Prachovka renault

Co se vejde do prachovky

Všechny články Novinky Autocode Life hacks pro kupující Testovací jízdy Auto novinky Video Automarkety Různé Koupit za xxx rublů Recenze ojetých aut Life hacky pro prodejce Tiskové zprávy Hodnocení Recenze majitelů Konfrontace modelů

19. srpna 2019, 09:24 0 72691

Toto auto se objevilo na ruském trhu v době, kdy crossovery získávaly na popularitě pouze mezi kupujícími. Zpočátku byl velmi populární. Velké auto za méně peněz je pro ruského řidiče ideální. Zároveň byl motorista připraven smířit se s průměrnou ergonomií a nedostatkem pohodlí. Jde hlavně o to, aby byl Renault Duster levný a maximálně praktický a všestranný, abyste mohli vyrazit na ryby i na rande.

Který „Duster“ je lepší: na benzín nebo naftu?

Na předstylingové crossovery byl instalován přeplňovaný dieselový motor o objemu 1,5 litru a 90 silách, 1,6-litrový motor se 102 „koněmi“ a 2,0 litry, který vyráběl 135 litrů. S. Po aktualizaci v roce 2015 1,6-litrový motor již produkoval 114 „koní“, dvoulitr čerpal až 145 koní. s., a nafta – až 109 sil. Co si vybrat: „Duster“ na benzín nebo naftu? Podívejme se blíže na nuance.

Oba motory o objemu 1,6 litru jsou považovány za nejlepší, přestože jsou montovány v AvtoVAZ. Do 200 tisíc km s nimi nejsou téměř žádné problémy. Na „starém“ motoru musíte každých 60 tisíc vyměnit rozvodový řemen, zapalovací cívky často selžou. Po aktualizaci byla potřeba této opravy pryč. Řemen byl nahrazen řetězem, pracovalo se i na návinech. Ale po 100 XNUMX km začne olej unikat přes těsnění a těsnění.

Zajímavé:
Jak dlouho vydrží motory duster.

Dvoulitrový motor najede cca 300 tisíc km, ale po 150 tisících je zvýšený apetit na olej. Po první „stovce“ hrozí, že motor ztratí trakci a bude se zdráhat reagovat na plynový pedál. Takto se projevuje vadný fázový regulátor. Kyslíkové senzory a generátor také „létají“ po 100 XNUMX km.

Vznětový motor je považován za dlouhodobý, pokud do něj natankujete kvalitní motorovou naftu a nebojíte se nevyhnutelných problémů s turbínou. Pokud si koupíte kvalitní olej a naplníte motor dobrým palivem, vydrží dlouho. Mechanici Renaultu věří, že se jedná o nejlepší motor v řadě.

Neexistují žádné dotazy ohledně manuální převodovky, ale existuje spousta otázek ohledně starého stroje, který je dodáván s Dusterem. Automatická převodovka nebude žít více než 200 tisíc km. Bude se často kazit, při řazení nemilosrdně zpomalí, zvýší už tak značnou spotřebu paliva a prodraží auto.

Zákazníci si mohou vybrat mezi Dusterem s pohonem předních kol nebo 4×4. Kupující a odborníci svorně hlasují pro pohon všech kol. Před aktualizací selhaly elektromagnetické spojky, ale po restylingu byl problém vyřešen.

Lak na levných autech nemá vhodnou tloušťku. To je třeba přijmout a brát jako samozřejmost. Ale „Duster“ a samotná karoserie se neliší v síle. Kvůli tomu spadaly předstylingové kopie pod odvolatelnou kampaň. Po aktualizaci však problém nebyl vyřešen.

Podvozek je ale hlavní předností modelu. V podstatě se jedná o stejný Renault Logan s nezničitelným zavěšením, jen ještě praktičtější díky své velikosti.

Dorestayl nebo restyling?

Renault Duster se objevil v roce 2010 a o pět let později prošel restylingem. O tom, co se změnilo v modelu a kterou verzi „Duster“ je lepší vybrat, vypráví majitel modelu Artem Asonov. V roce 2013 si pořídil předstylingový Duster a v roce 20018 přešel na aktualizovaný model.

Zajímavé:
Kde je nejlepší místo pro instalaci zadní kamery na prachovku.

– Rozdíl v ceně byl malý. První stála 720 816 rublů, druhá – 145 135 rublů (vzal jsem to na slevy na výměnu). Přepracovaný Duster se mi líbí víc. Za prvé, dvoulitrový motor má více „koní“ – 10 místo XNUMX, zatímco motor „žere“ pouze XNUMX koní. Za druhé, v aktualizované verzi se zlepšilo podsvícení. V předstylingu byla oranžová, vytrhněte si oči a teď je modrá. Za třetí se zlepšila hlavice řadicí páky. Předtím byla jako špendlík. A aktualizovaný „Duster“ se stal dynamičtějším v předjíždění. Předchozí verze má pohon předních kol, aktualizovaná má pohon všech kol. V zimě se po trati lépe prohání „Duster“ s pohonem všech kol.

Modely interiéru jsou přibližně stejné: ne lepší ani horší. Plast v obou verzích je kvalitativně stejný. Ale na látce ve druhé verzi jednoznačně šetřili. V první zadní části jsou přední sedadla čalouněna koženkou. Pokud dítě sedí vzadu, čalounění příliš netrpí kopanci. Ve druhém se látka rychle zašpiní. Kufr je u první verze větší, u druhé tam byla umístěna rezervní pneumatika. I přes menší objem se do kufru vejdou tři jízdní kola a snowboard. Materiály v zavazadlovém prostoru jsou u druhé verze horší. Aby náklad kvůli rezervnímu kolu nesklouzl, musel jsem do kufru dát překližku. Podlaha v zavazadlovém prostoru je nerovná, během cesty se vám nebude pohodlně spát. Odpružení je v pohodě, auto jede plynule po silnici.

Pokud jde o technickou část, v předstylingovém Dusteru se voda lila z trysek ostřikovačů a zaplavovala zapalovací cívky. Aby nedošlo k poškození ECU, bylo nutné vyměnit jak cívky, tak svíčky. Jedna cívka stojí 2 000 rublů a výměna bloku stojí 35 XNUMX rublů. Společnou nevýhodou obou verzí je házení bláta na okna v rozbředlém počasí. Je potřeba dát buď více blatníků nebo nástavců podběhů. Dále bych doporučil dát na rošt pletivo, aby se do radiátoru nedostaly pakomáry. Další nevýhodou je, že obě verze Expression nemají palubní počítač. Automatická tupá, i když spolehlivá. Při akceleraci jsou mezi řazením velké mezery.

Zajímavé:
Jak jsem si koupil novou prachovku.

Ale obecně se mi auto líbí. Do 100 tisíc nedělalo vůbec nic. Na 105 tisíc km jsem vyměnil těsnění v automatické skříni, výměna stála 16 tisíc rublů. Olej v převodovce nebyl nikdy měněn. Do 120 120 km začal jeden ze stojanů unikat a termostat selhal. Pokud berete auto s nájezdem XNUMXtis km, doporučuji vyměnit rozvodový řemen.

Výběr „Duster“ na trhu ojetých vozů

Průměrné náklady na použitý Duster jsou 570 tisíc rublů. Za 670 tisíc rublů jsme našli model 2017 s najetými kilometry 150 tisíc km:

Kontrola přes avtocod.ru ukázala, že auto je na leasing a má omezení registrace.

kontrola auta

Auto mělo dvě nehody – v říjnu 2017 a květnu 2019.

Majitel má 15 pokut, které „visí“ od roku 2017. Nedoporučujeme kupovat auto s takovými problémy.

Další „Duster“ v roce 2017 je dán za 685 tisíc rublů a se „směšným“ ujetým kilometrem – 17 tisíc km:

Auto mělo jednu nehodu.

kontrola auta

„Přední část“ vozu byla poškozena:

Rána, soudě podle diagramu, byla silná.

Jaký Renault Duster si vybrat

„Duster“ je nyní téměř nejlepší rozpočtová nabídka na sekundárním trhu. Na trhu je spousta kopií, zatímco upřímně „zabitých“ aut je málo. Náhradní díly na auto jsou levné, protože se vyrábějí v Togliatti.

Řekli bychom, že je třeba zůstat na „Dusteru“ s přeplňovaným dieselem nebo zvolit 2,0litrový benzínový motor. Ale motor o objemu 1,6 litru se osvědčil jako spolehlivý a bezproblémový. Nedávejte si za cíl provést volbu na motoru. 1,6litrový motor je jednodušší, a tedy i levnější, ale přeplňovaný vznětový motor je pro řízení zajímavější.

Vzdejte se automatické převodovky, je tak špatná, že je lepší vzít mechanika. Vezměte si verzi s pohonem všech kol: vůz bude moci jet dále a hlouběji. Raději se podívejte na upravenou kopii. Aktualizace dopadla úspěšně, podařilo se zbavit většiny drobných problémů.

Zajímavé:
Jak zkontrolovat spojku na Renault Duster.

Autor: Jekatěrina Lipátová

Jakou verzi Dusteru doporučujete a proč? Na vaše názory čekáme v komentářích pod článkem.

Kolik oleje nalít do Dusteru a jaký použít

Kolik oleje nalít do Dusteru a jaký použít

Mnoho majitelů si klade otázku, jaký olej by se měl do jejich vozu nalít a znepokojuje to i mnoho majitelů oblíbeného francouzského crossoveru Renault Duster. Pro kvalitní a nepřetržitý chod motoru automobilu hraje důležitou roli motorový olej, který samozřejmě musí být kvalitní svým složením.

Hlavním úkolem motorového oleje je chránit všechny části elektrárny bez výjimky před rychlým opotřebením také speciální viskózní látka pomáhá odvádět teplo přímo ze spalovací komory a chrání motor před případnými usazeninami včetně nečistot.

Hladina oleje Duster

Jaký motorový olej použít

V návodu k obsluze Renault Duster výrobce předepsal doporučení pro použití motorového oleje. Navíc v pasu najdete všechny vlastnosti, které může mít vysoce kvalitní mazivo. Jedná se především o jakostní třídu, viskozitu a rovnoměrný objem oleje včetně značek, které olej vyrábějí.

Když inženýři známých automobilových společností vyrábějí konkrétní typ motoru, objednají si speciální typ maziva u svých partnerských společností vyrábějících olej. Například francouzská automobilová společnost Renault spolupracuje se společností Elf, proto se doporučuje nalít jimi vyrobený olej do Renault Duster a samozřejmě sledovat objem oleje, který se nalévá.

Mnoho lidí se ptá: je nutné kupovat motorový olej doporučený výrobcem automobilu? Absolutně není nutné! Samozřejmě, pokud existuje taková možnost, pak je lepší použít mazivo, které je předepsáno v návodu k vozidlu. Přesto pro všechna evropská auta bez výjimky platí jedno, byť oficiálně zavedené pravidlo, kterým se musí každý řidič určitě řídit a teprve poté se dívat na štítek značky. Toto pravidlo je určitá tolerance. Nemusíte své auto vázat na konkrétní značku, která vyrábí mazivo, ale v žádném případě byste neměli porušovat stanovenou toleranci a neměli byste zapomínat na objem oleje.

Zajímavé:
Jaký je název typu převodovky nainstalované na Renault Duster.

Jaká je tolerance oleje?

Tolerance je určitý standard kvality. Všichni majitelé Renault Duster s motorem 1.6 nebo 2.0 musí tento parametr vyhledat v návodu k obsluze a teprve poté hledat tato čísla na štítku oleje, který se plní. S objemem oleje se můžete vypořádat o něco později. Takže jste našli úplnou shodu, pak vám tento olej bude jistě vyhovovat. Je třeba poznamenat, že stejný olej může být vhodný pro několik různých motorů, například to může být diesel 1.5 a motor 1.6. Tolerance na štítku je uvedena jako specifická číselná a abecední kombinace.

Zde je malý příklad, automobilový olej Motul 8100 Eco-Energy ve vozech Ford s homologací WSS M2C 913C a je vhodný pro vozy francouzské automobilky Renault, jejíž motor má homologaci RN0700. Pokud z nějakého důvodu požadovaný parametr není na štítku žádného maziva, pak byste se měli podívat na dodržování tolerance nebo schválení vaší automobilky například u vozu Duster Renault a informovat se o objemu oleje. Nezapomeňte také, že olej měl dříve svou specifickou toleranci, ale po ukončení smlouvy s výrobcem automobilů přestal výrobce maziva uvádět požadovaný parametr na štítku svých produktů, ale technologie výroby byla zachována.

Objem oleje v Dusteru

Také často kladená otázka majitelů automobilů, zejména Renault Duster: kolik oleje potřebuje motor naplnit? Podle návodu je spotřeba maziva následující:

  • Motor 1.6 16V spotřebuje 4.8 litru;
  • Motor 2.0 16V spotřebuje 5.4 litru;
  • Naftový motor 1.5 má spotřebu 4.5 litru.

Navíc podle praxe je při výměně oleje v motoru 1.6 a 2.0 objem oleje asi 4.8-5 litrů.

Jak často je potřeba provádět výměnu oleje?

Chtěl bych se okamžitě rozhodnout, kdy a jak často vyměnit olej:

U dieselových elektráren každých 10 tisíc kilometrů nebo jednou za rok vše závisí na tom, co nastane dříve;

U benzínových elektráren každých 15 tisíc kilometrů nebo jednou za rok, opět podle toho, co nastane dříve.

Důležitý bod při výběru oleje

viskozita oleje Duster

Na závěr bych rád napsal o viskozitě oleje používaného pro vozy Duster Renault. Mezi majiteli těchto nádherných francouzských crossoverů existuje velké množství názorů, které se liší v otázce, jakou viskozitu by měl mít spotřební motorový olej. Mnoho majitelů automobilů tento ukazatel obecně zanedbává a marně.

Zajímavé:
Jak nalepit sklo na Renault Duster.

Pro příklad si vezměme olej Elf Evolution 900SXR, který se používá pro náš výše zmíněný model auta. Viskozitní index tohoto oleje je 5W-30. V tomto případě se musíte podívat na druhou číslici, která je 30. Je to toto číslo, které charakterizuje viskozitu oleje při provozní teplotě pohonné jednotky automobilu. Aby se snížily náklady na mazání odpadu, většina řidičů začne přilévat viskóznější mazací olej, například to může být 10W-60. A tehdy začínají problémy s motorem, protože olej s takovou viskozitou může poškodit některé prvky motoru. Pokud výrobce použití takového oleje doporučil, musí se řidič řídit těmito pokyny bez ohledu na značku, kterou si zvolil.

Nyní si promluvme o druhé straně mince. Majitel vozu Renault Duster, který při experimentování vůbec neví, jaký olej je třeba do jeho auta nalít, zvolí například mazivo 5W-20, tedy s nízkým viskozitním indexem, a to je také špatné , protože při provozu motoru tato součástka zanechá extrémně tenký film, který se snadno protlačí, což vede k rychlému opotřebení některých částí motoru.

Rozhodně nelze odpovědět na velmi ostrou a logickou otázku, jaký olej je pro Dustery nejlepší. Odborníci doporučují používat pouze mazivo doporučené výrobcem, ale jeho kvalitou si musíte být jisti až po nějaké době. Olej je nutné vyměnit včas, protože s najetými kilometry má takzvaná mazací kapalina tendenci se rozpadat, což negativně ovlivní její ochranné vlastnosti. O tom, jak často byste měli měnit olej, jsme psali dříve v tomto článku.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button