ford focus 3

Jak odstranit tiché bloky v přední části Ford Focus 3

každý. Kdo změnil všechny tiché bloky na Focus 3? kolik to stálo včetně výměny? A co je nejlepší změnit, společně s pákami najednou nebo jen

Dobrý večer všem. Kdo změnil všechny tiché bloky na Focus 3? Můžete mi prosím říct, kolik to stojí včetně výměny? A jak to nejlépe změnit, společně s páčkami najednou nebo jen silentbloky?
Děkujeme všem, kteří pomohli!

Keuf

Nový člen

U srpovitých a podélných je lepší měnit páky samotné, výměna Silent bloků dlouho nevydržela, ale u velkých jsem měnil Silent bloky, protože samotná páka je velmi drahá

Hawkmen

Nový člen

Mám vyměnit zadní ramena?
Co kouříš, strýčku?
Motýli se podélně mění.
Srpy a kosti sestaveny.

Shaggit

Nový člen

Pravděpodobně zaměněno s kostmi. Nebo byli motýli stlačeni ve špatném rohu

FreeZeer

Nový člen

Myslel jsem ty malé uprostřed

4UMKaE_bxfI.jpg

Kritika

Nový člen

velmi informativní informace, malé uprostřed.

Zajímavé:
Jak svařit spodní část Ford Focus 3.

vlad_abbat

Nový člen

Jak velké potlačování stačilo na pružinové? A jaké jsi použil tlumiče?

zigor

Nový člen

RBi běží už rok

zigor

Nový člen

pressoaal pružinová značka už si nepamatuji 35 zatím běželo vše v pořádku

RumBlik

Nový člen

to mě dělá šťastným. Samozřejmě ne 250, jako původní, ale alespoň se nerozpadají po 10 tisících.

Sergej Maslennikov

Nový člen

Mluvím o zadním odpružení, přední jsem neměnil, nevím co a jak

Michail Darmenko

Nový člen

Pro autora, nebuďte líní, podívejte se na Drive 2, je tam spousta informací.
Zaměřte se na svůj rozpočet a stav ramen a také celkový stav odpružení.
Páky nejsou nejdražší, pozor na podpěry a tlumiče.
Nezapomeňte zkontrolovat stabilizátor

Dmitrij Koketkin

Nový člen

Kosti a srpy (pokud jsou srpy odlité) lze lisovat. Ale je toho tolik kurva, že je snazší vyměnit.
Odpružený pouze jako celek, nebo navařením silent na hrot a velmi špatně se lisuje

Dmitrij Melnikov

Nový člen

Na předních páčkách ty přední vydrží hodně dlouho, jen jsem měnil zadní silentbloky přední páky.
Zadní odpružení stále drží. Najeto 179tis.

Šťastný muž

Nový člen

4 zadní páky stály 27tis, spolu s ořechy 7tis + včetně odklonu

Korman

Nový člen

Lepší je samozřejmě měnit montáž pomocí pák. Teknorot nebo Mapko jsou poměrně levné. Mapko jsem si nainstaloval sám. Už je to asi 30k, zatím dobrý

Kvalifikovaná výměna zadních silentbloků Ford Focus 3 a komponent předního zavěšení Ford Focus

Silentblok je malá část, i když jeho struktura je velmi jednoduchá, ale je velmi důležitou součástí zavěšení vozu, a to jak jeho přední, tak zadní komponenty. Z angličtiny lze název tohoto prvku přeložit jako „tichý detail“, což plně odpovídá jeho účelu.

Zajímavé:
Jak vypustit vodu z nádržky ostřikovače ford focus 3.

Silentblok Ford Focus 3: účel a zařízení

Silentblok patří do kategorie pantů, ale nejsou v něm žádné pohyblivé součásti. Jedná se o krátkou gumokovovou trubku a její pohyblivost je zajištěna elasticitou pryže a pružností oceli. Tento díl při svém provozu neustále zažívá vícesměrné tlakové a tahové namáhání, což v konečném důsledku vede k jeho opotřebení (na rozdíl od jiných automobilových závěsů, jejichž hlavním nepřítelem jsou třecí síly). Tyto prvky jsou umístěny mezi díly zavěšení – ramena a stabilizátory vozu – a slouží k tlumení vibrací, které se přenášejí z jednoho prvku na druhý. Jednoduše řečeno, silentbloky vyhlazují složky vibrací s nízkou amplitudou, které vznikají při pohybu vozu v důsledku nerovného povrchu vozovky. Tyto prvky odpružení jsou celkem minimálně čtyři – na každém kole jeden. A u Focusu jich je ještě více. To obecně nejen zvyšuje elasticitu odpružení vozu, ale také zvyšuje životnost každé jeho součásti.

POZNÁMKY V MARGINÁLU. Úplně na stejném principu fungují i ​​automobilové prvky jako uložení motoru (tyto díly jsou však většinou gumové bez kovového rámu). Navíc: plní stejnou funkci – chrání karoserii před vibracemi motoru s nízkou amplitudou.

Není náhodou, že jsme zmínili uložení motoru: pokud selžou, zvyšuje se zatížení silentbloků. Musí také odvést práci vadných dílů. A naopak: když tiché bloky ztratí svou elasticitu, zatížení polštářů se zvýší. V důsledku toho se zdroje posledně jmenovaných výrazně snižují. Zde je příklad toho, jak selhání jedné části automaticky znamená selhání ostatních. Proto závěr: včasná diagnostika a výměna silentbloků Ford Focus 3 vám ušetří čas, nervy a peníze.

Jak často bude potřeba vyměnit silentbloky Ford Focus 3?

V souladu s tím vyvstává legitimní otázka: jak často by se to mělo dělat. Ale odpověď na ni bohužel neexistuje. Protože životnost těchto dílů nezávisí na jednom, ale na řadě faktorů, včetně:

  • Styl jízdy majitele. Je logické, že při prudkých akceleracích a stejně prudkém brzdění budou všechny prvky odpružení vozu vystaveny většímu zatížení než u opatrného řidiče. V souladu s tím tiché bloky bezohledného řidiče vydrží méně;
  • Provozní podmínky vozidla. Na nerovných a venkovských silnicích bude muset odpružení opět pracovat tvrději než na městských ulicích a ještě více při jízdě po dálnici. To vše se projeví na životnosti jeho součástí;
  • Kvalita samotných silentbloků a v první řadě elasticita a odolnost pryže těchto dílů. Bohužel tyto dvě vlastnosti jsou nepřímo úměrné. Takže za nejlepší produkty lze považovat ty, u kterých je nejoptimálněji dodržován poměr elasticita/odolnost proti opotřebení;
  • Ale i když auto stráví většinu svého života v garáži nebo na parkovišti, jeho silentbloky se stále opotřebovávají – jejich kovové součásti trpí korozí, pryžové zase změnami teplot a vlhkosti.
Zajímavé:
Jak připojit telefon k ford focus 3.

Potřeba instalace nových „tichých dílů“ je určena během diagnostického procesu odpružení vozidla, který musí být podle plánu údržby prováděn nejméně každých 15 tisíc km. najetých kilometrů

Pokud se budete řídit doporučeními uvedenými v uživatelské příručce k vozidlu, měla by být výměna tichých bloků Focus 3 provedena při každé třetí údržbě, to znamená po 45–50 XNUMX km. V této věci je však lepší věřit slovům servisního mistra. Nezapomeňte, že technická příručka je sestavena na základě průměrného vozu, nikoli pro váš konkrétní vůz. Mechanik, který uvidí, jak opotřebované jsou všechny komponenty odpružení vašeho vozu, poskytne informovanější doporučení.

POZORNOST! V uživatelských příručkách pro evropské a americké majitele focusů je tento údaj jiný a činí 100 tisíc km. A tady nejde o to, že by v Rusku montované fordy byly třeba horší než originální americké. Otázkou je kvalita našich silnic, jejíž stav Ford Motors Corporation nemůže nijak ovlivnit.

Výměna zadních silentbloků pro Ford Focus 3

Jak ukazuje praxe, častější výměna zadních tichých bloků Ford Focus 3 je pravidlem, z něhož jsou výjimky velmi vzácné. Tento stav je však pochopitelný: zatížení zadní nápravy automobilu, zejména předního, je vždy větší než přední. Proto mimochodem tvůrci Focusu dali přednost jeho závislému designu. A bezpečnostní rezerva těchto dílů, předních i zadních, je přibližně stejná.

Opotřebení těchto dílů se projeví následujícími příznaky:

  • Zvýšení vysokofrekvenční složky vibrací vozidla, které bude patrné jak pro řidiče, tak pro cestující;
  • Vzhled charakteristického klepání v oblasti zadní nápravy vozu. Toto klepání s největší pravděpodobností nebude konstantní a bude se objevovat pouze při překonávání menších silničních překážek a při zatáčení;
  • Snížená reakce vozu na jednání řidiče obecně: zhoršení dynamiky, smyk zadní části při ostrých zatáčkách atd.
Zajímavé:
Kde je Ford Focus 3 sestaven.

Pokud se však objeví jeden z těchto příznaků nebo několik, nespěchejte se závěrem, že tichý blok je vadný – všechny tyto příznaky mohou být důsledkem selhání jiných prvků zavěšení. Přesnou diagnózu může provést pouze specialista autoservisu po vizuální kontrole.

A přestože instalace těchto nových komponent není složitý postup, je také lepší svěřit ji technikovi čerpací stanice. Vylisování starých dílů a instalace nových dílů na jejich místo vyžaduje nejen určitou zkušenost, ale také dostupnost speciálního nářadí. Navíc je výhodnější provést tento postup, když je stroj instalován na výtahu než na inspekčním otvoru – v prvním případě bude zatížení vyměňovaného prvku minimální.

Výměna předních silentbloků pro Ford Focus 3

Stojí za zmínku, že výměna předních tichých bloků Ford Focus 3 se příliš neliší od podobného postupu na zadním zavěšení. Jediný rozdíl je v tom, že k těm předním se dostanete poněkud snadněji než k těm zadním. Proto tato operace trvá o něco méně času.

V tomto procesu však velitel bude muset částečně rozebrat zavěšení a v některých případech aktualizovat nejen část vyžadující výměnu, ale také některé její upevňovací prvky.

Mezi příznaky poruchy těchto částí je třeba poznamenat následující:

  • Vzhled klepání v oblasti předního zavěšení;
  • Nerovnoměrné opotřebení běhounu hnacích kol;
  • Zhoršení dynamiky a ovladatelnosti vozidla.

POZNÁMKY V MARGINÁLU. Relativně nedávno se objevily silentbloky, ve kterých je místo gumy použit polyuretan. Tento materiál, i když je o něco levnější, má vyváženější vlastnosti: je poměrně elastický a odolný. Mnoho odborníků se proto přiklání k výběru právě takových dílů.

Předpokládá se, že životnost polyuretanových pantů je několikanásobně delší než u pryžových. Nezapomínejte ale, že to vše platí pouze tehdy, když se bavíme o vysoce kvalitních produktech – ať už se jedná o silentbloky evropské, domácí, jihokorejské či dokonce čínské výroby. Proto bez ohledu na to, jak atraktivní mohou vypadat náhradní díly pochybného původu, bez ohledu na to, jak příjemná je jejich cena, je lepší je odmítnout.

Zajímavé:
Jak se píše ford focus 3.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button