ford focusford focus 2

Co je levnější na údržbu: Ford Focus nebo Nissa Almera

Respekt k „Almere“, za nepřátelskými liniemi to bylo upřímné Jen tady je ta nuance, lidé objektivně zvažují výhody toho či onoho auta, zdůvodňují i ​​nevýhody a vy jste jako ovce u nové brány. . Nebo se řídíte zásadou „Bubber, ale vyhrňte sebevědomě a tomu se bude říkat úhel pohledu“?
Je tam malý vzor. Přátelé, kteří z nějakého důvodu MĚLI Almerii, se jich po roce pokusili zbavit. Nikdy nevíte, auto se samo „zatáhlo“, ale služba zůstala na přání.

Evgeniy514
20. ledna 2007

Yesssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
Ten člověk si zřejmě chtěl koupit Focus, ale něco se nepovedlo, teď chce opravdu dokázat, že to auto nevzal o nic hůř (i když sám chápe, že to vzal mnohem hůř) a pak jsi ho takhle napadl !
Jako někdo, kdo pravidelně používá firemní Nissan Almera, mohu říci, že Almera je skutečně minulostí. S Focusem není co srovnávat. Upřímně, v poslední době, když musím pracovně cestovat a je mi nabídnuta Almera, odmítám a řídím svůj Focus, i když je na plyn atd. v tomto případě na můj úkor, ale zdraví a nervy jsou dražší. Naposledy jsem s tím jel před Novým rokem, večer to bylo strašné, světlomety svítily pod nárazník, celý se to potil, vůbec to nezrychlovalo. HRŮZA. Už si na tenhle kýbl nesednu!

Zajímavé:
Jak vyměnit silentblok na zadním podélném článku ford focus 2.

fxs
29. ledna 2007

Evgeniy514
Nooo to je tvůj zpočátku subjektivní názor. Almera prohrává s Focusem v některých ohledech,
ale za prvé, když vezmeme v úvahu zvýšení ceny N, je to stále levnější a docela znatelně (teď začne pravda, jako skuteční chlapi neušetří 1500-2000; ve skutečnosti si kupují auto na úvěr).
Za druhé je spolehlivější.. I klasika, která trochu pokazila pověst spolehlivého auta, jím stále zůstává (nevýhody jako odlétání opěradla se nepočítají). Odpružení, i když staré konstrukce, je mnohem spolehlivější než u Focusu.
No a zatřetí, každý druhý Focus má po 10-15 tisících najetých kilometrech chrastící interiér. Moje auto je 5 let staré, má najeto 65tis málo a žádné vrzání, žádné chrastění atp.
Další důležitý fakt, kupodivu, Almera (zejména N16, což není klasika) je na sekundárním trhu často dražší než Focus téhož roku, a to je také důležitý fakt.
No, nevýhodou je zastaralý vzhled a opravdu málo místa vzadu, nedostatek dynamiky, byť je interiér širší než u Focusu.
Tedy každému jeho. Jediné, co se mi opravdu nelíbí, je, že do Ruska jsou dodávány zastaralé modely. V Japonsku si myslím, že Nissan Tiida udělá Focus na interiér a zvonky a píšťalky, ale sníme všechno, co nám dají, a to není šťastné

Co je lepší: Ford Focus nebo Nissan Almera Classic?

autotest.pro

Mnoho lidí se ptá, co lze nyní koupit na ruském automobilovém trhu za částku nepřesahující 400 000 rublů. Auto by přitom nemělo být úplný odpad, relativně spolehlivé a nenáročné na údržbu. Množství není velké, a pokud produkty ruského a čínského automobilového průmyslu z toho či onoho důvodu nevzbuzují důvěru, budete muset obrátit svou pozornost na sekundární trh. Dnes navrhuji zvážit a porovnat dva populární zástupce segmentu „C“: Nissan Almera Classic nebo Ford Focus 2.

Zajímavé:
Jak zkontrolovat pohon ford focus.

4bc2d9bad8072

nissan_almera_classic_1.6_mt_6

Co se týče vzhledu obou vozů, v současné době lze říci, že oba modely jsou zastaralé, ale popravdě ani jako nové nebyly nijak zvlášť propracované. Existuje výběr toho, čemu říkají chuť a barva.

nissan_almera_classic_5

4bc2d9bad8072

Na ruském trhu byl Nissan Almera Classic představen pouze v karoserii sedan, kdy Ford Focus mohl být vybrán s karoseriemi – pětidveřový a třídveřový hatchback, sedan a kombi.

Co se týče interiéru a materiálů povrchové úpravy, oba vozy mají v interiéru tvrdý plast a látkové čalounění sedadel. Pokud jde o design a ergonomii, byl by vhodnější interiér Ford Focus, protože v interiéru Nissan Almera Classic není nic, co by upoutalo pozornost. Bohatší je i příplatková výbava Fordu Focus, i když na dnešní poměry není nijak bohatá.

4bc2da154db4f

nissan_almera_classic

Co se týče rozměrů, objemu interiérů a kufrů, auta jsou téměř totožná, takže si každý musí změřit, co se mu říká.

4bc2da1f54eae

nissan_almera_classic_1

Motory Nissan Almera Classic

Pokud jde o typy motorů, Nissan byl vybaven pouze jednou verzí benzinového motoru – 1,6válcovým motorem o výkonu 107 koní, spojeným buď s 5stupňovou manuální převodovkou, nebo 4stupňovou automatickou převodovkou. Pro Focus přitom bylo k dispozici hned pět benzinových jednotek o objemech od 1,4 do 2 litrů.

Motor Nissan QG16DE byl vyvinut společností Aichi Machine Industry v roce 1999 a zůstal na výrobní lince až do roku 2013. Jedná se o jednoduchou řadovou „čtyřku“ s litinovým blokem a rozvodovým řetězem s variabilním systémem časování ventilů na sacím hřídeli, systémem EGR pro snížení výfukových emisí a sacím potrubím s variabilní geometrií sání. Ve své době to byl celkem progresivní motor, který navíc nevyžadoval údržbu. Vzhledem k tomu, že blok válců je litinový, může se vždy nudit, což je u ojetého auta dobré a jejich kilometrový výkon je většinou dost dlouhý. Řetěz se většinou natáhne ke konci své životnosti, což je u něj 150 000 km.

Zajímavé:
Jak povolit bluetooth ve ford focus 2.

2-plný

Tento motor nemá hydraulické kompenzátory, takže seřízení ventilové vůle po zakoupení auta s jakýmkoliv počtem najetých kilometrů je prostě povinné. Najeté kilometry jsou často ujeté a málokterý první nebo druhý majitel takovou práci provádí. Jako opruzeniny si můžeme připomenout krátkodobý katalyzátor a neustále zanesenou škrticí klapku. Jinak se jedná o jednoduchý spolehlivý japonský motor, jehož životnost je v průměru 300 000 km.

S manuální převodovkou obvykle nejsou žádné problémy; je to jednoduchá a spolehlivá „mechanika“. Ani čtyřstupňová automatická převodovka Jatco (Nissan) JF404E není nijak zvlášť náročná. Jediné, co je třeba brát předpisově, je povinná výměna oleje každých 90 000 km spolu s filtrem a pak krabice vydrží klidně 200 000 km.

Motory Ford Focus 2

Ford Focus má mnohem širší nabídku motorů. Nejjednodušším motorem pro Ford Focus 2 v Rusku je 1.4litrový Duratec 16V Sigma (Zetec-SE) s výkonem 80 koní. Motor je vcelku bezproblémový, ale má své nevýhody. Kromě katastrofálního nedostatku výkonu se jejich termostat občas zasekne v jedné ze dvou poloh a motor se pak buď neustále přehřívá, nebo se naopak nedokáže zahřát na provozní teplotu. Protože neexistují žádné hydraulické kompenzátory, je nutné seřízení ventilu každých 100 tisíc kilometrů. Typ pohonu rozvodu – řemen. Měl by být vyměněn každých 160 tisíc km.

Oba motory jsou Duratec Ti VCT 1.6 s výkonem 100 koní a 115 koní. mají podobnou architekturu jako motor 1.4 litru. Indikace pro servis jsou naprosto stejné. Všechny tyto tři motory mají podle výrobce životnost 250 tisíc km, ale ve skutečnosti najedou minimálně o 100 tisíc km více.

Motor Ford 1,8 l (Duratec-HE/MZR L8) o výkonu 125 koní. Na rozdíl od maloobjemových Durateců má tento již pohon rozvodovým řetězem, což výrazně zvyšuje spolehlivost. 1,8litrový motor má ale zároveň vrozenou nemoc plovoucích volnoběžných otáček. Tento motor je vlastně jedním z nejproblematičtějších v řadě Duratec a je lepší obrátit svou pozornost na další motor.

Zajímavé:
Jak objednat tiché bloky samostatně pro Ford Focus 2 kombi.

Motor Ford Focus

Ford 2,0 l Duratec HE/MZR LF s výkonem 145 koní. Konstrukce je stejná 1,8 litru, ale s větším průměrem válců (87,5 mm oproti 83 mm). Oproti 1,8litru vypadá dvoulitrový brácha ze všech stran lépe: je pružnější, výkonnější, běží tišeji, spotřeba je stejná, navíc nemá nevýhodu plovoucí rychlosti jako u 1,8. verze. Všechny motory mají problém s křehkostí těsnění vačkových hřídelů. Termostat se často porouchá i před 100 tisíci km a motor se nezahřívá nebo naopak přehřívá. Musíte také sledovat stav jamek zapalovacích svíček, pokud je tam olej, musíte utáhnout kryt ventilu nebo vyměnit těsnění. Pokud se po 3000 ot./min auto odmítne pohnout a rozsvítí se kontrolka motoru Check Engine, pak je čas vyměnit regulační ventil klapky sacího potrubí. Navíc jednou za 150-160 tisíc km je potřeba seřídit ventilové vůle. Přes všechny tyto nedostatky si motor bez problémů udrží udávaných 250 tisíc km a pokračuje v jízdě dále, až do cca 350 tisíc km, poté vše závisí na životnosti hliníkového bloku.

Manuální převodovky nemají žádné výrazné problémy, stejně jako automatické převodovky. Vše je opravitelné, nenáročné na údržbu a levné.

Odpružení Nissan Almera Classic a Ford Focus 2

Odpružení Nissan Almera Classic je klasické uspořádání pro vozy tohoto typu: vzpěra McPherson vpředu, polonezávislá torzní příčka vzadu. Odpružení velmi dobře pohlcuje naši realitu v podobě výmolů na vozovce a díky svému prostornému provedení málokdy předčasně selže, ale v případě poruchy se dá opravit za halíře a vydrží za stejnou částku času, hlavní věcí není šetřit a kupovat originální náhradní díly.

nissan_almera_classic_10

Ford Focus Mk2 má vpředu také vzpěru McPherson, ale vzadu ve všech stupních výbavy je již víceprvkové zavěšení a tím, že jde o evropské auto s kořeny, má přesněji naladěný podvozek a ve výsledku , ostřejší zacházení.

Zajímavé:
Který motor si vybrat ford focus.

4bc2d9ed270f3

Abych to shrnul: Nissan Almera Classic nebo Ford Focus 2

Shrneme-li tento záznam, můžeme říci, že každé auto má své klady a zápory. Přes všechny zjevné přednosti Fordu Focus, vzhledem k jeho větší výbavě a technice, jej Nissan dokáže porazit jednoduchou věcí: nižší cenou. Vzhledem k tomu, že Nissan Almera Classic byl zpočátku levnější jako nový vůz, nyní takový vůz z roku 2012 s automatickou převodovkou v maximální konfiguraci obvykle stojí asi 400 000 rublů. Ford Focus 2 za tyto peníze ve srovnatelných konfiguracích bude o léta starší a bez ohledu na to, jak dobré auto bylo zpočátku, kdo ví, jak se s ním celou tu dobu jezdilo.

No, tak důležitý bod jako montáž. Ford se montoval tady ve Vsevolozhsku a Nissan se montoval v Koreji, kde se mimochodem jmenoval Samsung SM3

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button