Prachovka renault

Jak nainstalovat spoiler z čirého skla na Renault Duster

Instalace spoileru na Duster umožňuje změnit aerodynamické vlastnosti vozu přesměrováním proudění vzduchu. Tato součást zároveň nemá významný vliv na provozní schopnosti crossoveru a působí spíše jako dekorativní prvek. Pro Duster se vyrábí několik typů spoilerů. Model „Clean Glass“ je mezi spotřebiteli považován za nejoblíbenější.

Aerodynamická karoserie pro Duster

Spoiler „Čisté sklo“

Popularita spoileru „Clean Glass“ na Renault Duster se skládá z několika komponent. Detail dodává vozu působivější styl. Spoiler navíc nejen vylepšuje vzhled Dusteru, ale také mírně snižuje spotřebu paliva.

Mezi výhody „čistého skla“ patří také:

 • spoiler snižuje úroveň znečištění zadního okna;
 • snadná instalace (namontovaná lepidlem);
 • má dlouhou životnost (při dodržení instalační techniky);
 • široká škála barev ladících s odstíny karoserie Duster.

Ochrana zadního okna proti ušpinění je zajištěna přesměrováním proudění vzduchu v blízkosti zádi. Spoiler navíc díky svému zakřivenému tvaru zvyšuje úroveň přítlaku, což zvyšuje stabilitu vozidla na silnici.

Nástroje

Chcete-li nainstalovat zadní spoiler na Renault Duster, budete kromě hlavní části potřebovat následující nástroje:

 • lepicí tmel (nejvýhodnější je polyuretan);
 • pistole, pomocí které se nanáší tmel;
 • nůž;
 • maskovací páska.

Budete také potřebovat odmašťovač.

Použití tmelu se vysvětluje tím, že po přistání lze spoiler posouvat do stran, dokud není díl ve správné poloze.

instalační nástroje

DIY instalace

Celý proces instalace lze rozdělit do tří fází:

 1. Příprava.
 2. Instalace.
 3. Poslední úroveň

Trénink

Před instalací spoileru na zadní dveře musíte Duster umístit tak, aby jeho linie střechy byla rovnoběžná se zemí. V opačném případě nebude díl schopen plnit funkce, pro které je určen.

Zajímavé:
Jak odstranit ventilátor topení na Renault Duster.

Přípravné práce před instalací zahrnují následující manipulace:

 • Upevněte prvek, který má být instalován, ke střeše Duster. Je nutné dosáhnout jednotného umístění dílu vůči ostatním horizontálním a vertikálním částem těla.
 • Označte body v oblasti aplikace, ke kterým bude aerodynamický prvek připevněn.

Doporučuje se, aby tuto operaci prováděly dvě osoby. Jedna osoba bude moci nastavit spoiler a druhá bude schopna vyhodnotit přesnost umístění dílu.

Instalace

Po použití značek na karoserii crossoveru můžete začít instalovat spoiler pro Renault Duster. V počáteční fázi je nutné odstranit tovární film z dílu. Za tímto účelem předehřejte povrch fénem.

Dále je potřeba ošetřit tělo Dusteru odmašťovacím roztokem. Ten se aplikuje na ubrousek, kterým se otírá oblast, na kterou bude později připevněn aerodynamický prvek. Tuto část můžete také nahřát fénem. Odborníci poznamenávají, že tato léčba poskytuje spolehlivější připojení k tělu.

Příprava těla na montáž

Poté by se na okrajích součásti mělo udělat několik zářezů (nožem) do sedel. To je nezbytné pro zlepšení kontaktu materiálu s tmelem. Některé spoilery pro Duster jsou vybaveny oboustrannou páskou, která usnadňuje proces instalace.

Přípravné práce před instalací

Dále je třeba na přistávací zóny nanést tenkou vrstvu tmelu. Na konci je spoiler připevněn ke střeše s ohledem na použité značení. Také se doporučuje, aby tuto část práce prováděli dva lidé. Poté musí být díl lehce přitlačen ke střeše a několik minut držen v této poloze.

Na upevňovací body naneste tmel

Následuje druhá fáze: součást musí být bezpečně upevněna ve zvolené poloze. K tomu budete potřebovat maskovací pásku. Poslední jmenovaný musí být aplikován tak, aby se spoiler a zadní výklopné dveře nemohly posunout do strany.

Připevnění spoileru na Duster

Některé modely tohoto komponentu jsou doplněny speciální patkou. Tento konstrukční prvek má zajistit spolehlivou fixaci dílů nalepených na karoserii na vnitřní straně kufru. Pokud je na spoileru jazýček, instalace na Duster se provádí trochu jiným způsobem.

Zajímavé:
Jak zavřít zrcátko v Renault Duster.

Tento prvek musí být vložen do speciálních drážek umístěných na boční ploše aerodynamického dílu. Dále byste měli otevřít dveře kufru Duster. Drážky jsou předem vyplněny tmelem. Západky jsou upevněny na vnitřní straně zavazadlového prostoru. V tomto případě se pro upevnění používají šrouby. Vnější část poutka je spojena s drážkou aerodynamické části. Dále jsou utaženy šrouby, díky nimž jsou všechny součásti spoileru navzájem spojeny a ten je bezpečně připevněn k tělu Duster.

V konečné fázi se nedoporučuje vynakládat velké úsilí. Šroub stačí utáhnout tak, aby se celá konstrukce při dotyku neposunula do strany.

Při práci s tmelem je důležité dodržet časový rámec potřebný k úplnému vytvrzení lepidla. Obvykle musíte počkat den.

Poslední fáze instalace

Jakmile jsou zajišťovací části dokončeny, můžete zavřít dveře zavazadlového prostoru. Poté musíte drážky ošetřit tmelem. To znamená, že byste měli znovu aplikovat lepidlo na tlapky.

Na konci práce je důležité odstranit veškerý zbývající tmel z karoserie Duster a aerodynamického prvku. V tomto případě stačí ošetřované místo otřít vatovým tamponem nebo suchým hadříkem.

Doporučení

Po instalaci spoileru zadního okna na Renault Duster můžete auto používat přibližně za 24 hodin. První jízdu s Dusterem se však doporučuje po 3-4 dnech.

Aerodynamické prvky můžete nainstalovat sami. Ale výsledek bude lepší, pokud se na instalaci budou podílet dva lidé.

Instalační video

Renault Duster Instalace spoileru „Vyčistit sklo“.

Shrnutí práce

Spoiler pro Renault Duster je pohodlným a praktickým detailem, který nejen zlepší vzhled crossoveru, ale také poskytne ochranu zadního okna proti nečistotám. Aerodynamický komponent umožňuje ušetřit na přídavném stěrači.

Jeho účinnost navíc přímo závisí na rychlosti. Pokud Duster zrychlí na 40 km/h, pak je před nečistotami chráněna pouze 1/3 stélky (horní část). Při rychlosti 60 km/h se toto číslo zvyšuje na 2/3. Při vysokých rychlostech se déšť prakticky nedotýká zadního okna.

Zajímavé:
Jak získat zbraň v Dead duster 2 roblox –

Instalace aerodynamických prvků na Duster nezabere mnoho času a nevyžaduje specializované dovednosti. Je však vhodné, aby byla ve všech fázích práce přítomna zkušená osoba. Také tyto manipulace mohou provádět zaměstnanci autoservisu. V druhém případě je práce dokončena rychleji.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button