ford focus 3

Jak vyjmout žárovku z Ford Focus 3 restyl

-Zveřejnění videa s tématem nehody, bez popisu nebo komentáře k němu.

-Porušujte pravidla webu.

-Vytvářejte příspěvky, které neodpovídají tématu komunity.

-Akordeony se nedoporučují (ignorování měřiče harmoniky se trestá flugegeheimen).

-Uvařte heřmánkový čaj v kostýmu žirafy.

Máme povoleno:

– Vytvářejte zajímavý obsah.

– V komunitě jsou povoleny video příspěvky chráněné autorským právem. Příspěvek musí obsahovat kromě samotného videa i popis toho, co se v něm děje. Příspěvky jménem kanálů YouTube budou také považovány za autorská práva.
– v komunitě jsou povoleny neautorské video příspěvky, pouze s popisem toho, co se ve videu děje.

– Účastnit se života komunity.

-Navrhujte témata pro příspěvky.

-V případě potřeby zavolejte administrátorovi nebo moderátorům komunity.

-Vyjádřete nápady na zlepšení automobilové komunity.

-Při komentování si představte koně.

VYMAZÁNO
Před 5 lety

Omlouvám se, nikdy jsem Forda nevlastnil, něčemu nerozumím, je to nějaká velmi obtížná akce nebo nějaké vesmírné tajemství?

rozšířit vlákno
Před 5 lety

Nechápu, proč je TS odmítnuto? Na 3. ohnisku to ještě bylo v pořádku, ale když v půl šesté dorazily druhé triky se žárovkami, roztopeným světlometem kvůli špatné instalaci fixu a utrženým uchycením, chtěl jsem všem dát výtisk návodu, jak vyměňte žárovky ve světlometu.
Mimochodem, je lepší ukázat, jak odstranit vrchlík na sedanu) Existuje mnoho lidí, kteří zlomí roh na křídle.

Zajímavé:
Jak nainstalovat víko kufru tlumiče na Ford Focus 3.

rozšířit vlákno
Před 5 lety

Sakra, napiš příspěvek o podvozku Dodge Nitro

Hloupí Američané, na Passatu je zástrčka na vnitřní straně světlometu, vyjmete ji, vytáhnete objímku, vyměníte žárovku, vložíte zpět a zavřete víčkem – je to.

rozšířit vlákno
Před 5 lety

Čistil jsi někdy sám škrticí klapku?

Podobné příspěvky
Před 6 dny

Pokračování příspěvku “Výprask kvůli záruční opravě nového čínského auta. Skandál. Takové dealery by měl znát celý Pikabu. Je to ostuda. „

Víte, co je překvapivé? Skutečnost, že lidé stále myslí, že napíšou, že je to všechno vina oběti a všechno je to lež.

Většinou jsem kupoval mírně ojetá auta. Jaký má smysl přeplácet? Ano, měl jsem zkušenost s nákupem dvou nových aut. Myslel jsem, že je to snadné, protože máte peníze, můžete si objednat auto, které chcete, vyměnit své a jezdit pro radost. Také záruka.

Nebylo tomu tak.

Za prvé, to, co jsem chtěl od několika modelů, se v Moskvě neprodávalo. V jiných městech bylo několik možností. Určité barvy a špičkové konfigurace.

Za druhé, no, objednáte, čekání je půl roku. Severní vojenský okruh ještě neexistoval a v Rusku to všechno bzučelo bez jelení zvěře.

Třetí. Stále můžete normálně obchodovat zpět. Abyste neprodali své auto za drobné, které pak jejich překupníci okamžitě vytlačí z autobazaru.

Za čtvrté. S plnou hotovostí se slušnou rezervou vám nechtějí prodat auta. K tomu vám dají morous extras v podobě síťky v nárazníku s rezavými šrouby od Leroye Merlina, křivě nainstalovaného alarmu, navíc samozřejmě mají úvěr a komplexní pojištění.

Nákup nového auta je tedy MNOHONÁSOBNĚ TĚŽŠÍ než výběr ojetého.

Také o záruce. Požádal jsem o záruku. Potily se mi čelovky. Se sněhovými vločkami 20 centimetrů v samotných světlometech. Nejprve mi bylo řečeno, že je to normální a není to záruka. V RŮZNÝCH SALONECH! Pak řekli, že světlomety a zadní světla mají odlišnou strukturu. Jen si pomysli, všechno je LED. S příchodem právníka do autobazaru proběhla VÝMĚNA světlometů! Byly problémy s automatickou převodovkou, která kopala, problémy s elektrickým posilovačem, na který si řekli, no prostě tak jezdit. Až bude úplně mimo provoz, vraťte se. Tady může pomoci jen chytrý právník!

Zajímavé:
Co je lepší ford focus 3 nebo toyota corolla 11. generace.

Navíc jejich. Dáte auto, zaplatíte normu na hodiny, z nichž většinu času auto stojí hloupě na ulici na parkovišti prodejce. Někdy nebyly změněny ani detaily, ačkoliv byly v objednávce specifikovány. Sledoval jsem ji přes alarm. Ukázalo se, že platíte za vzduch.

Pamatuji si, že před nákupem jsem požádal prodejce, aby nainstaloval MŮJ rekordér. Prodejci jsou skvělí. Připevnili milimetrové dráty na elektrickou pásku přímo do zásuvky rekordéru (ve formě zapalovače) a schovali je za plast (to jsem objevil už při instalaci Shumky). Žádná pojistka. K čemu.

Vystřídal jsem několik prodejců. Vše jsem vyřešil tak, že jsem přišel s PRÁVNÍKEM na složité záležitosti a při VÝKONU STK jsem stál v zóně Rem.

A všimněte si prosím této MOSKVA. Před sankcemi a SVO a čínskou invazí. Velcí prodejci.

A vůbec, jak můžete ospravedlnit bití muže? Vidíte, on sám to začal jako první.

Pro začátek nenatáčejí video, zřejmě ho začali natáčet v kritickém okamžiku. Pak, i když vám klient nadává, zavolejte policii a čekejte! Beat, zvláště když video ukázalo, že existuje mnohonásobný rozdíl v hmotnosti. Údery jsou silné. Autosalon má navíc kamerový záznam, který nechce ukazovat, a říká novinářům, aby se do situace nepletli! To je přinejmenším zvláštní. Ze strany dealera je ale obrovské množství znechucení, stačí si přečíst na internetu.

Výměna mlhových světel Ford Focus 3

Autoservis Ford 2Bro nabízí služby výměny mlhových světel Ford Focus 3 (FTL) jako doplňkový zdroj světla zajišťující bezpečný pohyb vozu za nepříznivých povětrnostních podmínek. PTF zlepšují osvětlení vozovky v mlze, silném dešti a hustém sněžení. Je nutné sledovat provozuschopnost mlhových světel, protože počasí se může náhle změnit. Je také důležité zajistit, aby byl vycházející světelný tok z PTF distribuován rovnoměrně na vozovku, okraj vozovky a přímo před samotný vůz.

Zajímavé:
Jak odstranit startér ford focus 3.

Jaké lampy budete potřebovat?

Do Ford Focus 3 výrobce instaluje výbojky Osram H11 12v/55. Německá společnost je vážným konkurentem lídra ve výrobě automobilových svítilen, koncernu Philips. Výhody mlhových světel Osram:

 • vynikající technické vlastnosti;
 • dlouhá životnost až tři roky;
 • relativně nízké náklady.

PTF se standardními charakteristikami s paticí H11 a výkonem 55 W poskytuje intenzitu záření světelného zdroje (barevnou teplotu) 3K. Řada Osram PTF zahrnuje výbojky se zvýšenou světelnou účinností a prodlouženou životností, které jsou přibližně jeden a půl až dvakrát dražší.

Důležité! Použití PTF s vyšší barevnou teplotou za nepříznivých povětrnostních podmínek je prakticky zbytečné.

Instalace mlhových světel na úpravy Ford Focus 3 ve verzi bez PTF bude vyžadovat kabeláž, instalaci masek pro mlhová světla a aktivaci prostřednictvím palubního počítače pomocí programu Focus. Bude nutné provést změny v kapitole 18 programu, která označuje „mlhová světla“. Poté je potřeba zkontrolovat funkčnost zařízení ve všech polohách.

Jako náhradu za Osram PTF můžete také nainstalovat mlhová světla vyráběná Philips, GE, Valeo, KOITO s podobnými vlastnostmi.

Proces výměny PTF

Žárovky Ford Focus 3 PTF se vyměňují jedním z následujících způsobů:

 • Nejprve odstraňte nárazník a volně položte kabeláž.
 • Přední světlomety jsou demontovány, jsou odstraněny vložky blatníků a jsou instalovány mlhovky.
 • Demontujte plastový kryt chladiče a světlomety a získejte volný přístup k provádění oprav. Tato metoda se používá, když je zde jáma nebo výtah. Nedoporučuje se zvedat auto pomocí klínů – není to nejbezpečnější metoda.

První dva způsoby mají nevýhody a možnost odstranění PTF je také dražší než ostatní. Tato metoda se používá, když je nutné provést údržbu žárovky.

Výměna PTF na výtahu

Zde je stručný návod na výměnu PTF metodou zvedání vozu, kterou používají technici autoservisu Ford 2Bro:

 1. Připravte si dvě náhradní žárovky a nástroj (TORX T30). Pokud jedna lampa shoří, musíte vyměnit druhou, protože její zdroj je malý a světelný tok bude poměrně nízký.
 2. Zvedněte vůz na výtah (práce lze provádět i na nadjezdu nebo inspekční jámě).
 3. Pod nárazníkem na straně vadné žárovky najděte upevňovací prvky pro blatník (zástěru) a odšroubujte jej pomocí klíče T30. Opatrně ohněte okraj blatníku.
 4. Vzniklou mezerou je vidět zadní část PTF. Základna lampy je vybavena napájecím zdrojem.
 5. Otočte lampu proti směru hodinových ručiček a zároveň držte základnu. Vyjměte žárovku z PTF.
 6. Stisknutím zámku odpojte napájecí zdroj.
 7. Umístěte zásuvku na novou žárovku, dokud západka nezapadne na místo.
 8. Umístěte lampu na místo, držte základnu.
 9. Zajistěte lampu otočením ve směru hodinových ručiček.
 10. Vraťte blatník na své místo a utáhněte upevňovací šroub.
 11. Opakujte všechny kroky s druhou lampou.
Zajímavé:
Jak připojit telefon k ford focus 3.

Je důležité si pamatovat, že demontáž/instalaci lampy je nutné provádět při držení základny. Nedotýkejte se skla rukama. Případná kontaminace způsobí spálení lampy. To je způsobeno vysokými teplotami, při kterých halogenové žárovky fungují.

Zkušený technik provede výměnu lampy tímto způsobem rychle a efektivně.

Výměna PTF z motorového prostoru

Svítilnu lze vyměnit i v terénu bez výtahu nebo inspekční jámy. Nejprve budete muset demontovat nárazník a poté světlomet. K tomu vyšroubujte dva univerzální šrouby s drážkou pomocí klíče T30 nebo plochého šroubováku.

Světlomet je třeba rozkývat a vytáhnout dopředu, když se vůz pohybuje, a poté odpojte napájecí konektor. Demontujte světlomety.

Dále odstraňte černý plast, který je zajištěn 4 písty a dvěma šrouby Torx a odpojte kabel zámku kapoty. Poté odpojte vložky předního blatníku odstraněním plastového pístu a vyšroubováním 4 upevňovacích šroubů. Poté se vložka blatníku přesune na stranu. Vyjměte písty z vodítek a na spoji nárazníku a patky chladiče. Opatrně vyjměte píst zátky s kabeláží PTF z nárazníku.

Zadní část mlhového světla bude viditelná v motorovém prostoru. Musíte stisknout zámek napájecího zdroje umístěný na základně mlhové svítilny, stáhnout ji dolů a vyjmout blok ze svítilny. Poté přidržte základnu, otočte žárovku proti směru hodinových ručiček a vyjměte PTF. Vyměňte vadnou žárovku za novou, nainstalujte a zajistěte otočením ve směru hodinových ručiček. Zapněte napájecí zdroj.

V případě nutnosti montáže nových masek se PTF zátky vytáhnou a mlhová světla se připevní k nárazníku dvěma samořeznými šrouby (hmoždinky pro šrouby jsou součástí dodávky). Čepice se vrátí na původní místa. Poznámka: Kabeláž by měla být vlevo.

Pak je potřeba donést nárazník do auta a připojit zástrčku. Vyměňte řídicí jednotku světla v interiéru. Chcete-li to provést, vypáčte jednotku zespodu (viz Návod k obsluze a opravě), odklikněte rám a odpojte zástrčku. Vyjměte rám ze starého bloku a nainstalujte jej na místo. Připojte zástrčku k novému bloku a zaklapněte ji do rámu. Další fází je provedení změn (v případě potřeby) v článku 18 programu Focus.

Zajímavé:
Jak zvýšit otáčky na Ford Focus 3.

Po kontrole funkčnosti PTF namontujte nárazník provedením montáže v opačném pořadí.

Proč selhalo mlhové světlo?

Hlavní důvody selhání PTF:

 1. Lampa shořela.
 2. Pojistka je spálená.

Problém, kdy se lampa po výměně nerozsvítí, lze vyřešit nezávisle. Důvodem jsou často pojistky, které se spálily v důsledku nárazového proudu. Napravo od řidiče, pod odkládací schránkou, pod ozdobným krytem je montážní blok. Čísla a umístění pojistek jsou uvedeny na vnitřní straně krytu. Kryt se sejme otočením dvou západek.

Je nutné zkontrolovat provozuschopnost pojistky a v případě potřeby ji vyměnit za provozuschopnou s jmenovitým proudem 15 A.

Kvalifikace techniků autoservisu Ford 2Bro, znalost všech nuancí autoelektriky Ford Focus 3, technické vybavení dílny moderním vybavením a náhradní díly nutné pro opravy zaručují vysoce kvalitní práci v krátkém čase.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button