Volkswagen passat

Jaký je automatický parkovací systém u passatu cc

Intuitivní parkovací asistent vám pomůže bezpečně manévrovat vpřed a vzad při paralelním nebo kolmém parkování, a to i ve stísněných prostorech. Díky Park Assist nemusíte ztrácet čas hledáním a výběrem parkovacího místa. Ultrazvukové senzory budou detekovat blízkost pro řidiče neviditelných překážek a pomohou zabránit možnému poškození vozu v obtížných podmínkách parkování.

Model Volkswagen se systémem Park Assist

Modely Volkswagen s parkovacím asistentem

Systém Volkswagen Park Assist je standardem u řady modelů, jako jsou Passat, Tiguan, Jetta, Touareg (Business, Exclusive, R-line).

Jak funguje parkovací systém?

Vůz Volkswagen s parkovacím asistentem

Jedním z hlavních problémů, kterým čelí mnoho řidičů při parkování, je zjistit, zda je pro daný manévr dostatek místa. Parkovací asistent to provede automaticky po aktivaci systému na palubní desce. Park Assist k tomu využívá kamery a ultrazvukové senzory instalované po obvodu vozu. S jejich pomocí parkovací asistent zjišťuje, zda je dostatek volného prostoru pro bezpečné manévry. Parkovací asistent pak převezme řízení, zatímco řidič pouze sešlápne pedál plynu a brzdy.

Design systému Park Assist

Inteligentní parkovací systém Park Assist

 • Řídicí blok.
 • Ultrazvukové senzory.
 • Displej a ovládací panel.
 • Výkonná zařízení.

Každý prvek automatizovaného systému plní specifickou funkci. Kompaktní ultrazvukové senzory instalované v předním a zadním nárazníku, na bocích vozu, sledují vzdálenost až 1,5 metru před a za vozem.

Při své práci využívají principu echolotu k detekci překážek a určování jejich vzdálenosti od auta. Odraz radarových signálů analyzuje počítač systému a rychle určí blízkost překážek a poskytne řidiči vizuální a zvukové signály.

Zajímavé:
Kde je ovládání dosahu světlometů pro Passat 5.

Akce řidiče

Ovládání parkovacího asistenta pomocí volantu

 • Parkovací asistent se aktivuje stisknutím tlačítka. Pro nalezení volného parkovacího místa pomocí parkovacího asistenta je nutné jet s vozidlem přímo po vozovce rychlostí do 40 km/h ve vzdálenosti 0,5 až 1,5 m od okraje vozovky.
 • Díky ultrazvukovým senzorům systém určí vhodnou velikost prostoru, porovná ji s rozměry vozu a upozorní na to řidiče. Systém vybere parkovací místo požadované velikosti na straně silnice označené odbočkou. Pokud zvolené parkovací místo řidiče uspokojí, potvrdí svou volbu na dotykové obrazovce.
 • Systém informuje řidiče o nezbytných akcích: zařadit zpátečku nebo jako první (při pohybu vpřed). Po zařazení požadovaného rychlostního stupně systém ovládá volant a řidič ovládá manévrování pomocí plynového a brzdového pedálu.
 • Očekávaná trasa parkování se zobrazuje na multifunkčním displeji. V případě potřeby může řidič zasáhnout do procesu parkování nebo jej přerušit. Po dokončení parkovacích manévrů zazní vizuální nebo zvukový signál.

Výhody parkovacího asistenta

Obsluha systému Park Assist při parkování auta

 • Inteligentní parkovací systém vám pomůže rychle a snadno zaparkovat i na omezených místech. Předchází se tak dopravním zácpám a snižuje se riziko nehod. Parkovací asistent dokáže ukončit neúspěšné pokusy řidiče zaparkovat na zvoleném místě.
 • Umožňuje ušetřit místo pro ostatní auta, což je důležité zejména na rušných parkovištích a hustém provozu.
 • Výrazná úspora času. Proces výběru, výpočtu a optimální trajektorie trvá až 20 sekund.
 • Snižuje na minimum pravděpodobnost poškození vlastních nebo jiných vozidel nacházejících se v bezprostřední blízkosti.
 • Snižuje počet mrtvých úhlů kolem vozu a zvyšuje úroveň bezpečnosti při parkovacích manévrech.
 • Vizuální a zvuková upozornění systému vám pomohou rychle reagovat na situaci.
 • Možnost kdykoli převzít kontrolu nad vozem.

Park Assist je spolehlivý asistent pro řidiče v jednoduchých i složitých situacích parkování. Usnadňuje každodenní život a zajišťuje bezpečnost na silnici a pomáhá vám rychle a snadno zaparkovat vůz i ve stísněných prostorách stisknutím tlačítka.

Zajímavé:
Jak upravit snímač hladiny oleje passat cc.

Park Assist systém (parkování auta)

Rostoucí počet vozidel na ruských silnicích způsobuje nejen nekonečné dopravní zácpy. Velké množství aut ztěžuje dopravu a způsobuje nehody.

Vozidlo může být poškozeno nejen nehodou, ale i nehybným stáním na volném parkovišti. Pro řidiče není snadné najít volné místo, ale ještě těžší je do něj „vmáčknout“ své auto. Pokud ale řídí Volkswagen, pak mu pomůže elektronický asistent systému aktivní bezpečnosti „Park Assist“.

V takových podmínkách parkování je těžké nepoškodit sousední auta. Opatrné parkování není jednoduché ani pro zkušeného řidiče.

Systémem Park Assist jsou dnes vybavena vozidla Volcswagen Golf, Passat B8, Passat SS, Tiguan, Jetta, Touareg. Při provozu autopilota nebyly zjištěny žádné nedostatky.

Princip činnosti

Systém Park Assist je spolehlivým asistentem při parkování. Jeho provoz se aktivuje stisknutím tlačítka na panelu odpovídajícímu názvu „autopilot“. Po nastartování asistent automaticky vyhledává volné (vhodné místo) místo na straně vozovky označené odbočkou. Vyhledávání polohy se provádí pomocí vestavěných palubních senzorů (ultrazvukového typu). Vypočítají plochu volného prostoru a porovnají ji s rozměry vozidla.

Pokud vyhledávání a výpočty ukazují, že je dostatek místa, auto začne parkovat. Systém také najde bezpečnou jízdní dráhu, po které musíte jet, abyste nepoškodili sousední auta. Co je úkolem řidiče? Včas sešlápněte plyn a brzdu.

Pozornost! Elektronický asistent Park Assist není stejný jako systém Park Pilot!

Zařízení

Ovládací mechanismus „Park Assist“ se skládá z následujících fází:

 • aktivace – provádí řidič;
 • nalezení parkovacího místa a výpočet jeho souladu s rozměry vozu – provádí „Park Assist“;
 • parkování – společná práce elektroniky a řidiče;
 • vypnutí „Park Assist“ provádí řidič.

Co když není dostatek místa?

Volkswagen nedávno systém vylepšil. Nyní autopilot pomůže řidiči zaparkovat auto na minimální dostupné místo. Pokud Park Assist vypočítal plochu parkovacího místa a zjistil, že se tam automobil fyzicky vejde, opatrně jej zaparkuje. Manévry v takových podmínkách mohou vyžadovat několik jednoduchých manévrů, a proto musí řidič pečlivě sledovat rychlost vozidla.

Zajímavé:
Co je passat cc.

Bezpečnost a spolehlivost systému je dána tím, že řidič může snadno převzít kontrolu nad vozem v případě nouze nebo změny prostředí. Vylepšené verze „Park Assist“ pomáhají nejen zaparkovat auto, ale také jej bez problémů dostat z parkoviště.

Výhody a nevýhody:

 • multifunkční monitor Plus – umožňuje sledovat situaci a včas reagovat;
 • zvukové výzvy;
 • schopnost kdykoli převzít kontrolu nad zařízením;
 • úspora času – během několika sekund je provedeno vyhledávání, vypočtena plocha a optimální dráha. Proces trvá až 20 sekund;
 • snížení procenta dopravních nehod.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button