ford focus 3

Jak zkontrolovat katalyzátor pro Ford Focus 3

— poškození katalyzátoru nárazem, vznik trhlin, zničení plástve katalyzátoru.
– snížení trakce vozidla
— rachotivý zvuk při běžícím motoru zespodu („zpod sedadla řidiče“).

— nestabilní poloha šipky ukazatele otáček motoru při volnoběhu

— nepříjemný zápach z výfuku;

Hlavním příznakem poruchy katalyzátoru je chyba Check Engine na přístrojové desce vozu, která má číslo od 420 do 431

Známky destrukce katalyzátoru

1) Můžete pochopit, zda je katalyzátor ucpaný nebo zničený, protože pokud je katalyzátor zničen, zápach výfuku bude štiplavý a namodralý, a pokud je ucpaný, výfuk bude sotva vycházet z potrubí.

2) Náhlé zvýšení spotřeby paliva (s přihlédnutím k fungujícímu motoru a kvalitnímu palivu). Vadný katalyzátor neudržuje optimální teplotu dohořívání výfukových plynů (běžná teplota katalyzátoru EURO-4 je od 350 do 750 stupňů Celsia) a vstřikovací systém sledováním kyslíkové sondy (lambda sondy) automaticky zvyšuje palivo přívod ke zvýšení teploty, ale benzín letí do potrubí a teplota nestoupá.

3) Výskyt kovového zvuku ve výfukovém systému během zrychlení nebo prudkého zrychlení. Toto neuvěřitelně nepříjemné zvonění pochází buď z rozdělovacího katalyzátoru, nebo ze sekundárního katalyzátoru (v závislosti na jejich přítomnosti ve voze) a toto chrastění a zvonění usnadňuje polorozpadlý katalyzátor nebo zcela ucpaný blok katalyzátoru, který se posunul ze svého sedla .

Známky ucpaného katalyzátoru

Pomocí diagnostiky můžete okamžitě určit poruchu katalyzátoru na základě existujících chyb. Také každý vůz vybavený autodiagnostickým systémem má tzv. CHECK ENGINE, výstražnou kontrolku, která signalizuje případné poruchy rozsvícením a nezhasnutím při běžícím motoru.

Příčiny selhání katalyzátoru:

Zajímavé:
Jak flashovat ford focus 3.

-Nekvalitní palivo – nejčastěji s nízkým oktanovým číslem. Systém řízení motoru se přepne na pozdní zapalování. To způsobí vyhoření směsi na výstupu a zvýšení teploty výfukových plynů.
– Nesprávná funkce zapalovacího systému (selhání zapalování). Palivo, které není spáleno v jednom válci, se okamžitě zapálí a shoří v neutralizátoru.
-Mechanické poškození katalyzátoru. Zvýšené vibrace pohonné jednotky a nárazy na katalyzátor vedou k drolení keramického bloku.
-Tepelný šok. Okamžité ochlazení horkého neutralizátoru například při překonávání louže může způsobit praskliny v keramickém prvku.
– Nesprávná směs vzduchu a paliva způsobená například vadným lambda sondou. Netěsné, netěsné vstřikovače způsobí stejný efekt.
– Přidávání přísad do benzínu. Koktejly od neověřených výrobců nebo nerovnováha koncentrace mohou zvýšit teplotu spalování výfukových plynů.

Oprava a problémy s výfukovým systémem FF3 a katalyzátorem

Ahoj všichni. Setkal se někdo s problémem při startování nebo vypínání motoru 2.0 PSh – zvuk se skutečně objevuje někde vpravo v oblasti nohou spolujezdce, velmi podobný zvuku plechovky od piva. Je to, jako by to plácalo, když se motor nastartuje nebo zastaví. Existují podezření, že se jedná o pojistku plamene ve výfukovém systému nebo něco jiného. Poletuje ve výfukovém traktu výfukového systému.

výfukový systém, výfukové potrubí, výfukové plyny, katalyzátor, výfukový systém, měnič

Yoursin
8. března 2012
Oprava a problémy s výfukovým systémem FF3 a katalyzátorem
133,6
pohledy
126
účastníků
353
Příspěvků:
mt762
23. ledna 2016

Milý! Průměr katalyzátorové části potrubí je vyžadován pro 1,6 125 hp. Možná má někdo informace. Chci vybrat pojistky odpovídající velikosti, ale nelze je lokálně změřit.

hlavní63
17. února 2016
mt762
Protiplamenová pojistka místo katalyzátoru je rozdělovací, průměr 100mm, délka 130mm, trubka 57mm.
mt762
2. dubna 2016

Zajímavé:
Jak odstranit palubní desku na Ford Focus 3.

Pro informaci všem. Jak jsem psal dříve, moje auto má 1,6-125. Kontrolka se rozsvítila – správný katalyzátor je neúčinný. Nevystřihl jsem to, jen jsem umístil návnady. V hlavě mi zůstala otázka: v jakém stavu je poškozený khat: špatně hoří nebo je ucpaný? Když to špatně hoří, tak s tím k čertu, ale když je to ucpané, tak keramika kvůli protitlaku skončí ve válci. Chcete-li to zjistit, musíte změřit tlak výfukových plynů mezi válcem a válcem. K tomu se místo první lambdy otočí tlakoměrem, nebo jiným způsobem – měření se provádí pomocí motortesteru. Bohužel to nedělá ani jedna čerpací stanice v celém Novosibirsku, je pro ně snazší vystřihnout a strhnout z klienta slušné peníze – je to jednodušší, nevyžaduje to mnoho inteligence. A ne více než 1 procento našich novosibirských zvracáků ví, co je motorový tester. V důsledku toho jsem si sám vyrobil armaturu z tlakoměru, měděné trubky a armatury a provedl měření při běžícím motoru. Tlak při 3500 se jehla jednoduše škubla na 0,2 atm, pak klesla na nulu, to znamená, že vše bylo v pořádku.
Takže ještě jednou vyjádřím svůj názor: nespěchejte s vykucháním katalyzátorů, je to plýtvání penězi, instalace padělků nebo firmwaru pro Euro 2 problém zcela řeší.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button