Vw passat b5

Jak nastavit časové značky na vw passat b5 1.8 adr

Jak vyměnit vadný rozvodový řemen na Volkswagen Passat B5 vlastníma rukama

Pokud sejmete ochranný kryt řemenu, odhalí se přímé příčiny problémů: zuby byly uříznuty, okraje se roztřepily a na zadní straně dílu se objevily praskliny. Pás se může mezi zuby ztenčit a velmi se natáhnout.

Rozvod Passat b5 1.8 turbo

Volkswagen Passat v karoserii B5 se vyrábí od roku 1996. Většina motorů má pohon rozvodovým řemenem, ale existují i ​​modely s řetězovým pohonem. Taková auta jsou v Rusku populární, takže majitelé se zajímají o to, jak vyměnit rozvodový řemen na Volkswagen Passat B5.

Trochu teorie: časovací zařízení

Spalovací motor (ICE) běží na benzín nebo naftu. Spalování paliva probíhá ve válcích. Po zapálení paliva se výfukové plyny uvolňují do atmosféry. Časovací mechanismus (mechanismus distribuce plynu) je zodpovědný za proces distribuce plynu: nasávání směsi vzduch-palivo (u benzínových motorů) nebo čistého vzduchu (u dieselových motorů) a výfukové plyny.

Zajímavé:
Jak nastavit zapalování na vw passat b5 1.9 tdi.

Od svého vynálezu se rozvodové kolo používá ve spalovacích motorech. Auta se technologicky zlepšují: vyvíjí se i mechanismus distribuce plynu. Jeho součásti:

 1. Hlavní součásti: vačkový hřídel (CV), řemen, ventily.
 2. Převodovka – hydraulické kompenzátory, vahadla.
 3. Pomocné díly: ventilové pružiny, těsnění dříku ventilu.

RV je hlavní funkční součást palivového systému – otevírá/zavírá ventily motoru. Na správném sledu časování ventilů závisí jízdní vlastnosti vozidla: výkon motoru, točivý moment, stabilita pohonné jednotky, spotřeba paliva. RV vypadá jako náprava s vačkami směřujícími do různých směrů. Jejich počet se shoduje s počtem sacích/výfukových ventilů, díly jsou umístěny přesně proti sobě. RV je zajištěno v lůžku hlavy bloku pomocí polštářů. Vačkový hřídel má průchozí otvor pro olej, vedení jdou do kanálů hlavy válců.

CV je poháněno od klikové hřídele (CV) rozvodovým řemenem Volkswagen Passat B5, který spojuje malý převodový stupeň CV a velký převodový stupeň CV. Z tohoto důvodu je rychlost otáčení 2krát nižší.

Časování Passat B5

Rozvodový řemen „Passat B5“. Zdroj fotografií: https://www.youtube.com/watch?v=m4rfSqaZagM

Další typy pohonů: řetěz (používá se u dieselových motorů TSI) a připojení převodovky (není instalováno v Passatu). Kromě řemene obsahuje rozvodový pohon Passat: napínací kladku,

 • uklidňující;
 • bota;
 • hydraulický nebo mechanický napínač (pro řetězové pohony);
 • ozubená kola.

K otevírání a zavírání vstupních a výstupních kanálů jsou zapotřebí ventily skládající se z vřetene a hlavy (kotouče). Deska vstupního prvku má větší průměr, takže do komor vstupuje větší dávka hořlavé směsi.

U motorů nad hlavou, mezi které patří Passat B5, je ventil umístěn v hlavě válců. Vačky působí na dříky ventilů prostřednictvím hydraulických zvedáků nebo vahadel vačkového hřídele.

Proč na Passatu B5 odlétá pás?

Řemen spojuje dva hřídele, činnost čerpadla chladicí kapaliny závisí také na jeho otáčení. Součást může vyskočit jeden nebo několik zubů nebo se může zcela uvolnit z řemenic. Řidiči pozorují prokluzování po plánované výměně starého řemene, který dosloužil.

Zajímavé:
Jak nastavit dveře na Volkswagen Passat B5.

Důvody, proč padá hnací řemen motoru:

 • Kvalita produktu. Na neoriginálních dílech se guma v určitých místech různě natahuje a také jsou různé tvrdosti po šířce. Pás se zdeformuje a nakonec spadne.
 • Čerpadlo chladicí kapaliny. Vůle na hřídeli čerpadla – „překmit čerpadla“ – také vede k prokluzu rozvodového řemene. K tomu dochází, když je nainstalováno nové čerpadlo, ale spárovaná plocha povrchu bloku je špatně vyčištěna od starého těsnění. Pumpa zapadá na své místo šikmo: pás se táhne do strany.
 • Napínací válec (NTR). Pokud je zpočátku křivý, posune gumový kroužek do strany, poté se okraje řemene opotřebují a díl sklouzne. Další častou příčinou je ohnutý fixační čep. K tomu dochází při výměně válečku, když je excentrická matice příliš utažena. Čep se ohýbá, což ovlivňuje válec a nakonec i pás.

Řemen může také odlétnout v důsledku vůle v napínací kladce.

Odstraňování problémů s rozvodovým řemenem

Činnost celého mechanismu distribuce plynu závisí na stavu pásu. Poruchu dílu můžete diagnostikovat pomocí nepřímých znaků:

 • Barva výfuku se změnila (stala se modrá nebo černá).
 • Motor silně vibruje a detonuje při startování a vypínání motoru.
 • Problémy se startováním, poruchy v chodu motoru.
 • Ztráta výkonu a trakce pohonné jednotky.

Nastaveno časování 4095

Nastaveno časování 4095. Zdroj foto: https://motoland.com.ua/detail/7403470939/

Všechny výše uvedené projevy se mohou objevit z jiných důvodů. Pokud je zjištěna závada, bylo by užitečné zkontrolovat stav mechanismu.

Pokud sejmete ochranný kryt řemenu, odhalí se přímé příčiny problémů: zuby byly uříznuty, okraje se roztřepily a na zadní straně dílu se objevily praskliny. Pás se může mezi zuby ztenčit a velmi se natáhnout.

Jak zkontrolovat napínač rozvodového řemene na Passat B5

Rozvodový řemen musí být vždy dobře napnutý, aby byl zajištěn správný přenos točivého momentu z klikového hřídele na vačkový hřídel. Pro tento účel je v konstrukci poskytnut napínač. Jedná se o spotřební materiál, který se mění při každé nové instalaci pásu. Správné napnutí zabraňuje nadměrnému namáhání alternátoru a vodní pumpy a předčasnému opotřebení.

Zajímavé:
Jak svázat klíč vw passat b5.

Na fórech automobiloví nadšenci zveřejňují fotografické zprávy o tom, jaké problémy najdou při kontrole napínače Volkswagen Passat B5:

 • Z modulu kape rez a na těle, páce nebo držáku se objevily praskliny.
 • Ložiska napínáku jsou opotřebovaná. Kontrolují to takto: vypněte motor, vyjměte napínák a otočte rukou. Pokud je detekován charakteristický hluk nebo vůle, je sestava vyměněna.
 • Jaro zesláblo. Jak bylo zjištěno: napínák je natažen speciálním klíčem a posunut do zadní polohy (v opačném směru). Dále jej zafixujte špendlíkem, nasaďte pás a vytáhněte západku. Mělo by dojít k automatickému napínání. Pokud se tak nestane, pak pružina zeslábla. Napínák je kompletně vyměněn.

Vrzání a praskání v sestavě v důsledku vadných ložisek je důvodem ke kontrole napínáku a případně jeho výměně.

Hydraulické napínače řetězu v Passat B5

U turbodieselů s řetězovým převodem se používají pohony s hydraulickými napínači. Jedná se o drahá a spolehlivá zařízení, která pracují s tlakem oleje. Poskytují optimální napnutí řetězu a botka tlumiče vyhlazuje vibrace řetězu.

Řidiči diagnostikují činnost hydraulického napínáku podle zvuku. Pokud se při prudkém uvolnění plynového pedálu ozve zpod kapoty v oblasti krytu hlavy válců neznámé kovové klepání, je s jednotkou něco v nepořádku. Může to být porucha kulového ventilu. Podobné zvuky budou také indikovat opotřebení boty nebo tlumiče.

Přesněji řečeno, řidiči určí příčinu zkoumáním jednotky. Nachází se vlevo v motorovém prostoru pod chladicími trubkami v přední části hlavy válců (hlavy válců).

Jakou sadu koupit

Majitelé automobilů si kupují sadu na opravu rozvodů na základě modelu motoru, kódu a data výroby.

 • 6 l, kódy ADR, AHL – 2000-2005.
 • 8 l, kódy ADR, AWT – 2000-2005.
 • 8T, kód AEB – 2001-2005.
 • 2.0 l, kód AZM – 2000-2005.
 • 3 l, kód AGZ – 2003-2005.
 • 8 30V, kód ACK/ALG – 2000-2005.
 • 8 l, kódy AMX, BBG – 2000-2005.
Zajímavé:
Jak zkontrolovat spojku alternátoru vw passat b5.

Vznětové motory – model 1.9 TDI, kódy ANU, AHH, AFN, AWX, AVF a AVB, AWX – 2000-2005.

Sada na opravu rozvodového řemene Gates

Sada na opravu rozvodového řemene Gates. Zdroj fotografií: https://kazan.izap24.ru/avto-code/06A198119/

Původní sadu rozvodového řemene lze nahradit analogy (číslo výrobku, výrobce, cena produktů):

 • 530 0159 10, Německo, 3 230 RUB.
 • 23832, Německo, 3 340 RUB.
 • PK-1075, Japonsko, 1960 rub.
 • K015016 BRÁNY, 1710 rub.

Rozdílné ceny rozvodových řemenů pro Passat B5 a B5+ vysvětluje výrobce. Levné produkty vyrábí: Balakovo, Bosch, Lemforder, Hutchinson, AMD. Prémiové produkty: Gates, Contitech, Dayco, Optibelt, INA.

Odstranění chrániče pásu

Při životnosti 60-90 tisíc km se rozvodový řemen mění dříve z důvodu předčasného opotřebení. Práce náročná na práci vyžaduje rozebrání významné části motoru, takže majitelé Passatu B5 by si měli nejprve samostatně prostudovat některé body.

Například jak sundat pouzdro rozvodu, které se skládá ze tří plastových dílů. To se provádí ve dvou fázích:

 1. Horní kryt slouží ke kontrole opotřebení a napnutí ozubeného řemene. Demontuje se odcvaknutím 2 klipů.
 2. Spodní (hlavní) a střední díl chrání celou sestavu před nečistotami. Díly jsou zajištěny 5-6 šrouby. Pro demontáž je nutné odšroubovat a vyjmout KV kladku. V tomto případě se nemusíte dotýkat 12bodového šroubu: stačí odstranit 4 šrouby.

Pouzdro je demontováno bezprostředně před odstraněním starého řemene.

Výměna rozvodového řemene na Volkswagen Passat B5

Tato práce je pro profesionální zámečníky. Ale s teoretickou přípravou je možné vyměnit rozvodový řemen na Volkswagen Passat B5 vlastníma rukama.

Potřebné nářadí a autodíly

Řidiči pracují s nástrojem, který vozí vždy s sebou v kufříku na opravu. Jedná se o sadu hlav (velikost od 14 do 19), klíčů, vidlicových a nástrčných klíčů. Bez sady klíčů a různých šestiúhelníků se neobejdete. Ne každý má klíč na napínací válec: můžete si půjčit nástroj nebo místo něj použít 7mm šestihran s klíčem.

Zajímavé:
Jak sestavit gumový motorový model passat b5.

Vodní čerpadlo se často vyměňuje spolu s řemenovým pohonem. Vyplatí se také zakoupit a vyměnit olejová těsnění RV a KV, protože jsou přístupná během oprav. Pokud je řemen zakoupen samostatně, nezapomeňte si zakoupit napínací kladku.

Demontáž pásu

Z bezpečnostních důvodů zahajte práci vypnutím napájení vozu a resetováním „–“ z baterie. Stroj je instalován na rovné ploše.

Jak odstranit rozvodový řemen:

 1. Odstraňte ozdobnou mřížku, která stojí před chladičem. Drží se dvěma šrouby a západkou.
 2. Odstraňte držák kapoty a zámek, čímž uvolníte více místa pro práci.
 3. Vytáhněte a sejměte mřížku chladiče.
 4. Odšroubujte šrouby (4 ks) držící nárazník a šrouby pod vložkami blatníků.
 5. 5 dalších šroubů se nachází za nárazníkem, jsou také odšroubovány.
 6. Demontujte světlomety, odpojte napájecí konektory optiky umístěné za osvětlovacími zařízeními.
 7. Vzduchový kanál je odstraněn.
 8. Odpojte držáky „TV“.
 9. Dále vypněte senzor klimatizace.
 10. Vyjmou montážní čepy, vyjmou chladič klimatizace, vyjmou ho z auta, odpojí trubky od bloku motoru, aby ho nepoškodily.
 11. Odpojte snímač a upevňovací prvky chladicí trubky posilovače řízení.
 12. Část chladicí kapaliny je vypuštěna do nádoby.
 13. Nyní je „TV“ posunut na stranu nebo zcela odstraněn z těla.
 14. V této fázi se rozdělovač plynu otevře a sestavu lze zkontrolovat.
 15. Poté je oběžné kolo demontováno.
 16. Demontujte napínák a řemen klimatizace.
 17. Odstraňte ochranu rozvodového řemene.
 18. Poté vytlačte napínák (vhodné je použít 17mm vidlicový klíč) a zajistěte díl kolíkem. Povolte matici napínací kladky a sejměte řemen generátoru.

Další fází jsou značky.

Nastavení instalačních značek

Odvedená práce ztratí hodnotu, pokud nebudete věnovat patřičnou pozornost časovým značkám. V době prvního spuštění elektrárny po opravě musí RV a KV startovat z určitých pozic. Chcete-li vyrovnat hřídele, zarovnejte značky na prvcích motoru:

 • První dvojice známek. Ukazatel na řemenici „koleno“ (šipka, zářez, značka) je zarovnán se značkou na předním krytu bloku válců. V tomto okamžiku bude píst prvního (nejvzdálenějšího od setrvačníku) válce v TDC (vysoká úvrať).
 • Druhý pár známek. Ukazatel na kladce PB se musí shodovat se značkou na ochranném krytu mechanismu rozvodu plynu. Aby k tomu došlo tímto způsobem, 12bodový šroub klikového hřídele se otáčí hlavou, dokud se dvojice značek neshodují.
Zajímavé:
Jak správně odvzdušnit brzdy passat b5.

Když jsou nastaveny rozvodové značky Volkswagen Passat B5, nový řemen se postupně nasazuje na CV, napínací válec, kolo CV, čerpadlo chladicí kapaliny a meziválec.

Nastavení napnutí řemene

Optimálně napnutý pás se otáčí o 90° silou ruky 1,5-2,0 kg. Vaše prsty by měly být umístěny na řemenu mezi řemenicemi hřídele (vačkový hřídel a klikový hřídel).

Při přílišném utažení dílu dochází k opotřebení ložisek vodní pumpy a napínacího válečku, pokud je uvolněný, zuby přeskakují a díl může odletět.

Jak nastavit napětí:

 1. Motoristé otáčejí excentricky umístěnou osou (excentrem) proti směru hodinových ručiček pomocí speciálního klíče nebo 7mm šestihranného nástavce, dokud se otvory na tyči a těle napínáku nezarovnají, a poté ji zafixujte kolíkem.
 2. Otočte válečkem v opačném směru a změřte mezeru mezi tlačným prostředkem napínače a válečkem. Když je indikátor 4 mm, upevněte váleček a vytáhněte čep z napínače.
 3. Proveďte 2 otáčky HF, zkontrolujte značky.

Po nastavení značek a seřízení napnutí je vůz postupně sestaven a vrácen do původní podoby.

Jak dlouho bude trvat výměna řemene?

Vůz zůstane v servisu 4-5 hodin. Oficiální prodejci zároveň umožňují přítomnost majitele. V garáži řidiči bez zkušeností ztratí den.

Kolik bude stát výměna, závisí na množství práce: které díly budou muset být vyměněny, které jednotky budou muset být opraveny, rozebrány, promazány.

Čtěte také: Jak řešit problémy s ostřikovači čelního skla na Passat B5 vlastníma rukama

V průměru jsou profesionální automechanici placeni od 5 tisíc rublů za výměnu pásu. Mechanici čerpacích stanic poskytují záruku na provedenou práci.

Video k tématu můžete zhlédnout na následujícím odkazu:

Jak nastavit časové značky na vw passat b5 1.8 adr

Pro zlepšení našich služeb pro vás používáme soubory cookie.
Můžete je přijmout nebo si je sami upravit. Více informací

Zajímavé:
Kdo vyměnil těsnění dveří u vw passat b5.

Přijmout vše Přizpůsobit

Vyhledávání videí a kanálů

Banner

Top týdne

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

771 182 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

1 482 703 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

12 110 247 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

242 981 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

179 341 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

639 924 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

927 476 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

265 828 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

344 653 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

242 863 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

237 127 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

264 339 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

428 305 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

320 150 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

316 682 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

275 278 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

496 768 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

178 190 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

381 188 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

209 580 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

334 077 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

208 733 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

178 379 zobrazení

Tento typ obsahu vám již nebudeme doporučovat.

Zajímavé:
Kde je číslo motoru passat b5 1.6.

209 764 zobrazení

Automatické přepínání válců

Videa z doporučení se spustí automaticky

 • 26K prospekt
 • 7. července 2022
 • 100K prospekt
 • 2. dubna

. Vysílání pořadu 08.03.2024 NAŠI)

Neva Masquerade kočka (vše o plemeni)

VŠE O NAŠEM SVĚTĚ

 • 43K prospekt
 • 17. června 2023

Všechno věděli a připravovali tohle nebo ze série Genocida

 • 79K prospekt
 • 4 2023 мая

SVATBY INTINTŮ – část 2

 • 51K prospekt
 • 5. února 2022

Slavnostní koncert „Staré písně o hlavní věci“

 • 54K prospekt
 • 10. ledna

O zpívajícím Mukhtarovi z Krymu

KP Krym: všechny zprávy ze Simferopolu a Kerče

 • 34K prospekt
 • 17 Aug 2023

Cestování s „IM“: Atyuryevsky okres

Mordovia v rámu

 • 72K prospekt
 • 26. září 2023

Silnici Krasnokamensk-Dosatui nelze zahájit z důvodu.

TV kanál „Transbaikalia“

 • 29K prospekt
 • 29. června 2023

Vesnice Nosakino, ulice Vesennyaya

 • 65K prospekt
 • 5. prosince 2023

Lidi, vzpamatujte se.

Olga Z Kudrina Za naše

 • 64K prospekt
 • 4. prosince 2022

ŠÍŘTE TO! TOTO JE NAŠE SMRT

 • 95K prospekt
 • 5. září 2023

Obyčejný Oka vyrobil Mercedes

 • 48K prospekt
 • 17. července 2023

Naše sluníčko ☀️

 • 68K prospekt
 • 13. dubna

No, ty oči jsou neuvěřitelně úžasné!

 • 41K prospekt
 • 1. září 2023

Příběh o tom, jak dva Tarasové změnili svůj repertoár. Restartujte

 • 23K prospekt
 • 29 Aug 2023

Veselukha na staveništi! Rytmická gymnastika s kruhy!

Tady je to pohodlné

 • 734K prospekt
 • 21. listopadu 2022
 • 65K prospekt
 • 20. dubna

Video zepředu Bez komentáře. Náš frontový voják řekl všechno.

 • 58K prospekt
 • 15. ledna

Nerozuměl jsem té ženské nápovědě♀️

 • 30K prospekt
 • 16. dubna

Obrovský karas na kotci. není tam hloubka, ale chce to! Výkonný rybolov.

 • 325K prospekt
 • 25. července 2023

Moje děti mi gratulovaly, můj žák 11. třídy. Miluji tě moc. Dík.

 • 41K prospekt
 • 31 2023 мая
 • 139K prospekt
 • 6. února
Zajímavé:
Jak nastavit dveře na Volkswagen Passat B5.

Jak otevřít kapotu Nivy

 • 37K prospekt
 • 9 2023 мая
 • 69K prospekt
 • 12. listopadu 2022

Všechno nejlepší k narozeninám, milovaná oblast

 • 55K prospekt
 • 29. listopadu 2023
 • 44K prospekt
 • 18. června 2023

Milovaný Mordovia, vesnice, harmonika a milovaný kmotr ❤️

Vylodění ukrajinských zajatců v Il-76: za pár hodin on.

 • 85K prospekt
 • 26. ledna

Vertikální lišta na pletacích jehlicích ❤️

Asha. Pletení a romantika.

 • 260K prospekt
 • 31 Říjen 2023

Polina Petrova z Kovylkinu se uchází o účast v televizní show.

Mordovia v rámu

 • 118K prospekt
 • 13. dubna

Výlet do vlasti

 • 59K prospekt
 • 6. června 2023
 • 70K prospekt
 • 19. ledna 2023
 • 74K prospekt
 • 23. prosince 2023

Veselý introvertní sociopat

 • 49K prospekt
 • 20. března 2023
 • 37K prospekt
 • 18. července 2023
 • 120K prospekt
 • 20. prosince 2023

Jsme zabíjeni podle plánu

 • 56K prospekt
 • 5 Aug 2023
 • 34K prospekt
 • 5. prosince 2022

Triky, o kterých jste nevěděli

DOMÁCÍ STROJE A NÁŘADÍ

 • 101K prospekt
 • 13. listopadu 2023

Ihned po nákupu se „čínština“ začala hroutit. Upřímná recenze.

 • 213K prospekt
 • 11. dubna

Dobrá ruská píseň

 • 80K prospekt
 • 1. prosince 2023

Mužovy ruce rostou z místa, kde mají být. Výborně

Country triky od A do Z. Magazín č. 1!

 • 54K prospekt
 • 26. prosince 2021

Gruzínci jsou pobouřeni

 • 45K prospekt
 • 14. července 2023

Věčná paměť našemu chlapci! Ilyusha, drahý, měkký kraj pro tebe.

 • 60K prospekt
 • 6 2023 мая
 • 68K prospekt
 • 16. července 2023
 • 183K prospekt
 • 23. prosince 2023

Výměna rozvodového řemene VW Passat B5. ADR 1.8 98

V zásadě to není těžké, je potřeba udělat spoustu přípravných prací. Je vhodné mít zařízení na upevnění klikového hřídele a zde je problém s instalací řemene na napínač, zdá se mi, že to může být ještě jednodušší. Nezkoušel jsem to, ale můžete zkusit odšroubovat malý šroub na samotném válečku. A o železe. Použil jsem to na zahřátí hydraulického napínáku, protože teplota potřebovala alespoň 30 stupňů. Hodně štěstí.

Zajímavé:
Jak správně odvzdušnit brzdy passat b5.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button