Škoda Fabia

Kam nalít kapalinu do ostřikovačů ve Škodě Fabia

Dbejte na to, aby gumové vložky nevyskočily z držáků, jinak stěrač poškrábe sklo. Pokud je sklo suché, před zapnutím stěrače jej navlhčete ostřikovačem, aby stěrače sklo nepoškrábaly.

Pokud jsou při činnosti stěrače na skle nevyčištěná místa, šmouhy nebo mezery, vyměňte kartáče nebo pryžové vložky.

V zimě před cestou vždy zkontrolujte, zda čepele nejsou přimrzlé ke sklu. Pokud se tak stane, opatrně „vytrhněte“ jejich gumové vložky ze skla.

Znečištěné pryžové vložky kartáčů očistěte vlhkým hadříkem. Při silném znečištění použijte prostředek na mytí skla.

Gumové kartáčové vložky si můžete vyměnit sami v souladu s návodem dodaným výrobcem k sadě pryžových vložek. Výměna se doporučuje dvakrát ročně.

Demontáž a montáž lišt stěračů čelního skla

1. Přesuňte páčky s kartáči směrem od skla.
2. Otočte kartáč o 90° vzhledem k páce.
3. Stiskněte západku 4 tak, aby zajišťovací výstupek 3 na ní vyšel z otvoru v páce. Posuňte kartáč 2 dolů po páce 1, až se vysune z háčku na páce, a vyjměte jej.
4. Pro instalaci kartáče zasuňte páku do jejího otvoru tak, aby drážka na západce směřovala k páce, nasaďte kartáč na háček páky a posuňte jej nahoru po páce, dokud se nezastaví.

Demontáž a montáž lišty stěrače zadního okna

1. Posuňte páku s kartáčem směrem od skla.
2. Rukou přidržte páku 2 v horní části, vyjměte z ní kartáč 1. Kartáč je ve střední části připevněn k páce 2 pomocí západky, takže kartáč uchopte co nejblíže středu.
3. Nainstalujte kartáč v opačném pořadí a bezpečně jej upevněte do páky.
Zajímavé:
Jakým benzínem natankovat Škoda Fabia 1.6.

Umístění nádržky ostřikovače

2 – zátka nádržky ostřikovače;

Nádržka ostřikovače 3 je umístěna v motorovém prostoru na levé straně.

Objem nádrže je asi 2 litry, u modelů s ostřikovači světlometů – asi 5,5 litru.

V létě naplňte nádrž čistou vodou, v zimě – nemrznoucí kapalinou. Doporučuje se používat nemrznoucí kapaliny vyráběné známými společnostmi.
výstraha

Neplňte nádržku kapaliny ostřikovače kapalinami chladicího systému motoru, protože jsou jedovaté.

Chcete-li naplnit nádržku ostřikovače, odšroubujte její uzávěr. Zkontrolujte mřížku. Pokud je znečištěný, umyjte jej a vyměňte. Teprve poté nalijte kapalinu do nádrže.

Vždy se ujistěte, že je hladina v nádržce ostřikovače dostatečná, nečekejte, až snímač zareaguje na nedostatečnou hladinu kapaliny v nádržce. Nezapínejte ostřikovač, pokud hladina kapaliny klesla pod sací otvor čerpadla uvnitř nádržky – elektromotor čerpadla ostřikovače může selhat.
výstraha

Při práci s nemrznoucí kapalinou dodržujte bezpečnostní opatření.

« Předchozí stránka
1.50.5. Výměna kol
^
zpět k obsahu
Další strana »
1.52. Baterie

Copyright © 2007-2024 Všechna práva vyhrazena. Všechny ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

19.33 Doplnění kapaliny do ostřikovačů čelního skla

Na skle se tvrdošíjně usazují zbytky výfukových plynů, olejové a silikonové výpary z lakovaných prostředků pro péči o povrchy. Proto se v teplé sezóně doporučuje přidat do vody na mytí skla čisticí prostředek; V zimě je vhodná nemrznoucí směs s přídavkem saponátu.

  1. Plnicí potrubí kapaliny je u všech modelů umístěno na levé straně motorového prostoru na boční stěně, ale samotné nádrže mají různé tvary a velikosti v závislosti na motoru a konfiguraci.
  2. U vozidel bez ostřikovače světlometů má nádržka kapaliny do ostřikovačů kapacitu přibližně 3,5 litru.
  3. U vozů se systémem ostřikovačů světlometů je instalována nádržka o objemu asi 6,5 litru.
  4. U vozů s turbomotorem a systémem ostřikování čelního skla je kvůli úspoře místa instalována dvoudílná nádržka. Jedna nádrž je umístěna – jako u všech modelů – pod křídlem, ukrytá v podběhu. Druhá nádrž je umístěna přesně naproti uvnitř v motorovém prostoru.
  5. Nejprve nalijte přísadu a poté vodu, aby se tekutiny v nádrži dobře promíchaly.
  6. Ve voze bez vyhřívaných vodních trysek (k dispozici v „zimním balíčku“) mohou trysky při silném mrazu zamrznout.
  7. Pro prevenci se doporučuje používat vyšší koncentraci nemrznoucí směsi. Míchání metylalkoholu s nemrznoucí kapalinou může způsobit tvorbu vloček a ucpání trysek.
  8. Aby se zabránilo ucpání trysek ostřikovačů kapalinou do ostřikovačů, doporučuje se nainstalovat do hadice přívodu kapaliny komerčně dostupný benzínový filtr.

Tipy: Vodu na čištění čelního skla byste neměli doplňovat z lahví s vodou, které jsou často připraveny na čerpacích stanicích, protože. Často tam zůstávají zbytky oleje a mastnoty, které se pak dostanou na vaše sklo a při dešti vytvoří rušivý mazací film v oblasti činnosti stěračů.

Pokud zůstane zorné pole na čelním skle zatažené i přes přidání saponátu do vody, pak pomůže starý známý čistič na mosaz Sidol (nikoli však Sidol Spezial). Nanáší se hadrem a nechá se zaschnout a pak se bílý prach setře čistým hadrem. Tímto způsobem jsou spolehlivě odstraněny zbytky olejů, produktů pro péči o lak a další látky.

Nastavení vodního paprsku

Při aktivaci systému ostřikování čelního skla vystříknou na čelní sklo Audi A4 čtyři proudy vody. Úprava se provádí následovně:

  1. Vložte jehlu do stříkacího otvoru. trysky
  2. Samotný otvor trysky je umístěn v kouli, která se otáčí pomocí jehly.
  3. Otáčejte tryskou, dokud proudy vody nedopadnou na čelní sklo, jak je znázorněno na obrázku.

Elektricky vyhřívané vodní trysky

Navzdory přidání nemrznoucí směsi může kapalina ostřikovačů čelního skla zamrznout v tryskách předního ostřikovače v důsledku protivětru. K tomu pomáhá zařízení na ohřev trysek, které je součástí „zimního balíčku“.

Přímo před tryskami je kovové pouzdro s teplotně závislým tepelným odporem. Po zapnutí zapalování (svorka X) je na tento odpor přivedeno napětí. Trysky rychle rozmrzají mrazem v důsledku počátečního vysokého proudu (0,5–0,7 A). Pro udržení teploty klesne proud po zahřívací fázi na přibližně 200 mA. Pokud teplota vzduchu klesne pod –15 °C, pak se udržovací proud zvýší na 320 mA.

Pokud ohřev vodních trysek nefunguje, zkontrolujte následující součásti:

  1. Při otevřeném krytu odpojte konektor trysky.
  2. Pomocí indikátoru napětí při zapnutém zapalování zkontrolujte, zda je napětí nebo zda je spojení se zemí v pořádku.
  3. Pokud ne, hledejte přerušení drátu.
  4. Pokud je vše v pořádku s napájením, musíte vyměnit trysku.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button