hyundai tucson

Jaký druh benzínu se používá v Hyundai Tucson?

Jaký druh benzínu naplnit Hyundai Tucson 3. generace

S ohledem na kompresní poměr továrního motoru se pro Tucson (3. generace) doporučuje použít benzín s oktanovým číslem 95 AI-95 pro získání vypočteného specifického výkonu motoru.

Co se stane, když natankujete vysokoaktanový benzín (AI-98/100)?

Motor tohoto modelu Hyundai nevyžaduje vysokooktanový benzín. Takové palivo v něm bude hořet klidněji a hůře, často ignoruje jiskru svíčky. V tomto případě hořlavá směs, která nemá čas hořet během elektrického zdvihu, pokračuje v hoření s otevřenými výfukovými ventily.
Takové procesy při vysokých provozních teplotách a dlouhodobé expozici vedou k vyhoření ventilů a výfukových sedel. Zhoršuje se výkon motoru, zvyšuje se spotřeba benzínu, stoupá opotřebení skupiny pístů více než obvykle.

Co se stane, když natankujete benzín AI-92?

Toto palivo není určeno pro uvedený kompresní poměr pro spalovací motor v Tucsonu (3. generace). Výsledkem je, že se hotová směs samovolně vznítí od příliš vysokého tlaku ještě dříve, než ji zapálí jiskra od zapalovací svíčky. Ve válcích dochází k neustálým sériím detonací a motor bude rozhodně vydávat charakteristické klepavé zvuky. Takové procesy, když jsou vystaveny po dlouhou dobu, opotřebovávají prvky skupiny válec-píst dříve než obvykle a vystavují je riziku náhlé poruchy pístů, ventilů a válců.

Co se stane, když v nádrži smícháte benzín 95 a 92?

Úmyslným nebo omylem společným nalitím benzinu 95 a 92 do nádrže Tucsonu získáte směs s průměrným oktanovým číslem, ale ne na dlouho. Nejprve se budou míchat v nádrži teoreticky motoru takové palivo nehrozí. Dále, když se obejde difúze v důsledku různých hustot látek, benzín s nižším oktanovým číslem bude dole a s vyšším oktanovým číslem nahoře. Výsledkem je, že látka jako celek nebude fungovat, nejprve palivové čerpadlo bude čerpat horší benzín a pak lépe.

Zajímavé:
Kolik oleje naplnit do automatické převodovky Hyundai Tucson.

O aktuálním stavu kilometrů

Auto v zadní části Tucsonu (3. generace) je považováno za prakticky nové. Průměrný nájezd takových modelů je pouze 40 000 km. Spotřeba paliva u takových strojů zůstala prakticky nezměněna a odpovídá továrním hodnotám.

Další generace Hyundai Tucson

Jak snížit spotřebu plynu

Chcete-li začít šetřit palivo, musíte pochopit důvody jeho zvýšené spotřeby. Tabulka obsahuje praktické rady a doporučení získaná z otevřených zdrojů.

spotřeba důvod Popis a řešení
▼ 9660 % Řízení kamionu Není to špatný způsob, jak ušetřit benzín při jízdě po dálnici. Jízda za velkými auty na vzdálenost 3-5 metrů pomáhá, aby auto nepociťovalo odpor vzduchu, a tím výrazně snižuje spotřebu benzínu. V tomto případě se budete muset přizpůsobit rychlosti kamionu, důležitý je plynulý pohyb, což se pozitivně projevuje i na spotřebě.
▼ 9660 % Tempomat Použití tempomatu šetří palivo při jízdě na dlouhé vzdálenosti. Auto se bude pohybovat hladce, bez škubání plynovým pedálem.
▼ 9660 % Deaktivace druhé osy Pohon všech čtyř kol má tendenci spotřebovávat více paliva. Na asfaltu má smysl přepnout převodovku do režimu 2WD – systém tak nebude využívat uzly přenášející trakci na druhou nápravu a plýtvat na ně energií. V terénu nebo v zimě je režim 4WD vhodnější pro bezpečnost i úsporu paliva, protože nedochází k prokluzu.
▼ 9660 % Extra náklad Proč vozit něco nepotřebného v kufru. Nadměrná hmotnost vždy vede ke zvýšení spotřeby plynu. Vyklizením popelnic v autě můžete ušetřit až 10 procent paliva.
▼ 9660 % Lehká kola Použití lehkých kol s ráfky vyrobenými z odolného a lehkého výkovku může ušetřit spotřebu paliva.
▼ 9660 % Úzký běhoun pneumatiky Šířka běhounu pneumatiky ovlivňuje spotřebu paliva. Čím užší běhoun, tím nižší bude spotřeba benzínu.
▼ 9660 % Hladký start Hladký start. Je nutné začít se pohybovat z místa klidně a sebevědomě a vyhnout se náhlému zrychlení, protože s rychlým zrychlením se určitě zvýší spotřeba paliva.
▼ 9660 % Parkování v garáži Zahřát auto v mrazu není jednoduché a zatímco se zahřívá, hoří drahocenný benzín. Vytápěná garáž tento problém řeší zejména v zimě.
▼ 9650 % 1 cm poloměr kotouče Jízda na kotoučích s větším rádiusem zvyšuje spotřebu, např.: R19 místo R17. Ke zvýšení dochází v krocích o poloměru 1 cm + 1 % k průtoku.
▼ 9650 % Vybavení v salonu Používání elektronických zařízení uvnitř vozu, když je v pohybu. Jakékoli příslušenství: rádio, videorekordér, navigátor, nabíječky do zapalovače cigaret – to vše zvyšuje zatížení generátoru a zvyšuje spotřebu paliva.
▼ 9650 % potkávací světla Pohyb vozu s rozsvícenými potkávacími světly.
▼ 9650 % Dálková světla Pohyb auta se zapnutými světlomety. Nepoužívejte zbytečně dálková světla, během dne sledujte spínač světel.
▼ 9650 % Dlouhá zastávka Provoz motoru déle než 5 minut po zastavení zvyšuje spotřebu paliva.
▼ 9650 % Teplota nemrznoucí kapaliny Teplota chladicí kapaliny pod návrhem zvyšuje průtok. Sledujte kvalitu plněné nemrznoucí směsi a její spotřebu.
▼ 9650 % Úhly odklonu Nenastavený odklon při dlouhodobém provozu. Pravidelně volejte servis a upravte odklon zatažením za tyče a hroty. Sledujte opotřebení pneumatik, nerovnoměrné opotřebení může znamenat špatné vyladění. Nasvědčovat tomu mohou i vibrace ve volantu ve vysoké rychlosti.
▼ 9650 % Protivítr Jízda ve větrném počasí při jízdě proti protivětru.
▼ 9650 % Nízký tlak v pneumatikách Řízení auta se sníženým tlakem v pneumatikách. (na každých 0,5 kg/cm2.). Dodržujte doporučený tlak v pneumatikách předních a zadních pneumatik vašeho vozidla. Včas nafoukněte kola pumpičkou.
▼ 9650 % Mimo sezónu pneumatiky Jízda s pneumatikami, které jsou mimo sezónu. Pokud je auto přezuto do zimních pneumatik v květnu-červnu, pak bude jeho žravost mnohonásobně vyšší, než kdyby řidič včas přezul letní pneumatiky.
▼ 9650 % 100 kg nákladu Každých 100 kg nákladu umístěného v korbě nebo přívěsu automobilu zvyšuje spotřebu o 10 %. Nevozte zbytečně přebytečný náklad.
▼ 9650 % Použití automatické převodovky Modely Tucson (3. generace) s automatickou převodovkou vyžadují více paliva než modely s manuální převodovkou. Kromě samotného chodu boxu zvyšují spotřebu i poruchy s tím spojené. Například když často cestujete na nižší rychlostní stupeň, když selže převodovka a nepřepíná na vyšší rychlostní stupeň, kde je to možné.
▼ 9650 % Používání klimatizace Spotřeba výrazně stoupá při používání klimatizace v kabině za jízdy.
▼ 9650 % Špatné převrácení Dotažená ložiska kol. Při výměně ložisek kol je hlavní, aby nedošlo k jejich nadměrnému utažení po jejich instalaci na náboje. Náhradu je lepší udělat v dobrém servisu, kde vím, jak velkou výztuž je potřeba dotáhnout upevňovací prvky.
▼ 9650 % Problémy se spojkou Opotřebená spojka nebo špatně fungující spojkový mechanismus v autě. Zkontrolujte v servisu, seřiďte nebo vyměňte spojku.
▼ 9650 % Špatný vzduchový filtr Včasná výměna vzduchového filtru nebo nevhodný filtr zvyšuje spotřebu benzínu.
▼ 9650 % Jízda se studeným motorem Začněte jezdit se studeným motorem. Vždy zahřívejte motor, a to i v teplém letním období.
▼ 9650 % Upoutávka Jízda s prázdným přívěsem.
▼ 9650 % Střešní nosič s nákladem Když je kufr umístěný na střeše auta maximálně zatížený. Takový kufr je potřeba zatěžovat na minimum, pokud možno, ekonomičtější by bylo přesunout některé věci do zadního kufru.
Zajímavé:
Jak správně vyslovit Hyundai Tucson.

• U vozidel Hyundai výrobce vždy uvádí doporučené palivo na vnitřní straně víčka palivové nádrže, před tankováním jej zkontrolujte.

• Použití paliva s vyšším oktanovým číslem místo nízkooktanového paliva způsobí menší poškození motoru než naopak.

• Vyhněte se jízdě na prázdnou nádrž, zvyšuje to riziko detonací z chudé směsi vzduchu a paliva a také vystavuje palivové čerpadlo zbytečnému opotřebení.

• Výrobci paliv používají marketingové triky k propagaci vysoké oktanové spotřeby paliva, ale ve skutečnosti oktanové číslo a přísady v benzínu slouží k jinému účelu.

• Pokud na čerpací stanici přijela cisterna, pak se v tuto chvíli nevyplatí tankovat na čerpací stanici. Při vypouštění paliva v nádržích čerpacích stanic stoupá veškerý sediment, který po natankování ucpe palivový filtr auta.

• Snažte se používat vždy stejnou osvědčenou čerpací stanici s kvalitním palivem, kterou obvykle doporučuje prodejce vozů Hyundai ve vašem regionu.

Téma: Benzín (jakým plníme?)

Muž je offline

Riskoval někdo nalití 92.? Pokud ano, jaké jsou nevýhody oproti 95?
Víte, jsou motory, které normálně zvládnou 92, ale jsou i takové, které bezostyšně vybuchnou (bez ohledu na čerpací stanici), i když klapka plynové nádrže říká, že nemůže být „nižší než 92“. Musíte do nich nalít 95. Jak je na tom Tussan?
(z určitých důvodů to zatím nemohu sám ověřit. možná do konce měsíce)

13.01.2016, 03:38 #2

semco je offline

Sergei
Moderátor
Registrace: 30.09.2015
Adresa: Calgary (Kanada)
Příspěvky: 2,093
Děkuji: 620
Vůz: Hyundai Tucson
Rok výroby: 2016
Motor: 1.6T (177) Benzín
Převodovka: Robot
Pohon: Pohon všech kol (4WD)
Цвет: черный
Trim: Ultimate

Nalévám 87 – 92 na ruské poměry. Docela normální. Neplánuji přejít na 93 (95). Protože v návodu je napsáno i nalít nízkooktanové.

můj disk – https://www.drive2.ru/r/hyundai/1412934/
13.01.2016, 07:53 #3

Zajímavé:
Co je lepší než dieselový benzín Hyundai Tucson.

ALEX74 je offline

Alexander
Zkušení
Registrace: 29.11.2015
Adresa: MO
Příspěvky: 80
Děkuji: 21
Vůz: Hyundai Tucson
Rok výroby: 2015
Motor: 2,0 (150) Benzín
Převodovka: Automatická
Pohon: přední (2WD)
Barva: fantomová černá
Výbava: Komfort

Zastavil jsem na 92, nezaznamenal žádnou detonaci a nebyl tam žádný rozhodující rozdíl (kromě cenovky) s 95, která podle mě v Rusku neexistuje.

Uživatelé, kteří ohodnotili tuto zprávu:
13.01.2016, 08:23 #4

semco je offline

Sergei
Moderátor
Registrace: 30.09.2015
Adresa: Calgary (Kanada)
Příspěvky: 2,093
Děkuji: 620
Vůz: Hyundai Tucson
Rok výroby: 2016
Motor: 1.6T (177) Benzín
Převodovka: Robot
Pohon: Pohon všech kol (4WD)
Цвет: черный
Trim: Ultimate

Ano, souhlasím s tím. 95 je 92+aditiva.

můj disk – https://www.drive2.ru/r/hyundai/1412934/
13.01.2016, 08:52 #5

sergeycold je offline

Sergei
Místní
Registrace: 13.12.2015
Adresa: Yoshkar-Ola
Příspěvky: 334
Děkuji: 296
Vůz: Infiniti EX37
Rok výroby: 2010
Motor: 3.7 (333 k) benzín
Převodovka: Automatická
Pohon: Pohon všech kol (4WD)
Цвет: черный
Vybavení: nějaký druh vybavení

CitovatZpráva od ALEX74 Zobrazit zprávu

Zastavil jsem na 92, nezaznamenal žádnou detonaci a nebyl tam žádný rozhodující rozdíl (kromě cenovky) s 95, která podle mě v Rusku neexistuje.

Pokud je napsáno, že podle výzkumné metody je oktanové číslo benzínu 98, tak je to tak. A nezáleží na tom, jak jste toto číslo získali. Není v něm jistě více olova, ale možná méně)). Existuje tak špatný stereotyp, že aditiva jsou špatná. Zda je to špatné nebo ne, závisí na přísadě. A čím nižší je pravděpodobnost detonace, tím lépe. A je jedno, o jakou zemi se jedná.
Specifikace benzínu si vyžádejte na čerpací stanici – i tam je údaj o způsobu motoru. Hledej, porovnávej. Sám jsem si stanovil, že Lukoil má zpravidla vždy vyšší ukazatele kvality.

Zajímavé:
Kde se nachází vin hyundai tucson.

I když mluvíme o populární verzi o domácím benzínu: přemýšlejte o tom – pokud 98 je 92 + přísady, pak co je 92? Proč najednou musí být čisto?

Nalévám jen 98 a jen kvalitní. Lukoil, těch je v Ruské federaci dost.
Kluci z čipového studia a nejen oni říkali, že motory gdi, a zejména t-gdi korejského koncernu jsou velmi citlivé na kvalitu benzínu. Natankoval jsem, odjel, „přijel“, katalyzátor se okamžitě rozpadne a ucpe motor úlomky. Pak už jen výměna, pokud vím. Četl jsem o takových případech na KIA cee’d. Nejprve se ucpe zátka a pak drobky vlétají do válců. A je to, ahoj. Rozdíl na nádrž je 1 rublů a při zohlednění akcí a slev, věrnostních programů – ještě méně. Pokud řídíte Tussanne, nerozesmívejte lidi, používejte MAXIMÁLNĚ kvalitní benzín, jaký můžete.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button