ford focus 3

Jak zavřít ford focus 3 bez baterie

Takže, řeknu vám svůj příběh, jsem na fóru nový, moc mě neobtěžujte, doufám, že nejsem ve špatném tématu. Bude hodně dopisů.

Dnes je to přesně měsíc, co jsem si koupil Ford Focus 3 (kombík, r.v. 2012, z autosalonu v březnu 2013, 1,6L, 125 hp, automatická převodovka, najeto 25000 XNUMX km). Tohle je moje první auto. Problémy začaly do týdne, auto stojí ve dvoře, není garáž. S autem jsem jel jen párkrát, jednou večer, když jsem přijel vyčistit auto od sněhu, jsem si všiml, že přední ukazatel na straně řidiče nesvítí, no, myslím, dobře, shořela žárovka, asi se to nikomu nestává (tuším, že další problémy jsou nějak spojené s žárovkou, i když možná jen shodou okolností).

Asi o týden později začaly mrazy -30-35 stupňů, auto startovalo pravidelně z autostartu, když teplota motoru klesla na -18 stupňů, ale jednoho krásného dne auto nešlo nastartovat. Zkontroloval jsem napětí z klíčenky, bylo 10V, no, myslím, že baterie byla vybitá, protože generátor ji s největší pravděpodobností nestihl nabít během 30 minut provozu motoru (nastaveno v autostartu). Zkoušel jsem to nastartovat, relé cvaká, ale startér se netočí. Myslel jsem, že sundám nabíječku, nežádal jsem přátele o nabíječku, rozhodl jsem se ji koupit, je lepší mít vždy po ruce vlastní. Po 10-15 minutách v mrazu jsem si uvědomil, že vyndat baterii nebude tak snadné kvůli jejímu usazení, šel jsem si pročíst manuály, ale nic z toho, mráz taky tiskl, tak jsem nechtěl k vyjmutí filtru, zejména proto, že v manuálu bylo uvedeno, že na 1,6 baterii jej můžete vyjmout, aniž byste se dotkli filtru.

Zajímavé:
Když přestali vyrábět Ford Focus 3 2L na tyči.

Ten samý den jsem požádal přítele, aby přišel pro světlo, možná by mohl pomoci. Přijel známý, ale jeho dráty byly krátké, po stranách mého auta byla další auta a nedalo se vyjet nahoru. Rozhodli jsme se vyjmout jeho baterii a pomocí drátů jsme připojili jeho baterii k mým svorkám (po prvním vyjmutí + z vybité baterie). Otočím klíčkem, cvaknu. Startér se zase nepřetáčí, baterie byla stará a měli to za vinu. Druhý den mi známý přinesl půl roku starou Ťumeňskou baterii, do té doby jsem koupil nabíječku, nabil ťumenskou baterii, po 20 hodinách nabíječka signalizovala nabití baterie. Běžel jsem zkusit nastartovat své auto stejným způsobem a opět nula, relé cvaká, startér se netočí. Přičítal jsem to nižšímu startovacímu proudu, Ťumeňská baterie má 550A, nativní má 590A. Druhý den, když sousedi na parkovišti odjeli, jsme se opět rozhodli zapálit si s autem cigaretu z horké baterie. Situace byla stejná, buď nešly lyže, nebo jsme byli hlupáci a vinili jsme to na špatných drátech.

Uplynul týden, mráz polevil, šel jsem vyndat baterii. Trpěl jsem asi hodinu, nevyšlo to a dokonce vše prasklo, byla tam doslova mezera 1 cm, bylo rozhodnuto odstranit filtr, viděl jsem, že vlevo od baterie je připevněn k velkému zástrčka, jako píst, trochu síly a filtr vyletěl ze svého místa a posunul se směrem k světlometu jen asi 1 cm Zkouším vytáhnout baterii, po 3-4 pokusech se mi to podařilo (kalhoty jsou plné radosti). Dal jsem to nabít, nabilo se to za den. Jdu to nainstalovat a zkouším nastartovat, zapojil jsem koncovky, jak mnozí radí, rozhodl jsem se rozsvítit potkávací světlo na 10 sekund, BC dává chybu o vypálené lampě, koukám na světlomet; Potkávací světlo bliká (nevím, jestli je to nějak zapojeno nebo je to jen náhoda, starý majitel dal pár žárovek na rozměry a dva páry na potkávací vypadaly použité).

Zajímavé:
Jak odstranit sedadla Ford Focus 3.

Problém s lampami jsem zatím vyřešil, nejdřív to musím spustit. Klíč je v zámku a já cítím, že se stane zázrak, otočím klíčem, startér se roztočí, auto chcípne, nastartuje, po 5-10 sekundách se auto zastaví, když se ho pokusím znovu nastartovat, prostě chugs, ale ne jako poprvé, ale už veselejší, pocit, že to teď začne. Otočil jsem startérem 5-6x (otočím klíčkem nadoraz a on v té poloze zůstane a otočí startér, po pár sekundách se vypne) s přerušeními. V důsledku toho jsem znovu zasadil baterii. Znovu jsem to nabil a další den jsem všechny procedury zopakoval. Startér se točí, auto hučí, ale nenastartuje (venku je -10 stupňů, auto stojí asi 1,5 týdne v chladu -30-35). Otočil jsem to 3x a také jsem to otočil s plynem stlačeným na podlahu, abych sfoukl zapalovací svíčky, a pak se na BC objevila chyba „Motor je vadný!“ Okamžitě volejte servis!“ Zde jsem poctivě vypadl, když zapnu zapalování, rozsvítí se kontrolka a tato chyba, další otočení klíčku nic nedělá (relé neklapne, startér se neotáčí). Po přečtení fór jsem narazil na radu vyndat na 30 minut svorky, venku se stmívalo, rozhodl jsem se pokračovat další den (tedy dnes), vyndal baterii a šel s ní v náručí domů. Ráno jsem v naději, že chyba zmizela, vše znovu nainstaloval, otočil klíčkem a opět stejná chyba. Provedl jsem test, ukazuje chyby C257_00 (Přední displej/jednotka předního ovládacího rozhraní – ztráta komunikace) a C184_00 (Datová sběrnice, rádio – žádné spojení). Teď sedím a přemýšlím, co dělat, vypadá to, že zbývá jediná možnost, zavolat odtahovku a jít k dealerovi. Obávám se, že se nedostali na dno nestandardního multimediálního systému (je záruční list a je na něm napsáno, že instalace byla provedena v certifikovaném montážním středisku) a neoriginálních žárovek (i když možná byly měněny u prodejce, ale většinou instalují Philips a v krabici jsou staré Philips a OSRAM.

Zajímavé:
Jak zvýšit otáčky na Ford Focus 3.

Obecně jsou to věci, omlouvám se za mnoho písmen. Možná mi někdo může říct, jak resetovat chybu a proč by se mohla objevit na prvním místě. Možná alarm zablokoval motor, jaké jsou příznaky? Nebo není možnost jít k prodejci?

Jak zavřít ford focus 3 bez baterie

Pro zlepšení našich služeb pro vás používáme soubory cookie.
Můžete je přijmout nebo si je sami upravit. Více informací

Přijmout vše Přizpůsobit

Vyhledávání videí a kanálů

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button