkladná diagnostika vozu před koupí je nejen žádoucí, ale vlastně nezbytná. Pečlivě byste si měli prohlédnout karoserii, zkontrolovat funkčnost palubní elektroniky a ujistit se, že je v pořádku motor, zejména jeho palivové vybavení. Dobře vybraný vůz může věrně sloužit řadu let, samozřejmě při další péči a používání kvalitních paliv a maziv.

Ivan KRIŠKEVIČ
ABW.BY

Máte otázky? Máme odpovědi. Témata, která vás zajímají, odborně okomentují buď specialisté, nebo naši autoři – výsledky uvidíte na webu abw.by. Dotazy posílejte na adresu vopros@abw.by a sledujte stránky

Chcete-li nahlásit chybu, zvýrazněte text a stiskněte Ctrl + Enter

Přihlaste se k odběru ABW a přečtěte si novinky dříve než kdokoli jiný!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button