Prachovka renault

Která baterie je lepší pro Renault Duster 1.6 2013

* Recenze toho nejlepšího podle redakční rady expertology.ru. Na výběrová kritéria. Tento materiál je subjektivní, nepředstavuje reklamu a neslouží jako průvodce nákupem. Před nákupem je třeba se poradit s odborníkem.

Původní baterii Renault Duster bude nutné dříve nebo později vyměnit, protože baterie postupem času ztrácí svou původní kapacitu a výkon. Baterie obvykle vydrží 4-5 let, pokud mluvíme o servisovaném modelu, a až 12-15 let, pokud mluvíme o bezúdržbovém. Pojďme zjistit, které baterie se doporučují pro instalaci do vozů Renault Duster, a prostudujte si 6 nejlepších možností.

Kritéria pro výběr baterie pro Renault Duster

Crossovery Renault Duster jsou z výroby vybaveny bateriemi v pouzdře o rozměrech 278x175x190 mm (velikost L3), s kapacitou 70 Ah a startovacím proudem 720A. Polarita je přísně obrácená. K upevnění baterie v motorovém prostoru se používá popruh B13. Vývody jsou kónické a různých velikostí: kladný má průměr základny 19,5 mm, záporný má průměr 17,9 mm.

Pro nepřetržitý provoz se doporučuje nainstalovat baterii do Renault Duster s přesně stejnými parametry, jak je uvedeno výše. Jako dočasné řešení můžete nainstalovat baterii L2 – její velikost je o něco menší a je 242x175x175 mm. Vezměte prosím na vědomí: tyto baterie mají kapacitu nejvýše 65 A*h a počáteční proud je až 650A. Jejich výkon nemusí stačit k nastartování motoru v extrémních mrazech, zvláště pokud se bavíme o naftovém nebo 2,0litrovém benzínovém motoru. Takové baterie lze instalovat pouze dočasně, pokud neexistují alternativy velikosti L3 nebo LB3.

Zajímavé:
Kde je číslo motoru na Renault Duster 2L.

Důležité: baterie pro Renault Duster musí mít ve spodní části výstupek pro tyč typu B13. V opačném případě nebude možné baterii správně upevnit v motorovém prostoru.

6 nejlepších baterií pro Renault Duster

Nominace Místo Jméno Cena
6 nejlepších baterií pro Renault Duster 1 VARTA Silver Dynamic E38 (574 402 075) 9 100 ₽
2 Mutlu SFB 3 (LB3.75.072.A) 6 600 ₽
3 Exide Premium EA722 8 819 ₽
4 TAB Magic M75 (189072) 9 156 ₽
5 Forse 6ST-74VLR 8 260 ₽
6 Akom 70E 6 170 ₽

VARTA Silver Dynamic E38 (574 402 075)

VARTA Silver Dynamic E38 (574 402 075)

Kalciová baterie je poměrně těžká, ale to se dá odpustit, protože baterie produkuje startovací proud 750A s kapacitou 74 Ah. Díky těmto vlastnostem je model vhodný jak pro standardní Renault Duster, tak pro vozy vybavené výkonným osvětlením, audiosystémem, topením a dalšími typy elektrické výbavy. Technologie vápníku zajišťuje vynikající dodávku proudu bez ohledu na úroveň nabití a provozní podmínky. Bezúdržbové provedení je odolné proti odpařování a vytečení elektrolytu – do baterie nemusíte pravidelně doplňovat destilovanou vodu.

Baterie VARTA Silver Dynamic E38 se stala jednou z nejoblíbenějších baterií na trhu. Najdete o něm většinou dobré recenze, které zmiňují výborný proudový výkon i ve velkých mrazech do -35°C, odolnost proti hlubokému vybití a sotva znatelné samovybíjení.

Hodnota

 • vysoká kapacita a proud;
 • bezúdržbové provedení;
 • spolehlivě slouží více než 10 let;
 • odolnost proti hlubokému vybití.

Omezení

 • vysoká cena.

Mutlu SFB 3 (LB3.75.072.A)

MUTLU SFB 3 (LB3.75.072.A)

Na své vlastnosti celkem nenáročná, ale vysoce kvalitní baterie od prověřené značky. Produkuje poctivých 720A startovacího proudu za studena s kapacitou 75 A*h. Díky obrácené polaritě a pouzdru velikosti LB3 se perfektně hodí do motorového prostoru Renault Duster. Elektrody jsou vyrobeny pomocí expandérové ​​technologie, jsou tenčí a jsou prezentovány v mnohem větším množství než u běžných baterií. To je způsobeno vysokým proudovým výstupem baterie, a to i v podmínkách silného mrazu. Konstrukce je bezúdržbová a nevyžaduje doplňování paliva. Podle výrobce je model ideální pro použití v drsném klimatu Ruska.

Zajímavé:
Proč je spodní potrubí chladiče studené v Renault Duster.

Z komentáře uživatele Yandex.Market s více než ročními zkušenostmi: „Baterie je oheň v dobrém slova smyslu. Dieselový motor se klidně probouzí v krutém mrazu, přičemž v autě nehraje nejslabší hudba a topení všeho funguje. Ani jednou za dva roky jsem to nenabíjel.“

Hodnota

 • vysoký startovací proud;
 • velká kapacita – 75 Ah;
 • dlouhá životnost;
 • odolnost vůči silným mrazům;
 • není nutná žádná údržba.

Omezení

 • nejsou žádné závažné nedostatky.

Exide Premium EA722

Exide Premium EA722

Nejoblíbenější olověná baterie pro Renault Duster, která nám okamžitě slibuje další 30% startovací výkon ve srovnání s mnoha analogy. Výrobce také uvádí 1,5x rychlejší nabíjení. Po celou dobu životnosti se to ale nemusí hodit, protože kapacita baterie 72 Ah je na standardní Renault Duster s funkčním generátorem více než dostačující. Studený startovací proud 720 A*h zaručuje snadné a rychlé startování motoru při teplotách pod nulou, i když je pod kapotou vznětový motor. Z hlediska hmotnostních a rozměrových parametrů a typu uchycení je baterie plně kompatibilní s Renault Duster.

Baterie Exide Premium EA722 není vyrobena technologií vápníku, která je dnes populární, ale to její hodnocení v očích kupujících nesnižuje. Desítky pozitivních recenzí se navzájem ozývají o takových výhodách, jako je životnost, vynikající startovací vlastnosti a odolnost vůči chladnému počasí.

Hodnota

 • zrychlený proces nabíjení;
 • odolnost vůči silným mrazům;
 • vysoká kapacita a proud;
 • dlouhá doba provozu.

Omezení

TAB Magic M75 (189072)

TAB MAGIC M75 (189072)

Středně rozpočtová baterie vyrobená kalciovou technologií a ve všech elektrických parametrech kompatibilní se všemi modifikacemi crossoveru Renault Duster. Jeho kapacita je 75 A*h se startovacím proudem 720A – i v chladné zimě snadno nastartujete jak benzínový, tak naftový motor. Baterie je dodávána plně nabitá a je bezúdržbová, takže nemusíte do elektrolytu pravidelně přidávat destilovanou vodu. Mřížky vyrobené na bázi technologie tahokovu se nebojí koroze a prodlužují životnost baterie na 8-10 let i více. Baterie je spolehlivě chráněna před požárem a výbuchem.

Zajímavé:
Jak často je třeba vyměnit palivový filtr na naftě Renault Duster.

Kupující berou na vědomí nejen vynikající elektrické parametry baterie TAB Magic M75, ale také banální snadné použití. Na pouzdře je například elektrooptický indikátor, pomocí kterého můžete posoudit úroveň nabití – nepromeškejte okamžik, kdy potřebujete nabít.

Hodnota

 • implementovaný indikátor nabití;
 • vynikající kapacita a proud;
 • vysoká odolnost proti korozi;
 • bezúdržbové provedení.

Omezení

 • nejsou žádné závažné nedostatky.

Forse 6ST-74VLR

Forse 6ST-74VLR

Výkonná vápníková baterie se zvýšeným startovacím proudem ve srovnání s mnoha analogy ve své cenové kategorii. V širokém rozsahu úrovní nabití produkuje proud 760A, takže i ve velkých mrazech snadno nastartuje 2,0litrové benzínové nebo naftové motory Renault Duster. Kapacita je také poměrně velká – 74 Ah. Dohromady elektrické parametry umožňují používat na palubě vašeho crossoveru nejen standardní, ale i doplňkovou výbavu. To vše díky navýšení počtu elektrod o 20 % oproti běžným bateriím. Kryt pouzdra má kanály pro výstup plynu, které minimalizují riziko požáru.

Z komentáře uživatele tržiště Ozon: „Drahé, ale stojí za to. Současná síla je s velkou rezervou dostačující, i když v zimě často cestuji do Novosibirské oblasti a naše chladné počasí je kruté. Používám ho už dva roky, zatím nejsou žádné stížnosti, nabíjel jsem ho doslova dvakrát, nezabralo to moc času.“

Hodnota

 • vysoký startovací proud;
 • velká kapacita nabíjení;
 • dlouhá životnost;
 • spolehlivá ochrana proti výbuchu.

Omezení

 • vysoká cena.

Akom 70E

AKOM 70E

Rozpočtové domácí řešení, které není v žádném případě horší než dovážené analogy. Se startovacím proudem 720A a kapacitou 70 Ah baterie spolehlivě nastartuje benzinové a naftové spalovací motory Renault Duster i při -30°C za předpokladu, že ve voze nejsou výkonné nouzové spotřebiče. Konstrukce je provozuschopná, ale odpařování elektrolytu je minimální – nebudete muset příliš často nalévat destilovanou vodu. Technologie vápníku zaručuje stabilní proudový výstup v širokém rozsahu nabíjení, poskytuje odolnost proti hlubokému vybití a nízké samovybíjení. Baterie je oproti konkurentům docela lehká – pouhých 17,5 kg. To je malé, ale stále plus.

Zajímavé:
Kde je nejlepší místo pro instalaci zadní kamery na prachovku.

Také kvůli nízké ceně je baterie Akom 70E na Yandex.Market velmi žádaná. Desítky kladných hodnocení a recenzí, hodnocení je nad 4.7 body z 5. Kromě nízké ceny si kupující pochvalují těsnost a soulad s deklarovanými charakteristikami.

Hodnota

 • jedna z nejdostupnějších baterií;
 • nebojí se hlubokého výboje;
 • zřídka potřebuje tankování;
 • vysoký proud a kapacita.

Omezení

 • žádné velké zápory.

Ohodnoťte článek

Celkem hlasů: 2, hodnocení: 5

Pozornost! Toto hodnocení je subjektivní povahy, není reklamou a neslouží jako návod k nákupu. Před nákupem je nutná konzultace s odborníkem.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button