Škoda Fabia

Jak odstranit prašníky na třmenu náboje na Škodě Fabia

15.5 Demontáž, generální oprava a zpětná montáž předního brzdového třmenu

Zaparkujte vozidlo na pevném a rovném povrchu, podepřete zadní kola a zatáhněte ruční brzdu. Zvedněte přední část vozidla, umístěte ji na stojany náprav a sejměte příslušné přední kolo, abyste získali přístup k požadovanému třmenu (viz část Zvedání, odtah a výměna pneumatik).

1. Jednou z hlavních podmínek při demontáži brzdového systému je pečlivé dodržování čistoty. Pokud se nečistoty dostanou do hydraulického systému, může to nepříznivě ovlivnit účinnost brzdového systému a může také vést k jeho úplnému selhání. Práce by měla být prováděna na čistém místě, kde vás nikdo nemůže rušit. Zakrytím pracovní plochy listem čistého papíru nebo kartonu pomůžete udržet součásti čisté a také usnadníte nalezení dílu, který právě potřebujete.
2. Pomocí kartáče odstraňte všechny stopy nečistot a prachu z povrchu skříně hydrauliky.
3. Píst lze vyjmout z válce přivedením stlačeného vzduchu na armaturu hydraulické hadice. Potřebný tlak je zanedbatelný, takže k tomu lze použít pumpu na kolo. Sundejte botku a připojte čerpadlo k armatuře pouzdra hydrauliky – kus podtlakové nebo palivové hadice zajistí dobré utěsnění – nepokoušejte se použít nic, co by mohlo poškodit vnitřní závity armatury. K ochraně koncového povrchu pístu vystupujícího z válce pod tlakem použijte jako těsnění dřevěný špalík.
4. Opatrně vyjměte manžetu z objímky válce a nechte ji připevněnou k pístu – k tomu použijte plastové nástroje, které nepoškodí povrch zrcátka válce. Odložte píst a botku stranou.
5. Stejným plastovým nástrojem sejměte objímku pístu ze sedla v sedle válce. Při tom dávejte pozor, abyste nepoškrábali zrcátko válce nebo sedlo manžety.
6. Důkladně vyčistěte všechny součásti pouze metylalkoholem, isopropylalkoholem nebo čistou hydraulickou kapalinou. Nikdy nepoužívejte rozpouštědla na minerální bázi, jako je benzín nebo petrolej, protože jsou agresivní pro pryžové součásti hydraulického systému. Ihned po vyčištění součásti ihned osušte stlačeným vzduchem nebo čistým hadříkem nepouštějícím vlákna. Profoukněte průchody kapaliny stlačeným vzduchem. Pokud neprovedete zpětnou montáž ihned, nezapomeňte nasadit uzávěr na armaturu brzdové hadičky.
7. Pečlivě zkontrolujte všechny součásti a vyměňte je, pokud zjistíte známky opotřebení nebo poškození. Zvláštní pozornost věnujte vrtání válce a pístu; pokud se na jejich povrchu objeví škrábance, známky opotřebení nebo koroze, musí být vyměněny (to znamená, že je nutné vyměnit celou sestavu skříně hydrauliky). Zkontrolujte také stav vodicích kolíků a jejich objímek ve skříni hydrauliky; Na prstech by neměly být žádné známky poškození nebo koroze. Po odizolování by prsty měly zapadnout do svých jamek poměrně těsně, ale bez zaseknutí. Máte-li jakékoli pochybnosti o stavu součástí, vyměňte je.
8. Má-li být sestava použita pro další použití, připravte si vhodnou opravnou sadu; Komponenty lze zakoupit u SAAB v různých kombinacích.
9. Samozřejmostí je výměna všech pryžových těsnění, botek a krytek, které byly odstraněny při demontáži; Staré součásti tohoto druhu nesmí být v žádném případě znovu použity.
10. Před montáží se ujistěte, že jsou všechny součásti zcela čisté a suché.
11. Použijte mazivo dodané v opravné sadě k namazání nové misky pístu. Namažte novou botu stejným mazivem.
12. Nainstalujte novou manžetu pístu na její místo ve válci; nepoužívejte k tomu žádné nástroje.
13. Namontujte novou manžetu na píst; Umístěte botku na konec pístu, který tlačí na brzdovou destičku, a poté ji přetáhněte přes opačný konec pístu.
14. Nasaďte píst na objímku válce umístěnou na pracovní ploše skříně hydrauliky. Začněte od spodního okraje, vložte límec botičky do objímky válce a poté se pohybujte v kruhu, dokud není límec zcela pevně usazen ve válci.
15. Píst lze nyní zasunout do válce – ujistěte se, že píst správně sedí ve vztahu k nové manžetě. Vezměte prosím na vědomí, že tento postup může vyžadovat odstranění prachového uzávěru z armatury brzdové hadice, aby se uvolnil vzduch unikající z válce.
Zajímavé:
Jak správně nainstalovat pojistky na Škoda Felicia 1.6 75L 1997.

Instalace na místě

reklama
Návrh a vývoj webových stránek

Webmixer

Po vypršení autorských práv, v Rusku je tato doba 50 let, se dílo stává veřejnou doménou. Tato okolnost umožňuje volné nakládání s dílem při respektování osobních nemajetkových práv – práva autorského, práva na jméno, práva na ochranu před jakýmkoli zkreslením a práva na ochranu dobré pověsti autora – neboť tato práva jsou chráněna na dobu neurčitou.

© Auto manuály. Veškeré informace uvedené na této stránce jsou majetkem projektu nebo jiných uvedených autorů.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button