Prachovka renault

Jak odstranit katalyzátor na Renault Duster

Dnes jsou všechna auta vybavena katalyzátorem. Tento mechanismus na Renault Duster je určen ke zpracování výfukových plynů, které vznikají v důsledku provozu motoru. Katalyzátorem je malá nádobka s keramickým filtrem, který se skládá z malých otvorů ve formě plástve. Právě v nich dohoří zbývající palivo. Instalace katalyzátoru je povinná nejen pro Renault Duster, ale i pro všechny ostatní značky automobilů.

Jak vadný katalyzátor ovlivňuje výkon vozu?

Katalyzátor na Renault Duster je zpravidla odstraněn, pokud se rozbije nebo na konci své životnosti. Když zařízení zhasne a dojde k poruše, majitel vozu se o tom může dozvědět z palubní desky, na které se rozsvítí kontrolka, a také podle vnějších značek:

 1. Auto nestartuje nebo startuje s obtížemi. Tento faktor indikuje úplnou poruchu zařízení.
 2. Auto špatně nabírá rychlost a pomaleji zrychluje. Když sešlápnete plynový pedál, máte dojem, že auto někdo zezadu drží za nárazník.
 3. Spotřeba paliva se několikrát zvýšila. Tento příznak by měl být vzat v úvahu pouze v případě, že jsou přítomny výše uvedené faktory.
 4. Na palubní desce se rozsvítila varovná kontrolka „Check Engine“. Při diagnostice v automatickém centru zobrazí zařízení chybu P0420.

Většina z výše uvedených příznaků může naznačovat částečné selhání. Příčinou poruchy katalyzátoru na Renault Duster mohou být ty nejtriviálnější věci. Například se opotřebovala hadice nebo problém je v úniku vzduchu do výfukového systému. Aby bylo možné určit, zda by měl být katalyzátor odstraněn, je nutné diagnostikovat zařízení.

Zajímavé:
Jaká velikost kol lze nainstalovat na Renault Duster.

Proč se zařízení porouchá?

Dnes existuje mnoho důvodů, proč může katalyzátor na Renault Duster selhat. Především se to týká kvality benzínu, který se používá k plnění vozu. Přítomnost různých aditiv v palivu může poškodit zařízení již při 40 000 tis. To je velmi krátká životnost, zvláště vezmeme-li v úvahu, že při běžném provozu systému by měl katalyzátor vydržet až 250 XNUMX km.

Kromě kvality benzínu ovlivňují poruchu zařízení Renault Duster také následující faktory:

 1. Mechanické poškození zařízení (v důsledku nehody nebo silného nárazu).
 2. Opotřebení katalyzátoru. Na konci periody je zničena keramická vrstva nebo samotný katalyzátor. To je přirozený jev, který nemůžete ovlivnit.
 3. Nesprávné použití. V důsledku toho se keramická vrstva roztaví nebo se plást rychle zanese sazemi.
 4. Instalace HBO s nesprávným nastavením.

V případě globální poruchy se doporučuje vyměnit zařízení za nové nebo nainstalovat speciální emulátor katalyzátoru. Vzhledem k tomu, že náklady na nové vybavení jsou prostě nebetyčné, doporučujeme k vyřešení tohoto problému použít druhou možnost.

Renault Duster: demontáž a výměna katalyzátoru

Nejprve vám automechanik z našeho střediska demontuje katalyzátor na Renaultu Duster. Pak bude potřebovat:

 1. Udělejte malý, úhledný řez. To lze provést jak vertikálně, tak horizontálně.
 2. Po otevření pouzdra technik vyjme keramický filtr.
 3. Pokud je katalyzátor odstraněn, je nutné dodatečně nainstalovat pojistku plamene.
 4. Po instalaci pojistky plamene mistr svaří šev.
 5. Po dokončení všech prací technik nainstaluje lambda sondu.
 6. Poté je zařízení nainstalováno na místě.

Proces výměny katalyzátoru a alternativní možnosti

Dnes existují dva typy emulátorů, které mohou nahradit katalyzátor na Renault Duster. V závislosti na použitém palivu vám nainstalujeme jednu z následujících možností:

 • standardní emulátor, který je vhodný pro benzínové i plynové instalace;
 • Emulátor filtru pevných částic, instalovaný na vozech poháněných motorovou naftou.
Zajímavé:
Jak nainstalovat 16 reproduktorů do předních dveří prachovky.

Pokud není možné takový emulátor nainstalovat na Renault Duster, pak na softwarové úrovni snadno vyřadíme z provozu druhou lambda sondu nebo u dieselových modelů filtr pevných částic. V případě potřeby můžete po aktualizaci firmwaru upgradovat motor, několikrát zvýšit jeho výkon a snížit spotřebu paliva.

Pokud se chcete zbavit nepříjemného zápachu z výfukového potrubí, můžeme vám nabídnout montáž univerzálního dohořívání. Kromě toho může být systém vybaven speciálními zařízeními, která pomohou zlepšit kvalitu spalování benzínu. Díky takové konverzi je také možné zvýšit zdroje motoru a minimalizovat náklady na palivo. To bude relevantní především pro Renault Duster s plynovými instalacemi, protože spalování plynu trvá déle než u benzínu nebo nafty, a to výrazně ovlivňuje výfukové ventily.

Jaká je obtížnost diagnostiky?

Diagnostika poruchy katalyzátoru na Renault Duster je velmi složitý a někdy zdlouhavý proces, který vyžaduje nejen teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti. Nemá smysl to dělat sami, protože:

 • stanovení diagnózy, pokud auto přestane startovat, je téměř nemožné;
 • speciální skenery nevydají oznámení o poruše, pokud druhý senzor stále vysílá signál do centrální jednotky motoru;
 • v případě silného nárazu, který poškodí tělo katalytického konvektoru, centrální počítač jednoduše nebude mít čas detekovat poruchu, protože motor se zastaví rychleji;
 • Nesprávně nainstalované díly mohou vést k novým problémům.

Pokud nás kontaktujete s žádostí o pomoc, můžete si být jisti, že se o váš vůz postarají profesionální automechanici, kteří budou schopni identifikovat, co je špatně, a opravit to v co nejkratším čase.

V případě potřeby budeme schopni modernizovat motor Renaultu Duster instalací speciálních emulátorů, které zvýší nejen výkon motoru, ale také sníží náklady na palivo při jízdě.

Proč byste nás měli kontaktovat?

Ve vozech s elektronickým systémem není zbavení se katalyzátoru tak snadné.

Zajímavé:
Jak povolit pohon všech kol na Renault Duster.

Je téměř nemožné se s tímto úkolem vyrovnat sami, protože pokud neaktualizujete firmware systému na Renault Duster, bude vám neustále svítit poruchový senzor. Je absolutně zakázáno takto řídit, protože pokud dojde k další poruše, nebudete schopni určit, co je špatně. Na silnici můžete vytvořit nejen nouzovou situaci, ale také ohrozit svůj život. Navíc ignorování další poruchy může vést k drahým opravám.

Například příčinou selhání katalyzátoru byla zapalovací svíčka. A při čištění se částice zničeného zařízení dostaly dovnitř válce, ve kterém došlo k chemické reakci, protože keramika je silné abrazivo. V důsledku toho budete muset provést generální opravu motoru. Tomu by se dalo předejít, kdybyste nás kontaktovali s žádostí o pomoc včas.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button