Škoda Rapid

Co vzít po Škodě Rapid

Dobré odpoledne. Jen se nemůžu rozhodnout jaké auto koupit. Vybíráme mezi Polo Sedan, Rapid, Logan 2. V Polu a Rapidu jsou karoserie pevnější a bezpečnost vyšší, ale motory jsou méně spolehlivé. V Loganu je motor spolehlivější, karoserie méně bezpečná a odpružení energeticky náročnější. Řekněte mi, který si vybrat. Provozní podmínky: +30*až-30*mezi městem, městem, středně mizerná asfaltka. Děkuji.

Odpovědi (10)

Postupujte podle odpovědi na tuto otázku

proč se nemůžete rozhodnout? Bojíte se, že prohrajete a zvolíte méně než ideální variantu? Zdá se mi, že když jste velmi svědomití při výběru auta, není to dobré. A když už jste si vybrali, může se stát něco, co si myslíte – říkají, že si nevybrali úplně správnou věc), takže můžete vybírat donekonečna. Takže si vezměte, co se vám líbí, pokud se vám něco nelíbí, tak si to neberte) každá možnost bude správná. Toto je nové auto) Nebojte se žít)

Airat Kadyrmaev Miluji auta, hlavně ta praktická, můj kanál je zapnutý.
V 08.07.2018 14 35:

Proč nezvolit novou Kia Rio nebo Solaris? Mimochodem, podle Logana řeknu, že auto je spolehlivé a prostorné ve srovnání s těmi výše uvedenými“ a jaký je rozpočet? jaké jsou cíle? Kolik let si plánujete auto nechat?

automobilový nadšenec na volné noze
V 08.07.2018 14 38:

Rozpočet: 800000 400 rublů. Pohybuji se: město/meziměsto 5 km 6x týdně, mimo asfalt nejezdím (i když to není moc dobré). Plánujeme to brát na 2-3 let. Proč se nepodíváme na ty korejské? Nějak jim nevěříme. Pokud na 13-2 roky, tak možná. Ale myslím, že nemá cenu je brát na delší dobu. I když se mohu mýlit. Pravděpodobně se na Logana podíváme blíže. Byl tam mechanik Duster 75 let starý XNUMXl, za XNUMXtis. km kromě rozvodového řemene a spotřebního materiálu jsem nic nedělal. Doufám, že Logan bude stejně živý, protože jsou si konstrukčně i konstrukčně podobní. Pro jistotu budete pravděpodobně muset alespoň objednat co nejvíce polštářů. Který motor pro Logan bude podle vás spolehlivější? Děkuji předem.

Zajímavé:
Kde je plnicí nádrž ostřikovače pro Škoda Rapid.

Alex nováček
V 09.07.2018 12 11:
vše spolehlivé! Pokud je na dálnici rezerva výkonu, je lepší vzít motor o výkonu 100 koní nebo více.
Airat Kadyrmaev Miluji auta, hlavně ta praktická, můj kanál je zapnutý.
V 09.07.2018 12 30:
Rozumím.
Airat, díky za radu.
Alex nováček
V 09.07.2018 12 53:
Rozuměl. Děkuji.
Alex nováček
V 09.07.2018 12 56:
Logan je spolehlivější než Rapid a Polo, ale jeho design není pro každého
Fedor Lysenko Expert
V 08.07.2018 21 07:

V dnešní době věnujeme stále méně pozornosti designu a spolehlivosti. Nechci se na dálnici dostat na 30*, aut je čím dál tím víc, rychlosti vysoké, takže čím dál víc uvažuji o lepší bezpečnosti. Děkuji ti za odpověď.

Alex nováček
V 09.07.2018 12 39:
na středně mizernou trať je lepší Logan
Sergey Zharinov se zabývá opravami automobilů již více než 25 let. Speciální
V 09.07.2018 09 42:
Sergeyi, řekněte mi prosím, který motor by byl pro Logana spolehlivější? Děkuji.
Alex nováček
V 09.07.2018 12 19:
1.6 8-ventil
Airat Kadyrmaev Miluji auta, hlavně ta praktická, můj kanál je zapnutý.
V 16.12.2018 12 10:

Vezmi si Corollu 2013-2014 – bude lepší), i když je to ojeté auto, je spolehlivé a vyšší třídy. Nebo Octavia A7 1.6 2015 s manuálem nebo automatem Aisin – výborná volba, dobře drží na silnici, interiér prostorný, kufr obrovský, o třídu výš.

Michail Novičok
V 09.07.2018 12 35:

Lepší než Rapid. Protože Rapid je postaven na evropské platformě Vaga, a ne na té indické jako Polosedan. Prošel bezpečnostním certifikačním testem Existuje test pro Eurocap, který nenajdete pro Polosedan, pouze pro Polo hatch, a to je úplně jiné auto) Plus karoserie Liftback, kufr je působivý a funkční
Přestože v Polosedanu je interiér autentičtější, Logan je i přes novou karoserii a interiér morálně zastaralá věc
Stále stejná nudná platforma B0 a velmi průměrné zabezpečení. Obecně, jak tu psali, zvažte i ojetou Octavii nebo Corollu)

Zajímavé:
Jak vyměnit brzdovou kapalinu na Škoda Octavia A5.

Oleg Pashig Pro
V 09.07.2018 13 38:

Také jsem se rozhodoval mezi těmito značkami. Nakonec jsem vzal Logan 2. Mezi výhody: nižší cena a více možností, motor 1.6 8 cl. spolehlivý, odolný, stačí mi do města i na dálnici. Odpružení je měkčí, v kabině je více místa, z místa řidiče je lepší výhled. Náhradní díly (pokud něco) jsou levnější, benzín může být 92 a nemusíte škubat olejovou měrkou jako paranoik, sledovat spotřebu oleje a doplňovat ho. V autě je hodně teplo – venku se dá jezdit v tričku v mrazu. Výborná potkávací světla a také velký kufr, oddělený od prostoru pro cestující (naopak u RAPID).

Ramzes nováček
V 16.12.2018 10 42:

Logan 2 jsem nakonec vzal i v maximální konfiguraci. 8 ventil, mechanika, klima, plavba atd. Plně podporuji tvůj názor – normálně navržený motor by neměl brát olej, navíc na Loganu odstranili problémové místo převodovky, vnitřní botka levého pohonu, což při poškození vedlo ke ztrátě oleje z převodovky .Nyní je plnohodnotný kloub CV jsem to považoval za velkou nevýhodu, jelikož to vedlo k znehybnění vozu. Nyní je vyřešen zbytek drobné možné problémy jsou triviální Díky všem, kteří pomohli radou! Hodně štěstí všem! Šťastný nový rok!

Alex nováček
V 08.01.2019 12 18:

Proč si myslíte, že motor Logan je spolehlivější? Logan má nezničitelné odpružení a Polo má motor.
Osobně jsem vybíral podle toho. Logan je dobrý ve venkovských oblastech a na krátké výlety. Náhradní díly jsou levnější. Nevidím žádný globální rozdíl mezi Škodou a VW, koupil jsem to podle ceny.

Nováček Vladimir Jakovlev
V 01.04.2019 14 09:

Řekneme-li, že Logan má delší životnost motoru a Polo sedan mělo jako záruku vyměněné písty, které klepaly, po restylování a výměně motorů se zamastil!

Zajímavé:
Jak připojit rádio na Škoda Rapid.

Nováček Vitaly Chistov
V 17.06.2020 19 04:

Na vši je Logan lepší díky nezničitelnému odpružení a levnosti jeho opravy. Rapid je nejfunkčnější s karoserií liftback. No, Polo je snad nejměstštější ze všech, odpružení s Rapidem je stejné. Pravda, byla tu otázka ohledně motorů. 1,4TSI rozhodně není vaše volba. Atmosféra 1,6 od VAGa potěší svou dynamikou oproti Loganu, ale je mastná.

Nováček Vjačeslav Nazarov
V 18.04.2019 09 33:

Na automatu (alespoň v Polu, i když jen s režimem sportovní dynamiky a automatická převodovka u levných vozů dusí motory a dynamiku.) Na manuálu obvyklý motor Logan, alespoň z restylingu, jede z klidu na trať ještě razantněji.) a více Na 100 km v hodině už to oproti nim spotřebuje hodně paliva, ale dynamiku nelze mechanikům vzít.

Andrey Andreev Nováček
V 19.12.2021 07 48:

Mám nový Logan s mechanikou, srovnal jsem ho s Rapidem a Polem od Yandex Drive. Jejich stroje jsou dřevěné a interiéry působí jako v Grantu, jen jsou vylepšené. Možná, že Polo 20 a Rapid mají lepší interiér atd., ale předchozí modely jsou (podle mě) horší než pocity z jízdy Loganu. Octavia se samozřejmě cítí jasně lépe než všechny, ale Nový Logan (ne Stepway), pokud je zahřátý na normál a vše je řádně dodržováno a funguje, pak je možná zážitek z jízdy o něco horší než u modelu. Octavia. V Loganu se hlavně v zimě motor dlouho zahřívá, je potřeba ujet 80-100 km pak se bude jezdit mnohem pohodlněji. Pro Moskvu se tyto motory Logan, zejména na Mechanice, příliš nehodí; A důležitá rada. Kdo si koupil nový Logan, okamžitě vyměňte tovární svíčky, za nové originální se dvěma elektrodami, mám je z výroby, už si nepamatuji od které firmy, ale jsou takové a když dáte jiskru. svíčky, při nasazování na svíčky přitiskněte víčka pevněji a můžete jet závit o něco déle, aby se trochu přilepil. Tím se zbavím vysekávání motoru, někdy i před normálními svíčkami jsem měl pocit, jako by jeden válec pracoval na poloviční výkon, bylo to cítit jak ve zvuku, tak v jízdě. A je vhodné používat benzín nejen 95, ale buď Pulsar nebo Ultimat PSU. pak auto pojede jak má. Za studena při zahřátí bzučí, ale po běžném zahřátí a ne krátkém výletu je tišší než voda.

Zajímavé:
Jakou konfiguraci bude mít Škoda Rapid 2016 klimatizaci.

Alternativa k novému „Rapidu“: pět bestsellerů o třídu výš

Alternativa k novému „Rapidu“: pět bestsellerů o třídu výš

Stálý a stále relevantní lídr v segmentu rodinných sedanů a liftbacků, který během aktualizace dostal kontroverzní „čtyřokou“ optiku ve stylu „Chci být třídou E“, se v Rusku prodává od roku 2017 s na výběr tři benzinové motory: atmosférický 1.6 MPI (110 koní) a také dvojice turbočtyřek 1.4 TSI (150 koní) a 1.8 TSI (180 koní). První je k dispozici s pětistupňovou manuální převodovkou nebo šestistupňovou automatickou převodovkou. Druhý je se šestistupňovou manuální převodovkou nebo sedmistupňovým DSG, které pro nejsilnější motor nemá alternativu. Pohon – přední, montáž – Nižnij Novgorod.

Alternativa k novému „Rapidu“: pět bestsellerů o třídu výš

Octavia v základní konfiguraci Active se může pochlubit rádiem s Bluetooth, klimatizací, zvednutím sedadla řidiče, elektricky sklopnými a vyhřívanými zrcátky, elektrickým ovládáním předních i zadních oken a také vychytávkou všech škodovek – škrabkou na led na dvířkách plynové nádrže. . Průměrná verze Ambition má kožený volant, vyhřívaná přední sedadla, deštník pod sedadlem spolujezdce, tempomat, dešťový a světelný senzor a zásuvku na 230 V v zadních nohách. Špičková Octavia Style má indukční nabíjení pro chytrý telefon, všestranné parkovací senzory, dvouzónovou klimatizaci, digitální přístrojové vybavení, multifunkční volant a atmosférické 10barevné LED podsvícení.

Alternativa k novému „Rapidu“: pět bestsellerů o třídu výš

Převážnou část nabídek na sekundárním trhu tvoří bývalí taxikáři. Zpravidla se jedná o nejjednodušší Octavie s výchozím motorem a bílou barvou karoserie, které mají za tři roky najeto od 100 000 do 350 000 km. Za ty žádají až 850 000 rublů. Podobné možnosti s 1.4 turbo-čtyřmi již nejsou za cenu nižší než 900 000 rublů. Budete muset hledat opravdu dobrá, dobře udržovaná auta od soukromých majitelů s najetými kilometry do 50 000–60 000 km a budou stát téměř milion rublů.

Zajímavé:
Jak infikovat baterii Škody Rapid.

Restyling Kia cee’d II

Jihokorejský bestseller pro mladé a ambiciózní, stejně jako rodiny a množící se děti ve druhé generaci, se prodával v Rusku v letech 2012 až 2018 s přechodnou aktualizací v roce 2015. Vybrat jste si mohli tří- nebo pětidveřový hatchback nebo kombi a také jeden ze tří benzínových motorů: 1.4 (100 koní), 1.6 (130 a 135 koní). První je k dispozici pouze se šestistupňovou manuální převodovkou. Druhý byl nabídnut jako alternativa automatický stroj se stejným počtem kroků a poslední byl nabízen pouze robot. Všechny možnosti jsou výhradně s pohonem jednoho kola a montovány v Kaliningradu v závodě Avtotor.

Alternativa k novému „Rapidu“: pět bestsellerů o třídu výšAlternativa k novému „Rapidu“: pět bestsellerů o třídu výš

Úroveň výbavy se skládá z pěti hlavních pozic (Classic, Comfort, Luxe, Prestige, Premium) a také několika omezených s anotací Red Line a rozšířeným seznamem výbavy. V základu nabízí cee’d elektrická boční zrcátka a elektricky ovládaná okna, multifunkční volant s nastavením sklonu a dosahu a také 15palcová ocelová kola. Nejvyšší výbava zahrnuje adaptivní xenony, panoramatickou střechu se střešním oknem, zadní parkovací asistent, hlídání mrtvého úhlu a 17palcová litá kola.

Alternativa k novému „Rapidu“: pět bestsellerů o třídu výš

Stejně jako Octavia pracoval „Korejec“ hodně a aktivně v taxících, což ovlivnilo stav prodávaných vozů a jejich cenu. Nejčastěji se k přepravě používaly kombi. Taková auta příslušné barvy, až tři roky stará, s mechanikou, počátečními motory a deklarovaným počtem najetých kilometrů až 150 000 km, se odhadují na 640 000–700 000 rublů. S automatickou převodovkou – až 850 000 rublů. Dobře udržované hatchbacky s jinou než bílou barvou karoserie a s najetými kilometry až 70 000–80 000 km lze najít od 770 000 rublů, téměř nikdy se nenacházejí ve firemních flotilách a taxících.

Ford Focus III restyling

Tento kdysi úspěšný globální model „modrého oválu“ se prodával ve 122 zemích světa: jedno auto každou půlminutu a milion kusů ročně. Třetí generace Focusu, aktualizovaná v roce 2015 a spadající do cenového rozpětí, které jsme nastínili, se do uzavření závodu loni v létě vyráběla ve Vsevolozhsku u Petrohradu. Model s karoseriemi hatchback, sedan a kombi byl vybaven výhradně benzinovými motory: atmosféricky plněnou 1.6 čtyřkou (105–125 koní) a přeplňovanou 1.5 EcoBoost (150 koní). Atmosférická verze byla spárována s pětistupňovou manuální převodovkou a šestistupňovým robotem PowerShift, přeplňovaná verze byla spárována se šestistupňovou automatickou převodovkou.

Zajímavé:
Jak zvýšit skóre na Škodě Rapid.

Alternativa k novému „Rapidu“: pět bestsellerů o třídu výšAlternativa k novému „Rapidu“: pět bestsellerů o třídu výš

Nejjednodušší z pěti úrovní výbavy Focus (Ambiente, Trend, Special Edition/Trend Plus, Black and White, Titanium) zahrnuje 16palcová ocelová kola, elektricky ovládaná zrcátka, přední elektricky ovládaná okna a zvedací sedadlo řidiče. Verze White hatch a sedan verze Black and White s černou střechou mají vyhřívaný volant a čelní sklo, dvouzónovou klimatizaci, dešťové a světelné senzory. A špičkový Titanium má multimédia SYNC 3 s Bluetooth a hlasovým ovládáním v ruštině, Apple Carplay a Android Auto, LED světlomety a zadní světla, startování motoru tlačítkem a dekorativní osvětlení interiéru.

Alternativa k novému „Rapidu“: pět bestsellerů o třídu výš

Nejlevnější tříleté Focusy jsou bílé, žluté a šedé kombíky s juniorským motorem, manuální převodovkou a nájezdem přes 100 000 km, které fungovaly v taxících nebo jako služební vozy. Zřídka požadují více než 700 000–800 000 rublů. Dobře udržované „boudy“ od jednotlivců – na litých kolech, s různými barvami karoserie, motorem o výkonu 150 koní a automatickou převodovkou, stejně jako najeté kilometry až 50 000 km – budou stát 850 000–1 000 000 rublů. Poklopy a sedany z firemních flotil stojí přibližně 750 000 rublů. Dražší jsou pouze výkonnější a lépe vybavené varianty od soukromých majitelů, někdy s najetými pouze 30 000–40 000 km.

Restyling Kia Cerato III

Kompaktní sedan spřízněný se Sidem, kterého se loni v Rusku prodalo srovnatelné množství, je snad jediným modelem této kolekce, kterému pověst prakticky nekazí šachovnice na bocích a cestovní práce pro potřeby firem. Cerato bylo nabízeno s výběrem ze dvou benzínových čtyřek: 1.6 (130 koní) a 2.0 (150 koní). Oba byly spřaženy se šestistupňovou automatickou převodovkou a mladší byl vybaven i manuální převodovkou se stejným počtem stupňů. Stejně jako jeho bratr hatchback se čtyřdveřový pohon předních kol montoval v Kaliningradu (od roku 2014 v celém cyklu).

Zajímavé:
Jak změnit otevírání zámků Škoda Rapid.

Alternativa k novému „Rapidu“: pět bestsellerů o třídu výšAlternativa k novému „Rapidu“: pět bestsellerů o třídu výš

Aktualizovaná „třetí“ Kia Cerato, známá také pod předponou „Classic“ v názvu, aby nedošlo k záměně s novou čtvrtou generací prodávanou souběžně, má stejné úrovně výbavy jako cee’d s výjimkou té původní. . Základní verzí je pro něj Comfort s centrálním zamykáním, předními a zadními elektrickými okny a audiosystémem s Bluetooth, CD, MP3 a USB. Top-end – Premium s dvouzónovou klimatizací, vyhřívaným koženým víceřadým volantem a všemi sedadly, startováním motoru tlačítkem, parkovacími senzory vpředu i vzadu.

Alternativa k novému „Rapidu“: pět bestsellerů o třídu výš

Ceny za tříletou Kia Cerato začínají přibližně na 850 000 rublech. Za tyto peníze se dá sehnat udržovaný vůz po prvním majiteli se základním motorem, automatickou převodovkou a nájezdem až 60 000 km. Za výkonnější dvoulitrové verze 2018–2019, které vypadají jako právě z autosalonu, žádají minimálně 900 000 rublů.

Hyundai Elantra VI (AD)

V neposlední řadě je alternativa k novému „Rapidu“ ze segmentu C+ pravděpodobně známá těm, kteří dávají přednost cestování taxíkem v kategorii „Komfort“. Nejnovější šestá generace jihokorejského sedanu Elantra se v Rusku prodává od roku 2016. Stejně jako jeho bratři v koncernu Hyundai-Kia (cee’d a Cerato) se pro náš trh vyrábí v Kaliningradu. Model, který v roce 2019 prošel výraznou vizuální, ale minimální technickou aktualizací, je k dispozici pouze se dvěma atmosféricky plněnými benzínovými čtyřkami: 1.6 (128 koní) a 2.0 (149 koní). Oba jsou vybaveny automatem a mladší v jednoduchých verzích má i manuál. Oba boxy jsou šestistupňové.

Alternativa k novému „Rapidu“: pět bestsellerů o třídu výš

Z různých verzí Elantry se vám rozhodně nezatočí hlava: Start, Base, Active, Comfort před restylingem a New Base, New Active, New Elegance po. Všechny však potěší pořádným výčtem výbavy. I v nejdostupnější manuální verzi má předreformní vůz zaručeně: klimatizaci, elektrický pohon a vyhřívaná zrcátka a také elektrická okna. Druhý přidává audiosystém s CD a Bluetooth a také vyhřívaná přední sedadla. Active má dvouzónovou klimatizaci, vyhřívaná zadní sedadla, dešťový senzor a parkovací senzory. Nahoře: LED světlomety, kožená sedadla, multimédia s 5palcovou obrazovkou, zadní kamera, vyhřívaný volant, světelný senzor a přední parkovací senzory.

Zajímavé:
Jak opravit vyhřívaná sedadla na Škodě Octavia A5.

Alternativa k novému „Rapidu“: pět bestsellerů o třídu výš

Výběr „Elantra“ až do milionu rublů je malý. Jde především o bílo-žluté vozy s právnickou osobou v názvu, juniorským motorem a automatickou převodovkou a deklarovaným nájezdem 70 000 až 130 000 km. Žádají o ně od 750 000 do 850 000 rublů. Ale můžete najít i soukromá auta v dobrém stavu. Se stejnými motory a převodovkami, ale s najetými kilometry až 50 000–60 000 km, stojí od 900 000 rublů. Cenovky dvoulitrových verzí sedanu z „osobní“ flotily se blíží milionu. Najít mezi nimi maximální verze s koženým interiérem a loňské restylované je obtížné, ale možné.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button