hyundai tucson

Jak správně vyslovit Hyundai tucson

Hyundai Tucson, Subaru Forester, Honda CR-V, Mitsubishi Outlander a Mazda CX-5 – co je lepší?

Hyundai Tucson, Subaru Forester, Honda CR-V, Mitsubishi Outlander a Mazda CX-5 – co je lepší?

Foto: Roman Tarasenko
Expertní skupina: Andrey Mokhov | Ivan Shadrichev | Roman Černý | Jaroslav Tsyplenkov

Tucson, Tucson, Tucson, Tusan? Kde je kladen důraz? Zástupci Hyundai nepopírají, že vůz pokřtili na počest města v Arizoně a v původním jazyce se jeho název píše stejně, Tucson. Ale pokud to Američané sami vyslovují jako Tuson (samozřejmě s důrazem na první slabiku), pak Korejci trvají na tom, aby se auto jmenovalo Tusan, a nyní po francouzském způsobu s důrazem na poslední slabiku. Měli bychom také zjistit, jak Češi tomuto crossoveru říkají: vždyť se nevyrábí v Koreji a dokonce ani v Arizoně, ale v českém městě Nosovitz. Nebo Nosovitz? Který je správný?

Nechme tyto otázky chvíli filologům a pojďme k něčemu nám známějšímu – a porovnejme Tucson s jeho konkurenty, naštěstí je výslovnost jejich jmen víceméně jasná: Mazda CX-5, Honda CR-V, Subaru Forester a Mitsubishi Outlander. A Mitsubishi nebo Mitsubishi? Pokud podle Golovanova, který jen nedávno přejmenoval Hirošimu na Hirošimu (AR č. 22, 2015), tak Mitsubishi. Nebo možná Mazda vůbec není Mazda, ale Matsda? Nebo Matsuda? Jedna věc je jistá: všechna auta mají pohon všech čtyř kol a dva pedály.

Přiblížíte se ve tmě a Tucson, který v mé kapse rozpozná „svůj“ klíč, ožije: rozsvítí se efektní obočí nad světlomety, LED diody v klikách dveří, osvětlení v krytech zrcátek. Rovný Mercedes, ne Hyundai! A pokud máte plné ruce tašek, stačí jít do kufru – a po třech sekundách se otevřou páté dveře, jako na nové Kia Sorento Prime (AR č. 12, 2015).

Zajímavé:
Co je lepší nissan qashqai nebo hyundai tucson.

Design je docela pěkný, nechybí duální LED potkávací světlomety a další atributy moderního balení, ale odpružení postrádá energetickou náročnost

Zadní světla LED jsou výsadou nejvyšší výbavy Prime, zatímco stříbrná lišta pod nárazníkem a dvojité výfukové potrubí jsou znaky volitelného paketu High-Tech.

A uvnitř Hyundai je to jako novoroční věnec: všechny piktogramy jsou na tlačítkách rukojeti s jasně modrým podsvícením. Na parkovišti je to krásné, ale v pohybu, když otočíte pohled z noční silnice na středovou konzolu, „neonové“ skvrny se vám jen rozmazávají v očích.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button