Škoda Fabia

Kdy přeřadit na Škodě Fabia

Zajímá mě výkon motoru – jak rychle akceleruje nebo cítíte nedostatek výkonu? Jen mě nebaví jezdit pomalu a pořád někam spěchám – potřebuji se rychle dostat z bodu A do bodu B. Teď jezdím litrový Matiz, zdá se, že jsem si zvykl, vše vyhovuje já, ale je to tady. Rozhodl jsem se pro výměnu auta a zatím jsem se rozhodl pro Fabii – podle recenzí a ceny jsem spokojený, chtěl jsem motor 1.4, ale našel jsem variantu s 1,2, ve které mě výbava lákala. – auto má vše, co si moje duše může přát – není potřeba vůbec investovat.
Včera jsem vzal 1,4 na zkušební jízdu, nějak jsem tomu nerozuměl, obecně nedošlo k žádnému výbuchu emocí – byl jsem dokonce naštvaný. Dle mých řidičských zkušeností mě nadchla práce brzd – reagovaly okamžitě, zkusil jsem zrychlit – taky mi to přišlo normální, ale tohle je 1,4 – pod kapotou je víc koní. ale v Matizu mě rozčiluje, že je občas pedál až k podlaze, a auto nemá dostatečný výkon, i když na městské ježdění to není špatné – asi jsem si na to za pár let zvykl a i když V létě zapínám klimatizaci, táhne to hůř, všechno obecně – dá se to snést, pokud nenajdete chybu, ale chtěl jsem jiné auto. Hodně jsem četl o fabiích a článcích a recenzích – zaujalo mě, že jsou praktické, nelámou se, dobře startují v chladném počasí, jsou malé, kufr je prostorný. Co se týče spotřeby paliva, majitel říká, že žere kolem 7 litrů, ale chodí jen do práce a nejezdí.
A.. taky se mi nelíbila viditelnost zezadu, jsem zvyklý parkovat bez použití zrcátek – pohled zadním oknem, ale ve fabii je špatně vidět a parkování nějak nešikovně dopadlo, ačkoliv mám 10 let zkušeností s řízením a nikdy jsem neměl problémy s parkováním, ale je možné, že je to otázka zvyku. Ještě dotaz k odpružení, v autě se třese, když jedete i přes malé nerovnosti – jak vám to nevadí?

Zajímavé:
Jak se jmenuje kontrola na Škoda Fabia.

ano normální stroj. Můj styl jízdy je ostrý a dynamický, stačí mi, spotřeba paliva jen v mém případě převyšuje vypočítané kvůli náhlým rozjezdům. po litrovém Matizovi se ti bude zdát, že letíš nízko, alespoň mně po devítce to tak připadalo.

Vůbec nezvládám Condera. Nejprve musíte zrychlit a poté zapnout klimatizaci.

Když zaparkuji dozadu, musím otočit hlavu – ano.

Odpružení je tvrdé, to není mínus, to je kvalita tohoto auta. Pevné odpružení má své výhody

Barmaley™
Zajímalo by mě, o jaké agilitě se můžeme bavit při výkonu 70 koní na tunu váhy

+1, za moji 1,2 nic víc nic míň 🙂

Jil
Když zaparkuji dozadu, musím otočit hlavu – ano.

a kdo nemusí, mám 1,4 a někdy to přijde hloupé

taková věc existuje a v zimě se na volnoběh nehřeje

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button